Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 806310 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2655 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:30:07 »
Teraz przypomniałem sobie jeszcze Fado - nocne historie od Timofa. 72 strony na miękko w standardowym formacie "frankofońskim", ogólnie bardzo przeciętne wydanie, okładkowa 69 zł. To wychodzi chyba jeszcze drożej niż ten nowy Nestor Burma, a sam komiks to zupełnie inna liga, więc Scream na pewno nie jest pierwszy.

Idąc tym tropem wszystko za moment będzie drogie, nowy western od Taurusa kosztuje 79 zł za 80 stron.

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2656 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:46:04 »
Idąc tym tropem wszystko za moment będzie drogie, nowy western od Taurusa kosztuje 79 zł za 80 stron.

Jeżeli czytelnicy będą skakali z radości dostając super drogie wydania, których jakość nie tłumaczy ceny (mówię tu korekcie, liczbie stron, użytym papierze) to wydawnictwa będą windowały ceny. Drugi tom Burmy to test rynku, jeżeli znajdą się ludzie, którzy z uśmiechem na ustach dadzą się naciągnąć to będzie tylko gorzej.

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2657 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:50:49 »
Burma to też powiększony format.
Jak dla mnie ten powiększony format w każdym ich komiksie to już przerost formy nad treścią i szczerze to bardziej mnie zniechęca do zakupu niż odwrotnie. Wydaliby to normalnie w normalnej cenie, to może i zainteresowanie byłoby większe.

Już nie wspominając, że to co od nich czytałem miało korektę na żenującym poziomie - tym bardziej szkoda wywalać pieniądze na takiego gracza.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:55:36 wysłana przez Eguaroc »

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2658 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 22:12:48 »
Jest ponad dwa razy grubszy i pewnie będzie miał o wiele mniejszy nakład. Faktycznie spodziewałem się raczej ceny 100-120 zł, czyli ceny w dyskontach na poziomie 60-72 zł, ale skoro tamten był naprawdę tani, bo za 90 stron na okładce życzyli sobie 50 zł i pewnie przestrzelili z nakładem, to teraz damy ok 90 zł w dyskontach. Gdyby był tani jak tamten to przeliczając na strony dałbyś teraz za tego mega grubasa pewnie 72 zł, bo wszystko normalne drożeje. Ale doliczając mały nakład (ciekawe czy będzie chociaż 1000 czy nawet mniej) 90 zł to jednak cena, której można było się spodziewać. Nie mniej jednak to najlepiej oceniany i najdłuższy tom serii Mistrza Tardiego. Wolę kupić jeden genialny komiks za 90 zł niż dać 2 x 45 za byle co.
ponad 2 razy grubszy, licząc strony. natomiast licząc same plansze - 2,75 raza. pisząc to, sam nie wierzę, że zostałem przeliczającym stosunek stron do ceny. hańba!

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2659 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 22:14:59 »
zobaczcie ile kosztowały mikro czarno- białe tomiki gawronkiewicza od timofa. okładkowa pierwszego 69 pln. mikro nakład.

timof tez wydał ostatni tom w kręgu podejrzeń po twoim komiksie. cena była wtedy kosmiczna bo 40 pln. nakład 400 sztuk. i co? do tej pory jestem mu wdzięczny ze to wydał bo poznałem ostatni tom historii.

ktoś każe wam tego burme kupować? to nie jest towar pierwsze potrzeby. w tym samym miesiącu ukaże się pewnie ze 30 innych komiksów tańszych. z czego ponad połowa z pierdzacymi trykociarzami czy jakoś tak.

@euro ty z tym naciaganiem to na serio? myślisz ze drugi tom burmy za 150 pln ktoś kupi przez przypadek albo osoba z ulicy? osoby deklarujące w tym topiku ze kupią ten tom chyba się orientują w cenach komiksów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Sierpień 2021, 22:37:27 wysłana przez freshmaker »

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2660 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 22:51:59 »
A bez uśmiechu na ustach mogę kupić?

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2661 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 22:53:25 »
timof tez wydał ostatni tom w kręgu podejrzeń po twoim komiksie. cena była wtedy kosmiczna bo 40 pln. nakład 400 sztuk. i co? do tej pory jestem mu wdzięczny ze to wydał bo poznałem ostatni tom historii.

Masz tendencję do przesadzania, nie 40, a 35 zł i nie była to wtedy cena kosmiczna. Były już rabaty. Sutoris za podobne komiksy w tym samym okresie żądało 30 i 35 zł (Bird, Sny), podobnej objętości Taurusy (lata 2006-2008), tyle że HC też kosztowały 35 zł, więc cena nie była niczym nowym. A Równoległe śledztwa nie były ostatnim tomem, kończyły tylko pierwszy cykl, kontynuacji nie poznaliśmy.

