Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794842 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2475 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 11:42:58 »
Zgadzam się, kupiłem z sentymentu, bojąc się że się zawiodę, a było wręcz przeciwnie. Rzadko czytam mainstream, a to pochłonąłem w jeden wieczór, klisza na kliszy kalką pogania, ale jest to wszystko jakoś tak bezpretensjonalne jak chyba nic dzisiaj.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2476 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 12:01:01 »
Czyli gadanie o tym ze moze sie ladnie sprzedawac moze byc prawda.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2477 dnia: Cz, 24 Czerwiec 2021, 10:52:57 »
https://multiszop.pl/

Duza wyprzedaz i rabaty

Na Scream'a 30 , 36 oraz 41% - najtaniej u nich wychodza Tomb Raidery Archiwa oraz wszystkie Predatory


Praca ktora wygrala w konkursie Screama i  polskiej strony o TR

« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Czerwiec 2021, 11:39:54 wysłana przez sum41 »

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2478 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 14:55:56 »
Przedwczoraj zabrałem się za Gorączkę Urbikandyjską. Raczej nie spadły mi kapcie, ale była to dobra lektura i skłania do refleksji. Brak koloru i styl rysownika przywodziły na myśl XIX-wieczne grawerunki.

Wczoraj z kolei przeczytałem I tom Archiwów Tomb Raider. Spodziewałem się, że gniotowatej stylistyki z lat 90. z przeseksualizowaną Larą. A okazała się to całkiem przyjemna lektura z dobrą protagonistką, która nie jest jedynie eye-candy (nawet w wstępie Park wspominał, że starał się jej nie uprzedmiotować jak w grach ???) i potrafi kopać tyłki. Podoba mi się, że jak ktoś ma zginąć, to ginie na amen i często to postacie pierwszoplanowe. Pierwsza historia zaskoczyła mnie twistem w końcówce i trochę zmieniła oczekiwania. Rysunki świetne.

Wydanie bardzo porządne. Z takich edytorskich niedoróbek to zauważyłem, że w wstępie jedna linijka nie została pogrubiona. I szczerze mówiąc - zarzuty, że dali offset okazały całkowicie niesłuszne. Kolor wyszedł znakomicie i miał dobre nasycenie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 27 Czerwiec 2021, 15:18:44 wysłana przez pawlis »

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2479 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 16:33:11 »
rozbitkowie tez edytorsko są zrobieni ok, tłumaczenie marii mosiewicz i nie zauważyłem żadnych literówek, lapsusów itd. płócienna okładka bez zarzutu, literki się nie kruszą. obwolutę bym wolał z innego papieru niż lakierowany ale jest ok.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2480 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 17:16:44 »
Gdzie poza gildią sprzedają rozbitków?

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2481 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 18:31:30 »
Wygląda na to, że tylko Gildia ma Rozbitków dostępnych od ręki, inne sklepy podają datę ok. 6 lipca. Początkowo Gildia też anonsowała ten komiks na początek lipca, ale po KW chyba dostała jakąś partię od SC.

Captain hook podaje dostępność 14 dni. Wg mnie zwiększenie dostępności (czytaj: w innych sklepach) nastąpi pewnie ok. 6 lipca.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2482 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 18:44:22 »
Dzięki gildia nie ma pobrania na poczcie, a nigdzie nie widziałem. Zaczekam.

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2483 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 21:58:02 »
I szczerze mówiąc - zarzuty, że dali offset okazały całkowicie niesłuszne. Kolor wyszedł znakomicie i miał dobre nasycenie.

Właśnie zeskanowałem parę przykładowych stron z wydania Fun Media i Scream i złożyłem ze sobą. Jak się to tak bezpośrednio porówna, to wydanie Screamu pod względem kolorków jest tragiczne. Porobiłem jeszcze parę fotek, na nich też widać ogromne różnice na minus Screamu. Jak to wszystko ogarnę, wrzucę na forum.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline alexis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2484 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 23:05:04 »
I szczerze mówiąc - zarzuty, że dali offset okazały całkowicie niesłuszne. Kolor wyszedł znakomicie i miał dobre nasycenie.

Nie, nie wyszedł dobrze. Masz amerykański oryginał? Tylko osoby mające porównanie mogą na ten temat wyrazić sensowne zdanie. Osoby nie mające porównania i piszące o tym, że jest super - mylą się. Tzn dla nich jest super, ale gdyby mieli oryginał, to by wiedzieli, że nie jest super.

to wydanie Screamu pod względem kolorków jest tragiczne. Porobiłem jeszcze parę fotek, na nich też widać ogromne różnice na minus Screamu. Jak to wszystko ogarnę, wrzucę na forum.

Niestety to prawda :( I zaklinanie rzeczywistości przez co niektórych niczego nie zmieni. Czekam na fotki!

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2485 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 23:10:24 »
Ponieważ tylko czytam ten wątek, komiks nie jest w moim centrum zainteresowań, ale czy jest możliwość, że oryginalna kolorystyka jest na tyle oczojebna, że stonowanie jej przez Scream zrobiło robotę czytelnikom, którzy nie lubią mocnych kontrastów?

Offline alexis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2486 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 23:26:00 »
Ponieważ tylko czytam ten wątek, komiks nie jest w moim centrum zainteresowań, ale czy jest możliwość, że oryginalna kolorystyka jest na tyle oczojebna, że stonowanie jej przez Scream zrobiło robotę czytelnikom, którzy nie lubią mocnych kontrastów?

Nie, kolorystyka komiksów Tomb Raider nigdy nie była oczojebna :) Była wydawana zawsze w USA na kredzie, co wie każdy kto ma zeszytowe i zbiorcze wydania :) Nigdy do nich nie było zastrzeżeń. Scream mocno popsuło kolory, które powinny być intensywniejsze.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2487 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 08:13:44 »
Faktem jest ze kolory nie odbijaja swiatla jak to ma miejsce na kredzie.

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2488 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 12:18:52 »
Gdzie poza gildią sprzedają rozbitków?

Rozbitkowie czasu pojawili się już w Tantis i to taniej o 30zł niż w Gildii, bo za 97,75 zł, czyli z 42% rabatem.
https://tantis.pl/rozbitkowie-czasu-cz-1-p3085057?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ksiazki_komiksy
Dobrą cenę mają też w swoim sklepie na allegro - 101,26 zł + 4 monety.
https://allegro.pl/oferta/rozbitkowie-czasu-cz-1-10861138800

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2489 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 13:14:35 »
Wersja limitowana: płótno, złocenia, obwoluta.

Ze zdjęć obstawaim, że jednak nie płótno tylko papier z tłoczeniem imitującym płótno.
Niestety jeszcze nie posiadam egzemplarza.