Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 805378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tom17

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3450 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 13:33:07 »
Były jakieś informacje o premierze Borgi ? Bo jak zapowiadali na poczatku roku pierwszy tom miał się pojawić w maju.

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3451 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 13:56:48 »
Jesli Rapsodia Ci się podobała to Nestora bierz śmiało
Zwłaszcza dwójkę, dla mnie arcydzieło. Tyle wątków, postaci, wydarzeń i całość łączy się bardzo dobrym finałem.

Tom pierwszy był wg mnie dużo słabszy, trochę jak streszczenie, a nie pełna dobra historia jak w dwójce.

Jako ciekawostka, tomy nie są numerowane, więc spokojnie możesz wziąć tylko dwójke :)

Offline martin685

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3452 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 14:19:06 »
Nestora czyta się jak kawałek dobrej literatury. Wg mnie w ogóle się nie zestarzał.

Offline Lipa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3453 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 15:05:09 »
Brać, brać i jeszcze raz brać

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3454 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 16:55:46 »
Dziękuję wszystkim. Już u mnie. Wieczorkiem lekturka ;)

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3455 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 17:20:26 »
Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Nestor Burma to masakrator.
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/jakie-komiksy-wlasnie-czytacie/msg185203/#msg185203

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3456 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 22:12:35 »
Były jakieś informacje o premierze Borgi ? Bo jak zapowiadali na poczatku roku pierwszy tom miał się pojawić w maju.

Może wydadzą na MFGiK ?

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3457 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 18:34:47 »
Zwłaszcza dwójkę, dla mnie arcydzieło. Tyle wątków, postaci, wydarzeń i całość łączy się bardzo dobrym finałem.

Tom pierwszy był wg mnie dużo słabszy, trochę jak streszczenie, a nie pełna dobra historia jak w dwójce.

Jako ciekawostka, tomy nie są numerowane, więc spokojnie możesz wziąć tylko dwójke :)
to ja chyba jakiś dziwak jestem - jedynka była świetna, na dwójce się nudziłem

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3458 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 20:46:53 »
Oj tam dziwak od razu :P

Nudne, bo się dłużyło, za dużo wątków "pobocznych"? Czy po prostu poszczególne wątki Cie nie interesowały?

Ja jak czytałem to miałem wrażenie jakbym grał w grę przygodową, która jest podzielona na rozdziały, odkryto wszystkie wątki, "zaliczono" rozmowy, zebrano przedmioty -> przechodzimy do kolejnej lokacji. I tak kilkukrotnie, z małymi powrotami, aż do finału.

A w jedynce były ze 2 lokację i rozwiązanie, tak jakby trochę brakowało wydarzeń pomiędzy, chociaż były wystarczające do jakiejś tam logiki wydarzeń i rozwiązania sprawy.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3459 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 21:04:52 »
ja w pewnym momencie sprzedawałem pierwszego burme na alle i ktoś kupił dopiero jak obniżyłem cenę na 16 pln. sam kupowałem ten komiks na wyprzedaży za jakieś 25 pln. wg mnie komiks bardzo słaby, nawet rysunki tardiego nie ratują sytuacji.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3460 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 21:23:41 »
Oj tam dziwak od razu :P

Nudne, bo się dłużyło, za dużo wątków "pobocznych"? Czy po prostu poszczególne wątki Cie nie interesowały?

Ja jak czytałem to miałem wrażenie jakbym grał w grę przygodową, która jest podzielona na rozdziały, odkryto wszystkie wątki, "zaliczono" rozmowy, zebrano przedmioty -> przechodzimy do kolejnej lokacji. I tak kilkukrotnie, z małymi powrotami, aż do finału.
chyba nie do końca, ale coś w tym jest...
Ogólnie wątki okej, bardziej się rozczarowałem tym, że postaci mnie nie "wciągnęły", czy może inaczej: nie przekonywały. Być może oczekiwałem zbyt wiele.

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3461 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 21:52:42 »
Być może oczekiwałem zbyt wiele.
Może tak być, ja po jedynce byłem mega sceptycznie nastawiony.

chyba nie do końca, ale coś w tym jest...
bardziej się rozczarowałem tym, że postaci mnie nie "wciągnęły", czy może inaczej: nie przekonywały.
Hmm.. tutaj Nestor wydawał się inny, bardziej dziarski. Fajnie, że miał kilku "pomocników, dość sztampowych, ale jednak róznych od siebie, ci główni: policjant, dziennikarz, adwokat - każdy inny :)

Jak się zastanowię to mnie się najbardziej podobały zmiany scenerii. Mglisty Lyon - super klimatyczny, z nocnymi spacerami i wizytami w knajpkach, wioska na wsi, chwila w obozie, zatłoczony Paryż.

Offline stempel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3462 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 23:28:32 »
Jak by komuś nie podpasywał Burma 2 i chciałby odzyskać część zainwestowanych środków, to chętnie przygarnę  ;) ;D

Offline kosmoski

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3463 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 00:39:25 »
to ja chyba jakiś dziwak jestem - jedynka była świetna, na dwójce się nudziłem

a wiesz, mam podobnie :)

ale jeszcze za jakiś czas przeczytam obie częsci, może mi się odmieni

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3464 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 14:34:16 »
Wakacje, zbliżają się ku końcowi (przynajmniej te dla uczniów szkół), czas najwyższy więc na prezentacje premier jesiennych.
Kolejny tom z najpopularniejszej naszej aktualnie serii czyli Mrocznych miast.
Jak wiadomo, nie o Brukselę, czyli stolicę Belgii tu chodzi, tytuł więc zostaje oryginalny, liternictwo także, natomiast okładkę prezentujemy jeszcze w wydaniu Castermana.
Uprzedzając Wasze pytania, bo seria cieszy się coraz większą popularnością. Zasłużenie zresztą w pełni. Niestety w redakcji nie mamy już ani egzemplarzy Wieży, ani Gorączki urbikandyjskiej. Z całą pewnością, ta druga będzie mieć wznowienie po zakończeniu całego cyklu. Czy także wrócimy do Wieży, zależy od zainteresowania czytelników, wiemy bowiem, że wielu z Was zaczęło przygodę z serią właśnie Wieżą...