Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 807246 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1770 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 12:45:25 »
W kwestii komiksu o tygrysie - nie lepiej sobie obejrzeć jakiś film przyrodniczy? Kreska ładniejsza  ::)

Gry.

Przecież nowe gry TR są rewelacyjne. Tak właśnie należy przeprowadzać restart serii, modelowy przykład. Nic nie straciły ze swojego klimatu (mam oczywiście na myśli motyw przygodowo-zręcznościowo-archeologiczny, a nie cycki), a jednocześnie zostały wzorowo dostosowane do współczesnych oczekiwań graczy względem fabuły i mechaniki gry.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1771 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 12:50:45 »
Pierwsza Lara najlepsza  ;)



Zgadzam się w pełni z wpisem Apasza.

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1772 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 16:06:25 »
W kwestii komiksu o tygrysie - nie lepiej sobie obejrzeć jakiś film przyrodniczy? Kreska ładniejsza  ::)
He he, niestety nie. Oglądam sporo przyrodniczych i choć nastąpił spory progres w opowiadaniu, a technikalia pozwalają dziś na bardzo dużo, to trudno o kręcenie takich sekwencji, z jakimi mamy do czynienia w tym komiksie, który, czego może nie widać na przykładowych planszach, zawiera dość zwartą historię.

Ale nieprzekonani mogą spróbować podejrzeć podobne rzeczy w naturze, tyle że Polska jest tu średnim miejscem. U nas spotkać zająca to wyczyn.

Offline gashu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1773 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 16:16:03 »
Przecież nowe gry TR są rewelacyjne.

Kto co lubi...
Gameplay jest całkiem spoko (choć, zwłaszcza w przypadku częsci pierwszej, to chamski klon Uncharted), ale nie pamiętam, żeby któraś ze znanych mi bohaterek gier video miała równie drażniący charakter jak "nowa", odmłodzona Lara...



Offline hansior

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1774 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 16:21:46 »
Też wolę pierwszą Larę. A jeśli ktoś tęskni za grami, to zawsze może do nich wrócić: http://www.crazygames.com/game/openlara Nie potrzeba żadnej platformy poza przeglądarką :)

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1775 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 23:16:06 »
Przecież nowe gry TR są rewelacyjne. Tak właśnie należy przeprowadzać restart serii, modelowy przykład. Nic nie straciły ze swojego klimatu

Niemal zupełny brak zagadek logicznych, niepotrzebny otwarty świat i zbieractwo tony śmieci, prowadzenie gracza za rączkę i zatracenie przygodowo-awanturniczego klimatu. Jak dla mnie to nie jest nic.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1776 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 07:18:04 »
W ramach podsumowania bo może komuś coś umknęło



A tutaj trochę też info co do wydań, terminów, autorów.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1777 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 10:17:23 »
A Kabuki kiedy będzie :-\?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1778 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 10:59:02 »
Niemal zupełny brak zagadek logicznych, niepotrzebny otwarty świat i zbieractwo tony śmieci, prowadzenie gracza za rączkę i zatracenie przygodowo-awanturniczego klimatu. Jak dla mnie to nie jest nic.

Jak to niemal zupełny brak zagadek logicznych? Jest ich bardzo dużo, tylko nie stanowią elementu fabuły, a są zadaniami pobocznymi - grobowce. I bardzo dobrze, bo dzięki temu nie psują zabawy komuś, kto zagadek logicznych nie lubi. Do tego stwierdzenia "otwarty świat" i "prowadzenie gracza za rączkę" wzajemnie się wykluczają. Brak otwartego świata to dopiero prowadzenie gracza za rączkę.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1779 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 11:37:37 »
Jak to niemal zupełny brak zagadek logicznych? Jest ich bardzo dużo, tylko nie stanowią elementu fabuły, a są zadaniami pobocznymi - grobowce. I bardzo dobrze, bo dzięki temu nie psują zabawy komuś, kto zagadek logicznych nie lubi. Do tego stwierdzenia "otwarty świat" i "prowadzenie gracza za rączkę" wzajemnie się wykluczają. Brak otwartego świata to dopiero prowadzenie gracza za rączkę.

W starych TR poziomy były liniowe a wiele razy się gubiłem, w nowych TR masz otwarty świat a i tak wszędzie są znaczniki i prowadzenie gracza za rączkę gdzie ma gdzie iść. Kiedyś żeby przejść etap musiałeś uruchomić jakiś mechanizm, rozwiązać jakąś zagadkę a teraz tak jak piszesz - takie aktywności są zadaniami pobocznymi a sama gra to zwykła wydmuszka i nie wymaga żadnego myślenia.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1780 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 11:47:10 »
Mnie się te grobowce bardzo podobają. Zresztą ja w ogóle w tych trzech grach zrobiłem wszystko. W trójce nawet dokupiłem dodatkowe grobowce przed rozgrywką. W tej części jest tych zagadek najwięcej, a dodatkowo świetne jest święto zmarłych w Meksyku i podziemia w San Juan. Fajna gra.

c08mk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1781 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 12:24:41 »
Rozumiem, że w zapowiedzi jest ostatnia część Incala. Poprzednie z tego co widzę są niedostępne. Czy jest jakaś szansa, że poprzednie będą dodrukowane? Nie znam polityki wydawnictw komiksowych stąd pytanie.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1782 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 12:31:16 »
Tak, w zapowiedziach jest ostatnia część, ale dopasowana do wznowionego wydania “Incala” rozszerzonego o "Tajemnice Incala". To wznowienie różni się formatem od pierwszego wydania, więc nie spodziewałbym się prędko kolejnego dodruku Incala. Najprędzej można spodziewać się "Przed Incalem" w zmienionym formacie dopasowanym do drugich wydań, ale raczej nie w tym roku.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1783 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 12:57:03 »
Te wznowienia incalowe mają mieć pomniejszony format?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1784 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 13:23:43 »
Te wznowienia incalowe mają mieć pomniejszony format?
Tak. 210x280 mm, czyli klasyczne A4.