Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794594 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2955 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:21:14 »
Ja się zastanawiam czy przypadkiem SC nie zakupiło/dogadało z drukarnią większej ilości offsetu i teraz go wciska nie tam gdzie trzeba dorabiając do tego jakąś ideologię limitowanych wydań. Nie znam wspólczesnych komiksów amerykańskiego mainstreamu wydawanych tam na takim papierze. Może się mylę ale dla mnie to mataczenie.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2956 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:26:09 »
Ale odnosisz się tylko do jednego zdania. Wyrywasz to z dłuższej narracji, kiedy padają przykłady o które wydania chodzi.
Masz rację, ja to inaczej interpretuje niż ty.
Nawet przy założeniu, że on miał na myśli to, że offset jest dedykowany do wydań limitowanych komiksów amerykańskich, a nie europejskich, to to też nie jest chyba prawda, bo choć w amerykanach nie siedzę, to nie słyszałem by limitki komiksów amerykańskich były wydawane na offsecie. Stwierdzenie, że offset jest papierem zwykle dedykowanym do wydań limitowanych tak naprawdę nie ma sensu. Zresztą on mówi o wydaniach limitowanych, a pierwszy czarny Alien miał dodruk. Dla mnie to jest jakiś bełkot.

I żeby nie było, Scream odwala bardzo fajną robotę na rynku moim zdaniem, a offset w TR mi nie przeszkadza, jestem fanem offsetu, co prawda edytorsko TR to porażka, ale to już inna kwestia.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2957 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:39:00 »
Nawet przy założeniu, że on miał na myśli to, że offset jest dedykowany do wydań limitowanych komiksów amerykańskich, a nie europejskich, to to też nie jest chyba prawda, bo choć w amerykanach nie siedzę, to nie słyszałem by limitki komiksów amerykańskich były wydawane na offsecie. Stwierdzenie, że offset jest papierem zwykle dedykowanym do wydań limitowanych tak naprawdę nie ma sensu. Zresztą on mówi o wydaniach limitowanych, a pierwszy czarny Alien miał dodruk. Dla mnie to jest jakiś bełkot.
Z tym Alienem to część nakładu miała jakiś błąd w druku. I stąd ten dodruk. Nie wiem ile w tym prawdy, ale taką kiedyś usłyszałem odpowiedź. Predator do tej pory nie dostał, a też się wyprzedał.

I żeby nie było, Scream odwala bardzo fajną robotę na rynku moim zdaniem, a offset w TR mi nie przeszkadza, jestem fanem offsetu, co prawda edytorsko TR to porażka, ale to już inna kwestia.
Mi też ten offset nie przeszkadza i też nie uważam, że wyszło tak źle jak niektórzy to przedstawiają, ale nie da się zaprzeczyć że to jest okres kiedy komiksy (i w tym ten Tomb Raider) wychodziły już na kredzie. I to jest bełkot większy w tłumaczeniu, że tu musi być offset niż kreda. Sprawę edytorską pozostawiam bez komentarza, bo nie wiem ile jest prawdy w tym jakie otrzymali materiały. To jest podobna sprawa jak z Spectacular Spider-manem, gdzie część zeszytów wygląda jak wygląda, bo takie były materiały.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2958 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:58:08 »
Z tym Alienem to część nakładu miała jakiś błąd w druku. I stąd ten dodruk. Nie wiem ile w tym prawdy, ale taką kiedyś usłyszałem odpowiedź. Predator do tej pory nie dostał, a też się wyprzedał.
Przecież ten dodruk wyszedł ponad dwa lata później, więc trochę im zajęło ogarnięcie, że część nakładu miała błąd, o ile coś takiego zostało powiedziane, bo nawet bełkot powinien mieć jakieś granice...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2959 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 07:58:27 »
Predator wyprzedał się? Nie wiedziałem. Ale brak dodruku może być spowodowany brakiem praw do tego tytułu. Marvel je ma i dlatego Krzykacze spieszyli się z tymi komiksami pod koniec roku.

Czy coś pomieszałem?

Offline gashu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2960 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 08:37:35 »
Ten "Terminator" Rossa to komiks, który można przeczytać bez jakichś większych face-palmów?
Czy raczej rzecz tylko do oglądania?
Anyone?

