Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 806157 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2505 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 12:58:20 »
Gwoli ścisłości: to grzbiet wydania standardowego czy limitki?

Offline GoNzO

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2506 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 13:17:39 »
Gwoli ścisłości: to grzbiet wydania standardowego czy limitki?


Limitki, standardowa chyba nie ma obwoluty.

Offline Teli

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2507 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 13:33:39 »
Jak co? Znana zasada wydawców komiksowych. Im bardziej ekskluzywne i limitowane, tym bardziej spierdolone.

Nie znasz się. To nie jest "spierdolone", to jest artystycznie spierdolone. Także trzeba docenić bo pamiętając wypowiedź wydawcy z afery offsetowo-tytułowej przy okazji TR takie rzeczy doceniają tylko "koneserzy".

Offline perek82

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2508 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 14:22:07 »
Nie znacie się. Zawodowiec to przez miesiąc robił. Nie da się lepiej.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2509 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 14:24:04 »
Rozbitkowie czasu:
Okładka limitowanej nie jest "materiałowa" jak napisano na Gildi, w sensie płóciennia, więc nie ma co oczekiwać czegoś takiego jak Hellboy Library. Papier jest zbyt wiotki i miękki. Przedmowy (mimo, że teoretycznie stylizowane na oryginalne wydanie) są złożone okropnie i generycznym fontem, co gorsza umieszczone na stronach przeciwleglych do pierwszych stron tomu, więc zero oddechu. "Nie ekskluzywna" Druuna jest lepiej wydana niż to.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2510 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 14:53:55 »
Dedykowane koneserom i projektowane na retro wydania SC obejmują również wszelkie ułomności wydawnicze minionych epok. Taka konwencja. A później komikspece się czepiają... Screamie - nie rzuca się pereł przed wieprze. ;)

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2511 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 15:41:01 »
Mialem juz to wziac, ale bez kitu - szkoda sosu na taka spierdoline. Urodzaj jest, mozna wybierac co innego, gdzie indziej.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2512 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 17:19:41 »
mocne słowa, dla mnie komiks wydany bdb. fonty przedmow może i mogłyby być lepsze ale w sumie nie przeszkadzały mi w lekturze. moja obwoluta nałożona centralnie. imitacja płótna bardzo przyjemna, nie poznałem się ze to imitacja.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2513 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 17:53:39 »
Czemu mocne? Kilka faktów. I tyle. :) Nie żałuje zakupu, choć mogło być lepiej. Może jedynie sugerowałbym wydawcom większą wstrzemięźliwość w używaniu określeń typu "ekskluzywne". 

Imitacja może przyjemna, niemniej takie imitacje mają tendecję do przecierania się na krawędziach na biało, na szczęście chyba nie będzie tak w tym przypadku, bo wygląda na barwiony w masie ale mogę sie mylić.
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Czerwiec 2021, 17:57:26 wysłana przez Bender »

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2514 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 20:21:09 »
chodziło mi o:
Cytuj
Mialem juz to wziac, ale bez kitu - szkoda sosu na taka spierdoline

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2515 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 20:38:31 »
A jak inaczej określić to coś co jest na zdjęciu, które wrzucił Gonzo?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2516 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 20:53:58 »
zle założona obwoluta, pewnie można wymienić. u mnie tego problemu nie ma w tym komiksie. miałem coś takiego np w druunie.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2517 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 21:43:54 »
Wybacz, nie umiem tak ladnie, dyplomatycznie jak Ty.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2518 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 08:16:45 »
trudno. obserwuję jednak nie do końca zasłużoną jazdę po scream w tym topiku. przesunięta obwoluta? pomyłka drukarni. na kw wystawionych było kilka egzemparzy, sprzedawały się nieźle i nikt nie narzekał. kupiłem ostatnio 3 komiksy od scream - rozbitków i 2 x mroczne miasta. są to komiksy zrobione na prawdę dobrze - edytorsko i przez drukarnię. można dyskutować czy projekt okładki się komuś podoba i czy wstępniaki są dobrze formatowane ale nie jest to na pewno "szkoda sosu na taka spierdoline". przemyśl sobie te opinie, bo coś takiego zaśmieca topik.

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2519 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 10:25:10 »
obserwuję jednak nie do końca zasłużoną jazdę po scream w tym topiku. przesunięta obwoluta? pomyłka drukarni.

Ale pod czyim szyldem wychodzi komiks jako całość? Drukarni czy Scream?
W przypadku błędów w dymkach byłoby "Trudno. Błąd liternika"? Zamienione strony to "Trudno. Błąd grafika"?
Produkt odbiorcy końcowemu dostarcza wydawnictwo i to wydawnictwo jest odpowiedzialne za dostarczenie prawidłowo wykonanego komiksu. Nie wiedziałem, że zakup komiksów to taka moskiewska ruletka - jedni dostaną prawidłowo przygotowaną obwolutę podczas gdy inni dostaną "trudno".
Dlaczego takie jaja na ogół jednak nie mają miejsca w przypadku książek?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".