Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 795067 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2745 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 16:53:03 »
Potrafi zaszwankować korekta i tłumaczenie, ale i tak są lata świetlne w tych tematach przed Studio Lain, którego niedomagania są przeważnie traktowane łagodnie. Inna sprawa, że SL ma dobry kontakt z czytelnikami.

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2746 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 17:34:05 »
Ale nadal to jest powód bojkotu całego wydawnictwa, złe wydanie jednego tytułu oraz pozostawiający sporo do życzenia kontakt z klientem?
Moim zdaniem to nie powód. No ale jak widać różne osoby mają inne zdanie:)

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2747 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 17:55:16 »
Jeśli idziesz do piekarni po chlebuś i po raz drugi czy piąty dostajesz nieświeży czy pleśniejący, a zwracając uwagę miłej ekspedientce zostajesz potraktowany z buta to co robisz?

A. Miło się uśmiechasz i mówisz, że ich spleśniały chleb smakuje jak żaden inny i wcinasz przy ekspedientce pół bochenka.
B. Zwracasz uwagę, że produkt pozostawia wiele do życzenia, dajesz drugą szansę, a jak się okazuje, że nic się nie zmieniło, umierasz śmiercią głodową, bo to był jedyny sklep, w którym zaopatrujesz się w chleb.
C. Po takim incydencie od razu zmieniasz piekarnię na taką, gdzie mają lepszy produkt i milszą obsługę.
D. Nie jadasz chleba :)

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2748 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 17:57:02 »
E. Kupujesz z tej piekarni już tylko najfajniejszy chlebek spod  znaku Mrocznych Miast i Burmy. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2749 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 18:03:21 »
Jeśli idziesz do piekarni po chlebuś i po raz drugi czy piąty dostajesz nieświeży czy pleśniejący, a zwracając uwagę miłej ekspedientce zostajesz potraktowany z buta to co robisz?

A. Miło się uśmiechasz i mówisz, że ich spleśniały chleb smakuje jak żaden inny i wcinasz przy ekspedientce pół bochenka.
B. Zwracasz uwagę, że produkt pozostawia wiele do życzenia, dajesz drugą szansę, a jak się okazuje, że nic się nie zmieniło, umierasz śmiercią głodową, bo to był jedyny sklep, w którym zaopatrujesz się w chleb.
C. Po takim incydencie od razu zmieniasz piekarnię na taką, gdzie mają lepszy produkt i milszą obsługę.
D. Nie jadasz chleba :)

No dobra, ale ja właśnie pytam gdzie te spleśniałe chleby poza TR?

Offline adamrzut

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2750 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 18:09:50 »
Właśnie odkryłem scream i wszystko szybko przeczytałem

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2751 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 18:23:40 »
Która piekarnia ma Mroczne miasta czy Burmę?

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2752 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 18:29:19 »
mocno krytykowane było czb wydanie omnibusa aliena

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2753 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 18:31:03 »
I z tego powodu mam nie kupić Mrocznych miast czy Burmy?

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2754 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 18:34:36 »
ja kupuje europejskie komiksy scream, odpowiadam na pytanie o spleśniały chleb

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2755 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 18:51:06 »
A to przepraszam... W tym zalewie idiotyzmów pogubić się już można.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2756 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 19:21:42 »
Cytat: ukaszm84
No dobra, ale ja właśnie pytam gdzie te spleśniałe chleby poza TR?

Och, tu można wymieniać bez liku, tylko po co? Nawet najgorzej i najdrożej wydany komiks przemówi do wyobraźni tego, kto chce go mieć, nie zważając na nic. Jak ktoś lubi ładować pieniądze w marne produkty to już jego broszka. Błędy są rzeczą ludzką, zdarzają się każdemu, ale jest pewna granica tolerancji. No ile razy można czytać takie wpadki: "Ja sam", "wydaje się być", "póki co"? Na błędach trzeba się uczyć, a nie je powtarzać. Posłowie w Alienie 3 wręcz straszy, nie lepiej czytało się Terminatora, Gorączka urbikandyjska też ma swoje potknięcia. A biedny Tomb Raider? Pal licho papier czy te nieszczęsne tytułu zeszytów, jeśli wydawca w blurbie nie umie podać prawidłowej daty powstania postaci, to co to za wydawca?

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2757 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 19:43:48 »
I z tego powodu mam nie kupić Mrocznych miast czy Burmy?

Nikt Ci tego nie zabrania. Każdy sam podejmuje decyzje względem tego gdzie wydawać pieniądze.
Po prostu nie idzie zrozumieć faktu naskakiwania na tych, którzy w powyższej sytuacji nie chcą więcej "współpracować" z konkretnym wydawcą.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2758 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 19:52:55 »
… wpadki: "Ja sam", "wydaje się być", "póki co"?
Nie rozumiem.
„Póki co” jest, jak podają językoznawcy bardzo u nas popularny (pomimo rosyjskich korzeni) i w zasadzie nie jest uznawany jako błąd językowy. SJP PWN podaje, że synonimem „póki co” jest „na razie”.
„Wydaje się być” jest zapożyczeniem składniowym, które również funkcjonuje w języku polskim.  „Czasem wydaje się być jest konieczne, mianowicie gdy poprzedza przysłówek …” - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski.

Ludzie powszechnie tak mówią i nie ma co wprowadzać sztuczności w dymkach. Powinno być naturalnie i potocznie, chyba że prezentowana postać jest dobrze wykształcona, pełni funkcje w dyplomacji, itd. Czepiałbym się błędów typu: „poszłem”, „wziąść”, „w lato”, itp. Twoje przykłady w żaden sposób nie rażą.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Sierpień 2021, 20:05:08 wysłana przez Midar »

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2759 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 19:53:38 »
A z jakiego powodu ci którzy nie chcą wszem i wobec głoszą dobrą nowinę, że nie chcą? Nie chcą, to niech nie robią. Czy ktoś ich zmusza?
Krytykowanie, wytkanie błędów - jak najbardziej. Sam nieraz zgrzytałem, nie tylko na Scream. Ale po cholerę ta krucjata?