Offline alexis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2961 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 09:04:10 »
pan ze screama zapomniał powiedziec, ze nikt z fanów Lary nie prosił o offset a o identyczne wydanie jak w USA, czyli na kredzie, tyle że po polsku. Skoro twierdza, ze zrobili te komiksy glownie dla fanów Tomb Raider, to dlaczego tych samych fanow nie spytali czy ccha zmiany papieru czy nie. Nie chcieli, a teraz dorabiaja ideologie dlaczego tak jest lepiej. Nie jest lepiej. Mialy byc piekne kolory jak w posiadanym przez fanow oryginale, a wyszlo po polsku, czyli na siłe udziwnione. Moze i na lepszym papierze, ale co z tego skoro efekt - wyprane kolory - baaaaardzo odpycha kiedy czyta sie, przeglada ten komiks

Offline ASh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2962 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 09:19:09 »
A wiadomo może coś o Requiem vampire Knight?

Offline sad_drone

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2963 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 19:52:46 »
Panowie, przyspałem z zakupem dalszych tomów bouncera od taurusa i jeden tom zrobił się oop, myślicie że jest szansa że scream to dodrukuje ? (bo pewnie aktualnie oni mają prawa ?)

Przy okazji dodruków, czy scream będzie dodrukowywał swoje mroczne miasta ? (głównie pytam o gorączkę, wiem że mury samaris zapowiadali na koniec serii)
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Październik 2021, 19:55:54 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2964 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 20:34:00 »
pan ze screama zapomniał powiedziec, ze nikt z fanów Lary nie prosił o offset a o identyczne wydanie jak w USA, czyli na kredzie, tyle że po polsku. Skoro twierdza, ze zrobili te komiksy glownie dla fanów Tomb Raider, to dlaczego tych samych fanow nie spytali czy ccha zmiany papieru czy nie. Nie chcieli, a teraz dorabiaja ideologie dlaczego tak jest lepiej. Nie jest lepiej. Mialy byc piekne kolory jak w posiadanym przez fanow oryginale, a wyszlo po polsku, czyli na siłe udziwnione. Moze i na lepszym papierze, ale co z tego skoro efekt - wyprane kolory - baaaaardzo odpycha kiedy czyta sie, przeglada ten komiks

I wygląda na to że Lady Mechanikę także wydadzą na tym z d..y papierze.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2965 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 21:25:52 »
I wygląda na to że Lady Mechanikę także wydadzą na tym z d..y papierze.
Czasem nieadekwatnie dobranym do danego tytułu, ale bardzo dobrym papierze.

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2966 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 22:21:24 »
Panowie, przyspałem z zakupem dalszych tomów bouncera od taurusa i jeden tom zrobił się oop, myślicie że jest szansa że scream to dodrukuje ? (bo pewnie aktualnie oni mają prawa ?

Obiło mi się o uszy, że Scream nie będzie wydawał tomów, które wyszły od Taurusa. Było pytanie czy wydadzą ciąg dalszy w pasującym formacie, odpowiedzieli, że nie. Było to jakiś czas temu, więc może ktoś ma bardziej aktualne info.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2967 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 22:24:35 »
Panowie, przyspałem z zakupem dalszych tomów bouncera od taurusa i jeden tom zrobił się oop, myślicie że jest szansa że scream to dodrukuje ? (bo pewnie aktualnie oni mają prawa ?)

Przy okazji dodruków, czy scream będzie dodrukowywał swoje mroczne miasta ? (głównie pytam o gorączkę, wiem że mury samaris zapowiadali na koniec serii)

Ad.1 Z tego co sie orientuje,  to SC nie ma w planach kolejnych Bouncerow. Ja natomiast mam dubla Do Piekla I z Powrotem.  W razie czego pisz na priva.
Ad. 2 Goraczka ponoc ma byc dodruk na koniec serii.

Offline burberry

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2968 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 09:32:13 »
Mam Bouncer zbiorcze 1-7 bodajże, jeszcze nieprzeczytany. O którym Bouncerze piszecie?

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2969 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 09:54:09 »