Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794572 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Simon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2640 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 13:10:55 »
W końcu Nestor Burma i Mroczne Miasta!

À propos ceny Burmy...
Ceny, wiadomo, zawsze mogłyby być niższe, ale nie ma co narzekać, tylko kupować, bo to jest znakomity komiks.  ;)
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2641 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 13:50:03 »
Te dwa to zestaw podstawowy. Trochę mnie też kręci ten Czerwony Baron. Jeszcze nigdy nie kupiłem żadnych samolotów ze Scream, a ten mnie w przedziwny sposób kręci.

Offline stempel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2642 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 18:31:49 »
Mnie Tardi porwał od razu - rysunek, tekst, fabuła, to wszystko się komponuje. Burma i Krzyk Ludu świetne i szkoda, że bakcyla nie złapało więcej osób. Cena nieco przesadzona, ale na pewno kupię, jak i kolejne samoloty.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2643 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 20:09:50 »
Cena za 192 strony komiksu, 149.99 - mają rozmach. Nowy rekord cenowy?

Przy czarno-białym komiksie? Podwyżka o 200% względem poprzedniego tomu to nie rekord cenowy, tylko przegięcie pały i sygnał dla innych, że nastał czas dojenia klientów.

16 sierpnia 2021
Okazało się, że mamy drogie hobby.
Niestety już za późno, wkręciliśmy się w komiksiki dawno temu, a komiksowy Kabul został zajęty przez złych wydawniczych dżihadystów. Otoczyli nas ze wszystkich stron: 200 za Animal Mana, 200 za Moonshadow, 150 za Burmę.

Nie, hobby nie jest drogie. Są i tanie komiksy. Wydawca bez wyobraźni wchodzi w nierentowny tytuł i aby go wydać do końca przerzuca koszty wydania za wszelką cenę i ryzyka na klienta. Błazenada. Inaczej się tego nazwać nie da. Animal Man ma ponad 700 stron, a Moonshadow ponad 500 i oba są kolorowe. Gdyby Tardi był w kolorze i miał 500 stron to kosztowałby z 500 złotych. Taka polityka wydawcy ma swoje plusy. Nie zabraknie im opału na zimę. Będą mogli palić w kominku niesprzedanymi Burmami :)

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2644 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 20:31:19 »
Taka polityka wydawcy ma swoje plusy. Nie zabraknie im opału na zimę. Będą mogli palić w kominku niesprzedanymi Burmami :)
A to nie jest wydane na kredzie? Zaczadzieja!!! ;)

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2645 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 20:32:04 »
  Z tą ceną tego Burmy kompletnie odjechali, przecież tego nie kupi sporo osób z tych (niewielu) którzy przeczytali i  którym się spodobał tom pierwszy. Chyba z góry założyli sprzedaż na poziomie 200 egzemplarzy. Ogólnie rzecz biorąc mogli spokojnie wydać całość Tardiego w jednym tomie.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2646 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 20:36:55 »
Szczerze? Nie widzę problemu. Skoro tak dobre tytuły nie docierają do szerszego grona, to lepszym rozwiązaniem jest podwyższyć cenę przy ograniczonym nakładzie dla fanów niż zamknąć serię. Garstka fanów zapłaci, a pozostałych nie powinno to interesować. Cena po rabatach nie będzie tragiczna.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2647 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 20:44:33 »
A to nie jest wydane na kredzie? Zaczadzieja!!! ;)

Nie zaczadzieją :) Problem jedynie, że pupki sobie kredą nie podetrą, tu lepszy offset jak zabraknie papieru toaletowego ;)

Szczerze? Nie widzę problemu.

Bo nie patrzysz na problem szeroko, za moment się okaże, że co drugi komiks jest na skraju rentowności i aby go wydać, będą windować cenę w nieskończoność.

Skoro tak dobre tytuły nie docierają do szerszego grona, to lepszym rozwiązaniem jest podwyższyć cenę przy ograniczonym nakładzie dla fanów niż zamknąć serię.

Tak dobre? Znam znacznie lepsze. Jeśli pierwszy tom im się sprzedał fatalnie, to drugi sprzeda się po podwyżce jeszcze gorzej. Zamknąć serię? Właśnie ją zamknęli ceną drugiego tomu.

Cytat: adamarluk
Garstka fanów zapłaci, a pozostałych nie powinno to interesować.

A bo komiksy w Polsce są dla garstki fanów. Dobrze, że nam to wytłumaczyłeś. Uf, już się martwiłem, że za moment będą jakieś obozy koncentracyjne dla tych, co nie chcą przepłacać.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2648 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:01:06 »
Tak dobre? Znam znacznie lepsze. Jeśli pierwszy tom im się sprzedał fatalnie, to drugi sprzeda się po podwyżce jeszcze gorzej. Zamknąć serię? Właśnie ją zamknęli ceną drugiego tomu.
Jeśli tak to po drugiej, nie pierwszej
A bo komiksy w Polsce są dla garstki fanów. Dobrze, że nam to wytłumaczyłeś. Uf, już się martwiłem, że za moment będą jakieś obozy koncentracyjne dla tych, co nie chcą przepłacać.
Tak z ciekawości jesteś zainteresowany drugim tomem, czy tylko bronisz uciśnionych.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2649 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:05:32 »
Nie, hobby nie jest drogie. Są i tanie komiksy. Wydawca bez wyobraźni wchodzi w nierentowny tytuł i aby go wydać do końca przerzuca koszty wydania za wszelką cenę i ryzyka na klienta. Błazenada.

Wolę tę błazenadę od tanich przygód kolesi w pierdzących gaciach. I skoro tytuł jest nierentowny, to trudno - mogę już zapłacić więcej.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2650 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:13:56 »
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony cena jest kosmiczna, wręcz absurdalna jak na ilość stron, format, czerń i biel. Z drugiej strony jeśli alternatywą jest niewydanie w ogóle to jestem w stanie to przełknąć. Tylko niestety nie znam tego biznesu zbyt dobrze od strony wydawniczej i ciężko mi ocenić jaka jest prawda w tym przypadku. Jakie są koszty, jaki nakład, przewidywana sprzedaż itp.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2651 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:18:48 »
Jeśli tak to po drugiej, nie pierwszejTak z ciekawości jesteś zainteresowany drugim tomem, czy tylko bronisz uciśnionych.

Tak, mam pierwszy tom, chciałem kupić drugi, ale za taką cenę, która została zaproponowana, nawet po rabacie mówię pas.

Wolę tę błazenadę od tanich przygód kolesi w pierdzących gaciach.
Jak za tani komiks uważasz tylko przygody kolesi w pierdzących gaciach, to współczuję braku znajomości rynkowej oferty.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2652 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:22:07 »
No masz - każdy kto kupi to cham, prostak i ciemnota bez obeznania w rynku komiksowym.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2653 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:24:22 »
No masz - każdy kto kupi to cham, prostak i ciemnota bez obeznania w rynku komiksowym.

Chyba ty masz, jak chcesz podyskutować to nie generalizuj, obrażasz miłośników tanich trykotów. Ostatnio kupiłem Dom za trzy dyszki i Shenzhen za niecałe trzy dyszki. Dobre komiksy za grosze. Znacznie lepsze niż Burma.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2654 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 21:24:36 »
Teraz przypomniałem sobie jeszcze Fado - nocne historie od Timofa. 72 strony na miękko w standardowym formacie "frankofońskim", ogólnie bardzo przeciętne wydanie, okładkowa 69 zł. To wychodzi chyba jeszcze drożej niż ten nowy Nestor Burma, a sam komiks to zupełnie inna liga, więc Scream na pewno nie jest pierwszy.