Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 804811 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1860 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 11:32:03 »
Mógłbym przekornie odpowiedzieć - Jeremiah, ale to formalnie post-apo. Wybieram więc Bleuberrego, który trąci mychą, ale niektóre tomy są znakomite.

Bouncera czytałem w okolicach premiery egmontowskiego integrala, potem jeszcze poznałem tomy 8-9. I generalnie można przeżyć, jeśli toleruje się Jodorowskiego. Ja nie lubię ogrywania przez niego tych samych motywów i rozwiązań. Niby brutalnie i bezpardonowo, ale dla mnie tandetnie, cynicznie i przesadnie wulgarnie opowiadane historie.
nie do końca mogę się z tym zgodzić. od lat mam ogromny przesyt Jodorowskym. jak wiadomo, konsekwentnie drąży on podobne tematy, wątki i postacie. zazwyczaj jest to cecha dojrzałego autora, który wie, czego chce. myślę, że podobnie jest z Jodorowskym; jedyna różnica taka, że jego tematy i postaci są brudne, wynaturzone i zazwyczaj odpychające. nawet ci "dobrzy" nie są wcale dobrzy. sądzę, że to m.in. dlatego, że Jodo zdaje sobie sprawę, że to pojęcia bardzo względne, w zamian proponuje nam nagą prawdę i naturalizm.
podsumowując krótki "wywód", Bouncer to Jodo typowy, ale też w pewnym sensie nietypowy. być może to właśnie sceneria Dzikiego Zachodu, jego prymitywizm, ale też prostota oraz niewątpliwe piękno, sprawiają, że te, dobrze znane z innych dzieł Jodo, wątki - tutaj sprawdzają się najlepiej.
osobiście więc stawiam Bouncera na równi mocnymi z klasykami (typu wczesny Blueberry), czy najlepszymi mixami klasyczno-spaghetti (późny Blueberry i trochę słabszy Durango) oraz z wspaniałym Cutlassem (trochę antywestern, ale też wymyka się klasyfikacjom).
najlepiej przekonać się samemu, jedyny minus takiego rozwiązania, że niestety "na próbę" trzeba kupić wielkie tomiszcze....

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1861 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 11:59:14 »
Jodo, Jodo, Jodo...

Bouncer średnio mi podszedł. Komiks przeciętny.
Moje ulubione komiksy Jodo to Księżycowa Gębą, tego samego duetu co jednoręki strzelec oraz Biały Lama.
Bardzo mi się jeszcze podoba Szalona z Sacre Coeur.

Czekam też aż ktoś wyda Sage Alandor, bo graficznie jest ekstra i kwaskowo.

No i też tak sobie myślę, że Jodo lubi obcinać głównym bohaterem kończyny, czego najlepszym przykładem jest Alef Thau.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1862 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 09:24:09 »
Chyba Scream już sobie zaklepał:
https://www.mediatoon-foreignrights.com/serie/new-york-cannibals/

Edit: Nie, chyba jednak Egmont. Dziwne.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Marzec 2021, 09:33:53 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline GoNzO

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1863 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 09:53:35 »
Chyba Scream już sobie zaklepał:
https://www.mediatoon-foreignrights.com/serie/new-york-cannibals/

Edit: Nie, chyba jednak Egmont. Dziwne.

Szkoda, Scream wydawał te Signe w większym formacie niż Egmont.

Offline Netzach

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1864 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:05:29 »
Bouncer juz dostępny, paczka z Gildii odebrana, zapach świeżego druku już unosi się w pokoju ;) Czeka mnie przez weekend pierwsze spotkanie z tym komiksem i bohaterami, chętnie porównam to ze wcześniejszymi opiniami na jego temat, bo chyba podobnie jak w temacie Prosto z piekła (który swoją droga zrobił na mnie kiedyś "piekielne" wrażenie) to trzeba się po prostu samemu przekonać. A jeszcze w kolejce nowy Slaine i Raport Brodecka i nowy Dylan Dog, ale to chyba przyszła lektura Bouncera najbardziej mnie elektryzuje z tej świeżej dostawy ;)

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1865 dnia: So, 13 Marzec 2021, 18:58:09 »
Jak sądzicie, Scream coś wyda jeszcze w marcu? coś mi się przewinęło o Amazonkach, ale może coś jeszcze?

