Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 807103 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2700 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 11:37:52 »
mk się przestało ukazywać bo nastała era integrali - rozkręcona właśnie przez tę serię i urodzaj komiksu euopejskiego na rynku. europejskie albumy z mk to był komiksowy renesans, schodziły na pniu.
tjaa... dokładnie, na pniu... pozostając w temacie Tardi'ego, Krzyk Ludu odtrąbił niedawno jedenastą rocznicę w księgarniach.
Swoją drogą... Ktoś wytłumaczy mi na czym polega "kultowość" Incala? Wiem, że Jodoverse, że Moebius, itp., ale nie pamiętam, żebym kiedykolwiek czytał komiks z tak antypatycznym, odrzucającym głównym bohaterem jak John Difool. Robiłem w życiu kilka podejśc do tej serii i nigdy nie udało mi się dobrnąć do końca.
dużo by tłumaczyć, ja się nie podejmuję. jeśli Ci nie wchodzi, zawsze możesz połknąć na siłę, zagryzając SH, albo trawestując złotą myśl edukatorów "Jodorowski wielkim scenarzystą był i basta!"

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2701 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 11:43:54 »
Swoją drogą... Ktoś wytłumaczy mi na czym polega "kultowość" Incala? Wiem, że Jodoverse, że Moebius, itp., ale nie pamiętam, żebym kiedykolwiek czytał komiks z tak antypatycznym, odrzucającym głównym bohaterem jak John Difool. Robiłem w życiu kilka podejśc do tej serii i nigdy nie udało mi się dobrnąć do końca.

Pewnie kwestia oczekiwań, bohater powinien być łatwy do identyfikacji w eskapistycznych, rozrywkowych historiach. W tym przypadku autor chce coś powiedzieć na jakiś temat i antypatyczność bohatera jest jednym ze środków. Nie będę tutaj oczywiście moich interpretacji rozpisywał, ale z mojego punktu widzenia jest to komiks, który bodaj najwięcej refleksji u mnie spowodował ze wszystkich na tematy typu dorastanie (od chłopca do mężczyzny), branie odpowiedzialności, górnolotnie mówiąc sens życia itd, według mnie tam jest praktycznie nieskończona liczba kluczy interpretacyjnych, które oczywiście mogę sam sobie wymyślać i autor wcale nie miał tego na myśli, ale to nieistotne, grunt że dla mnie działa.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2702 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 11:48:04 »
Malutki offtop a propo Tardi'ego.

Chociaz nie jestem jego wielkiem fanem, Krzyk Ludu wymeczyl mnie strasznie, Adele podeszla srednio bez szalu - to jest jeden jego komiks, ktory wbija w ziemie i ktory polecam w 100%.

Arctic Merauder.

Zgooglujcie sobie jakie to cudenko.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2703 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 11:51:44 »
Czy w Incalu nie uwolniono plansz z ramek? Gdzieś mi dzwoni, że w końcowych albumach tej serii Moebius zastosował ten zabieg jako pierwszy.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2704 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 12:16:51 »
@tuco ja pisze o pierwszym rzucie mk: feralny major, legendy naszych czasów, cromwell, indiańskie lato, kingdom come, azyl. te komiksy znikały błyskawicznie. krzyk ludu to historia nowożytna. rozszerz spektrum analizy na ostatnie 20 lat bo jak nie to co chwile bedziesz oznajmiał recesje / boom.

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2705 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 12:25:27 »
@tuco ja pisze o pierwszym rzucie mk: feralny major, legendy naszych czasów, cromwell, indiańskie lato, kingdom come, azyl. te komiksy znikały błyskawicznie.
Pierwsze tytuły (na pewno pierwsza czwórka: Feralny, Kingdom, Legendy i Azyl Arkham) miały określony nakład 1000 egz. i miały nie mieć dodruków. Stąd szybka sprzedaż.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2706 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 12:25:51 »
@tuco ja pisze o pierwszym rzucie mk: feralny major, legendy naszych czasów, cromwell, indiańskie lato, kingdom come, azyl. te komiksy znikały błyskawicznie. krzyk ludu to historia nowożytna. rozszerz spektrum analizy na ostatnie 20 lat bo jak nie to co chwile bedziesz oznajmiał recesje / boom.
no okej, nie brandzlujmy się nad szczegółami, ale wlewając wszystkie egmontowe grubasy do jednego wora i wyciągając wnioski z dobrej sprzedaży pierwszego rzutu (tzw. limitowanego) dla całego ogółu, wg mnie dochodzisz do błędnych wniosków.
bez urazy...