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2662 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 22:54:39 »
Ja ze Screamu mam tylko Incala i Mroczne Miasta. Powiększone wydania,a co za tym idzie większe ceny powodują że komiks od nich musi być naprawdę mocnym " musiszmieciem" . Nestora kupiłem jedynkę ale jeszcze nie przeczytałem, ale jak widzę cenę drugiego tomu to... jedyneczka po prostu musi być arcydziełem żebym kontynuował serię bo cena przegięta. Fajnie, że wydają dalej, ja się wstrzymuję z zakupem ,kto ma kupić to i tak kupi , nie ma co się napinać szkoda zdrowia .

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2663 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 23:02:19 »
A bez uśmiechu na ustach mogę kupić?

Bez uśmiechu jak najbardziej, tylko nie zapomnij założyć pierdzących gaci.

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2664 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 23:12:02 »
@euro ty z tym naciaganiem to na serio? myślisz ze drugi tom burmy za 150 pln ktoś kupi przez przypadek albo osoba z ulicy? osoby deklarujące w tym topiku ze kupią ten tom chyba się orientują w cenach komiksów.
Nie zwróciłem wcześniej uwagi na tę serię, a teraz zerknąłem na opis i przykładowe strony. Chętnie bym kupił, bo tematyka mi odpowiada - gdyby to było normalne HC w formacie europejskim. Ale nie mam zamiaru ładować się w przydrogą super-mega powiększoną edycję 13-tomowej serii, której nigdy w całości nie uświadczymy. Po co było to wydawać w takim standardzie, skoro ledwie potem umie się dociągnąć do drugiego tomu?

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2665 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 00:38:43 »
Z przyjemnością i radością kupię nowego Burmę za 150 minus rabat. Jestem naprawdę szczęśliwy, że Scream to jednak wyda. I teraz sobie „psy na mnie wieszajcie”😀. 
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Sierpień 2021, 00:50:21 wysłana przez Midar »

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2666 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 07:25:56 »
Mam podobne przemyślenia co ukaszm84. Jeśli seria nie jest rentową, to zamiast zamykać wolę aby została dokończona w mniejszym nakładzie za większe pieniądze (Studio Lain kiedy ABC?),

Jednak wieloletnia dziwna polityka Krzykaczy (Ooo! Patrzcie co znaleźliśmy w piwnicy) stwarza pewne obawy co do tego.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2667 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 07:28:14 »
@motyl czy chodzi o sutoris który tak dobrze skalkulował ceny i nakłady ze szybko wypadli z rynku? nie trzeba było kupować ich komiksów po 30-35 bo chwile później były na taniej książce po 5 pln.

tak timof dokończył pierwszy cykl - wydał ostatni brakujący album. co z tego ze nie wydał kontynuacji? nawet jeżeli cena to 35 a nie 40 to i tak był droższy wyraźnie ten album bo rabaty były tez na inne komiksy.

jeszcze przyklad feralnego majora - czarno bialy komiks za 99 pln. cena jak na tamte czasy kosmiczna, mniej wiecej 3 razy przestrzelona. dla mnie jedne z najlepiej wydanych pieniedzy na komiks a dyskusja byla identyczna - naciaganie bo nie ma tanszego wydania, przeliczanie ile groszy powinno sie placic za jedna strone itd.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Sierpień 2021, 07:51:09 wysłana przez freshmaker »

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2668 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 09:11:30 »
Może, niestety, należy przywyknąć do nowych standardów, bo wyższe ceny w glownej mierze podyktowane są galopującą inflacją.

Offline burberry

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2669 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 09:14:11 »
Nie zwróciłem wcześniej uwagi na tę serię, a teraz zerknąłem na opis i przykładowe strony. Chętnie bym kupił, bo tematyka mi odpowiada - gdyby to było normalne HC w formacie europejskim. Ale nie mam zamiaru ładować się w przydrogą super-mega powiększoną edycję 13-tomowej serii, której nigdy w całości nie uświadczymy. Po co było to wydawać w takim standardzie, skoro ledwie potem umie się dociągnąć do drugiego tomu?

Jak coś to pierwszy tom jest zamkniętą historią i w tej cenie warto wziąć choćby po to, by zapoznać się z Tardim. Generalnie polecam, nawet jak ktoś nie ma ochoty na kontynuowanie serii. Ja wziąłem i nie żałuję.