Offline moai

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1866 dnia: So, 13 Marzec 2021, 21:35:13 »
Obstawiam Amazonki i Mroczne miasta ;)

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1867 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 10:31:10 »
A kojarzycie co Scream wykrzyczy w kwietniu?

Offline Klima

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1868 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 11:24:19 »
Możliwe że na kwiecień szykują Tomb Raidera.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1869 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 15:54:58 »
To pewnie 2 tomy na raz...

Offline Randal63

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1870 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 21:00:42 »
Albo coś Paula Gillona (w końcu) ?  ;)

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1871 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 17:29:32 »
Scream na ten rok zapowiedział tyle cudności, żeby tylko to wydał  ;D

Offline sirPablo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1872 dnia: So, 20 Marzec 2021, 17:47:11 »
Info z laracroft.pl:

 Wkrótce CZTERY nowe tomy komiksów po polsku
To naprawdę dobry rok dla fanów serii Tomb Raider. Mamy wspaniałe wieści dla osób, które interesują się komiksowymi przygodami Lary w naszym ojczystym języku. Zgodnie z zapowiedzią wiosną ukażą się dwa potężne tomy z serii Tomb Raider Archives, ale na tym nie koniec! Wydawnictwo Scream Comics już w kwietniu zamierza wydać dwa tomy kontynuujące przygody młodej Lary po reboocie.
W styczniu informowaliśmy, że w okolicy marca lub kwietnia wydawnictwo Scream Comics opublikuje polski przekład dwóch obszernych tomów Tomb Raider Archives - każdy z nich liczy ponad 400 stron i zawiera komiksy opublikowane 20 lat temu przez wydawnictwo Top Cow. Szczegóły na ten temat opisaliśmy w newsie ze stycznia (klik!). Przedstawiciel Scream Comics poinformował nas, że tomy są w fazie tłumaczenia oraz składu i powinny ukazać się w kwietniu.
Zanim na polskim rynku pojawią się dwa tomy Tomb Raider Archives wydawnictwo zrobi fanom Lary niespodziankę i wyda na początku kwietnia dwa tomy z młodą Larą - każdy z nich będzie liczył ponad 100 stron. Mowa o polskich edycjach miniserii Survivor's Crusade oraz Inferno, które są kontynuacją wydanych wcześniej przez Scream Comics tomów "Spore" (Zarodnik) oraz "Choice and Sacrifice" (Wybór i poświęcenie). W efekcie polski czytelnik otrzyma komplet wszystkich przygód Lary, które rozgrywały się na łamach komiksów między grami Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider.

Na szczegóły musimy nadal poczekać, ale jeśli jesteście ciekawi, o czym są miniserie Survivor's Crusade oraz Inferno, to zapraszamy do odpowiednich sekcji naszego działu Komiks, gdzie znajdziecie streszczenia wszystkich zeszytów.

http://laracroft.pl/?fbclid=IwAR3lWXvjfoGBn3vhTMQMzmDksSEmnPZWb5ynkXU7Rz-JXt-qixg9UX-HniM#news2928 news z 17.03.2021

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1873 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 07:41:22 »
Czy Scream coś jednoznacznie deklarował odnośnie następnych tomów Dekalogu? Porzucili tę serię czy dokończą ją? Zastanawiam się, czy wchodzić w tomy 1-3, skoro dalszych może nie być...

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1874 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 07:46:44 »
W styczniu pisali, że Nestor Burma 2 i Dekalog 7-8 w pierwszym kwartale 2021.