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2707 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 12:52:26 »
wg mnie jest to ten sam mechanizm który serwował nam egmont te kilkanaście lat temu: domykanie serii w mniejszym nakładzie po wyższej cenie (burma) i wypuszczanie droższych ekskluzywów dla wąskiej grupy czytelników (incal).

ekskluzywy wypuszczało też libertago i rynek jakoś się nie przegrzał.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2708 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 13:16:28 »
Szkoda, że nie ma gorszego.. chętnie bym kupił zwykłe A4 za te ~60 zł po rabatach.

No ale kto powiedział, że nie bedzie?  Humanoids softcover wydał ostatnio.

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2709 dnia: Nd, 22 Sierpień 2021, 10:20:43 »
Nareszcie zebrałem komplet TOMB RAIDER ARCHIWA, dopiero teraz #2 dotarła do mnie w stanie "sklepowym", wcześniejsze 3 zakupy musiałem reklamować, bo akurat ten numer przychodził do mnie z wadami nie do zaakceptowania za komiks o takiej cenie. Po otwarciu, znów wrócił do mnie w...w, jaki miałem po zakupie jedynki, jak scream "z....ł" to wydanie. Tragedia. Wiem, że to było wałkowane, ale kurczę, nie mogę im tego puścić płazem. Moje zakupy od nich w najbliższych 2 miesiącach będę zwracał, tak w ramach protestu.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2710 dnia: Nd, 22 Sierpień 2021, 10:35:10 »
Czyli zostawisz sobie te komiksy, których słabego wydania nie możesz puścić płazem, ale w ramach protestu będziesz zwracał inne? No genialne rozwiązanie.

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2711 dnia: Nd, 22 Sierpień 2021, 10:55:30 »
Kupowałem dużo, praktycznie wszystko. Teraz to się zmieni.

Miałem ten cały komplet w zeszytach od TOPCOW, sprzedałem przewidując wydanie tej serii u Nas.
Teraz z chęcią wymieniłbym te ekskluzywne wydanie screamowe na te zwykłe wydania zeszytowe.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Sierpień 2021, 11:32:29 wysłana przez celtic »
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2712 dnia: Nd, 22 Sierpień 2021, 12:22:32 »
Więc co, nagle przestaną ci się podobać te inne komiksy, bo spieprzyli wydanie TR? Czy już z zasady nic innego nie weźmiesz, choćby ukazało się od nich coś wartościowego i w porządnym wydaniu? W obu wypadkach według mnie strasznie personalne podejście do tematu i w dodatku nielogiczne, bo na pewno nie przekładające się dla Screamu na feedback, z którego mieliby wywnioskować, że to z TR jest coś nie tak (czyli tzw. głosowanie portfelem), a już prędzej na to, że nie warto wydawać niczego innego poza kolejną masówką DH w super "uszlachetnionej" wersji.

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2713 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 08:19:52 »
Ja wiem, że to głupie podejście, ale mam podobnie, po spieprzonym TR, może nie jestem totalnie "na nie" na kolejne wydania Screamu, ale przynajmniej trzy razy zastanowię się nad zakupem jakiekolwiek pozycji od tego wydawcy, a z pewnością wcześniej poszukam opinie, na temat jakości wydania i tłumaczenia. Tym bardziej, że niektóre pozycje Screamowi wychodzą całkiem nieźle. Ale jak czytałem odpowiedzi / wypowiedzi Screamu na temat rożnych uwag co do TB, to wiele z nich było po prostu chamskie. A takiego wydawcy po prostu nie mam ochoty wspierać.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2714 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 08:59:52 »
Więc co, nagle przestaną ci się podobać te inne komiksy, bo spieprzyli wydanie TR?

Po pierwsze: takie jego prawo żeby niczego już nie kupić od Scream, bo "spieprzyli TR". Choć tamta wypowiedź świadczyła akurat o czymś innym.
Po drugie: może nagle nie tyle przestały się podobać komiksy co wydawca, który zażyczył sobie sporych pieniędzy za niedoróbkę?
I w ogóle skąd to obruszenie pt. "nagle przestaną ci się podobać te inne komiksy"?
Nawet jeżeli tak to co komu do tego?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".