Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 795060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2730 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 10:15:23 »
Nie zawsze przychodzą zafoliowane, ja pod mikroskopem mini rys nie szukam więc zawsze taki komiks biorę byle nie miał mocno ubitego rogu. Nie będę podsuwał pomysłów ale od razu jak przeczytałem o tej folii to przyszło mi do głowy jak można by to obejść - przeczytać komiks i skorzystać z prawa do zwrotu. Ale takie podejście uważam za urągające jakiejkolwiek przyzwoitości (przeczytać i zwrócić) i mocno potępiam.

Online isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2731 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 11:47:16 »
Dla mnie głupawa akcja. Gdyby miała być robiona w sklepie innym niż Screamu, to już w ogóle debilna.

To żadna akcja przeciw wydawnictwu. Można zrobić to, co ja, czyli wejść na ich profil stworzyć # i regularnie, co tydzień, aby nie być zbyt nachalnym zwrócić ich uwagę. Ignorowali mnie przez miesiąc aż dali bana. Niestety nie było prawie żadnego wsparcia, raptem 2,3 osoby, nie jesteśmy zjednoczeni, więc nie ma co liczyć kiedyś na wspólną akcję, aby pokazać, że się liczymy.

Offline neo789

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2732 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 13:51:59 »
Scream jest jedynym dużym wydawnictwem w Polsce którego komiksu nie mam na półce. Świadomie nie kupuję od nich niczego skoro od "x" lat wiadomo, że regularnie odwalają chałturę. Choćby nie wiem co zapowiedzieli, na liście zakupów się nie znajdą. Głosuję wyłącznie portfelem.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2733 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 13:56:38 »
Scream jest jedynym dużym wydawnictwem w Polsce którego komiksu nie mam na półce. Świadomie nie kupuję od nich niczego skoro od "x" lat wiadomo, że regularnie odwalają chałturę. Choćby nie wiem co zapowiedzieli, na liście zakupów się nie znajdą. Głosuję wyłącznie portfelem.
Głosuj sobie i trać. Chałturę odwalają tylko czasami i mają sporo bardzo dobrych pozycji, do tego znakomicie wydanych. Postawa „na złość babci odmrożę sobie uszy” do mnie nie przemawia.

Offline Uluru

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2734 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 14:25:52 »
Czyli Według Ciebie Midar trzeba olać ich chamski stosunek do klienta i brać bo dobre ?

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2735 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 14:41:58 »
Głosuj sobie i trać. [...]Postawa „na złość babci odmrożę sobie uszy” do mnie nie przemawia.

Zaczynam odnosić takie wrażenie jakby Scream chleb piekł a nie wydawał historyjki obrazkowe...
"Odmrażanie uszu" poprzez brak zakupu komiksu? Wyluzujmy i napijmy się rumianku.  ::)
To tylko hobby a nie jakaś krucjata.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2736 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 14:50:53 »
Zaczynam odnosić takie wrażenie jakby Scream chleb piekł a nie wydawał historyjki obrazkowe...
"Odmrażanie uszu" poprzez brak zakupu komiksu? Wyluzujmy i napijmy się rumianku.  ::)
To tylko hobby a nie jakaś krucjata.  ???
Nie brak zakupu komiksu, a niekupieniem jakiegokolwiek komiksu tego wydawcy. I, to jest właśnie krucjata. Więc napij się sam rumianku, bo czytając twoje ostatnie (głównie napastliwe) posty, odniosłem wrażenie, że go potrzebujesz.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2737 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 14:57:13 »
Czyli Według Ciebie Midar trzeba olać ich chamski stosunek do klienta i brać bo dobre ?
Nie, chamski stosunek do klienta należy piętnować. Są na to różne sposoby (np. media społecznościowe i krytyka na forum). Konkretnie zwalonego tytułu (TR) można nie kupić. Jeśli to zrobi wystarczająco dużo osób, może wydawca na drugi raz się zastanowi. Ale odmówić sobie zakupu Mrocznych miast, czy Nestora Burmy? W żadnym razie.

Offline Simon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2738 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 15:21:29 »
Dokładnie. Czy to, że czasami coś odwalą znaczy, że mam odmawiać sobie wielu dobrych tytułów, które wydają? Nie ma co bojkotować wydawnictwa. ;D A jeśli rzeczywiście coś jest bardzo nie tak z komiksem, to po prostu można go zwrócić. ;)
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2739 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 15:33:04 »
Nie brak zakupu komiksu, a niekupieniem jakiegokolwiek komiksu tego wydawcy. I, to jest właśnie krucjata.

Czyli jeżeli znielubię jakiegoś wydawcę, bo uznam, że odstawia chałturę i na dodatek traktuje mnie per noga to i tak mam mu zanosić pieniądze, bo on właśnie wydał "coś dobrego"?
Nie rozumiem tego podejścia. Jeżeli ktoś traktuje mnie poniżej pewnego poziomu to po prostu nie zadaję się z nim. I nie przekupi mnie żadną błyskotką dopóki nie przekonam się, że nie zmienił nastawienia.

P.S. Jeżeli dzisiaj i przy tej pogodzie wypiłbym rumianek to padłbym na twarz a na razie jeszcze nie mogę sobie na to pozwolić toteż może wieczorem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2740 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 15:43:41 »
Dokładnie. Czy to, że czasami coś odwalą znaczy, że mam odmawiać sobie wielu dobrych tytułów, które wydają? Nie ma co bojkotować wydawnictwa. ;D A jeśli rzeczywiście coś jest bardzo nie tak z komiksem, to po prostu można go zwrócić. ;)
Tym bardziej, że wielu wydawców ma lub miało „coś za uszami”. Jeśli by masowo ich bojkotować, to ten nasz rynek komiksowy miałby dopiero zapaść. Chętni do wydawania komiksów raczej nie stoją w kolejce.
Ja np. nie cierpię Libertago, ale Szninkla i Thorgala w takim formacie bez oporu zakupiłem, a swoją zwaloną Borgią niech się wypchają.

Offline Simon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2741 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 15:48:18 »
odstawia chałturę i na dodatek traktuje mnie per noga
Racja, podejście do klienta mogliby zmienić.
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2742 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 16:26:30 »
Ja nawet bym zrozumiał bojkot wydawnictwa, ale gdzie tam jest aż taka chałtura? TR na innym papierze niż ktoś by chciał? Piszę ktoś, bo mi osobiście bardzo ten offset odpowiada. Relacja z klientem faktycznie jest bardzo słaba, ale czy to powód do bojkotu całego wydawnictwa?

Online Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2743 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 16:37:01 »
TR na innym papierze niż ktoś by chciał? Piszę ktoś, bo mi osobiście bardzo ten offset odpowiada.
Źle piszesz. TR wyszło w oryginale na kredzie. Ten komiks został stworzony pod kredę. Fajnie że Ci odpowiada ten papier co jest, ale pisanie że ktoś by chciał inny jest nie na miejscu. TR ma ponadto zwalone tytuły kilku zeszytów.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2744 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 16:44:41 »
Formalnie to dobrze napisałem, bo inny papier niż ktoś by chciał, a ktoś po prostu by chciał ten sam co w oryginale. Ale ok, ja to przyjmuję, jestem wyjątkowym wrogiem kredy, zdecydowana większość wolałaby tu kredę. Ale nadal to jest powód bojkotu całego wydawnictwa, złe wydanie jednego tytułu oraz pozostawiający sporo do życzenia kontakt z klientem? Czy są jeszcze inne jakieś ich komiksy, które można określić jako chałtura? Bez ironii pytam, nie spotkałem się po prostu.