Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794867 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1485 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 02:35:53 »
Dobry komiks z alienami to wyjątkowe wydarzenie. Mam je wszystkie na półce.
Spoiler: PokażUkryj
Obydwa.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1486 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 04:41:58 »
Aż tak źle? Kupuję sobie wszystkie Alieny, nie mam tylko tych pięciu najnowszych (ale ciągle się przymierzam) i sobie chciałem potem co jakiś czas ze dwa walnąć.

Na pewno w tym przypadku, poleciłbym przeczytać choćby Omnibus, bo może (ale nie musi) przystopować Twoje zapędy w kupowaniu ich. Uwielbiam pierwsze filmy, cenię sobie Labirynt, czy Zbawienie, ale w większej ilości to jest straszne (nie w tym sensie w jakim powinno być). Szczególnie "polecam" adaptację Obcego: Odrodzenie z Omnibusa - gdzieś niedawno określiłem komiksową adaptacje Batmana Burtona "paździerzem" - cofam to, bo w porównaniu z Odrodzeniem, tamten Batman to arcydzieło!
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 04:44:57 wysłana przez ramirez82 »

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1487 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 04:57:14 »
Też na to liczę. Te powiększone wydania to dla mnie trochę przerost formy nad treścią. Ten sort komiksów dobrze sprawdza się w ekonomicznych wydaniach, a nie zaraz papier  jak bristol, złote krawędzie i inne cuda. 🙂

Idą Mikołajki, Boże Narodzenie, prezent musi wyglądać jak prezent ;)

"-O, patrz, ładnie wydane, kupmy mu to - ogląda te komiksy jak dziecko, no i lubi takie maszkary.
- Dobra, to do koszyka. Teraz coś dla cioci Maryli, tej co wiesz...o tu, jakiś album o przetworach...i z głowy. "
,, - Eeeeech.''

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1488 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 08:09:46 »
Rozumiem, że sporo osób wolałoby większe urozmaicenie w ofercie, ale zapominacie o dwóch rzeczach. To są komiksy na 5-lecie wydawnictwa, więc wydanie ich w przyszłym roku mijałoby się z celem. Druga sprawa to licencja, która z nowym rokiem przechodzi do innego wydawcy, więc terminy też robią swoje.

Co do jakości to pisałem wcześniej jak to wygląda, zgadzam się, że nie potrzebny jest taki format, ale jest on też wynikiem wydań Anniversary, które się ukazały. Uznaje go jednak na plus, bo klasykę mogę postawić obok siebie i wygląda to dobrze. Zresztą to są wydania rocznicowe. Pytanie czy lepiej wyglądałoby to w mniejszym formacie czy jednak nie. I tak jak w większości komiksów nie mam zastrzeżeń tak, jedynym który ucierpiał na tym był AVP Anniversary, gdzie widać, że większy format spowodował problemy z planszami i niektóre są mało wyraźne. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to wina Scream Comics, ale samych materiałów.
Jakiegoś narzekania na format wydawania komiksów europejskich od nich nie widzę. A przecież też można by w mniejszym i na miękko, po co wszystko ładować w oprawę twardą, kiedy spora część ledwo co ma 100 stron. Wydawca przyjął sobie takie rozwiązanie wydawnicze i albo się to akceptuje albo nie.

Co do samej jakości historii to jest różnie. Sam wolę Predatora, ponieważ historię z nim w małym stopniu odchodzą od podstawowych założeń jakie przedstawiały filmy (obecnie to się zmieniło bo doszły mamy Predators oraz The Predator), a bardziej osadzały Predatora w nowym środowisku do polowania. W Aliens tak nie jest, historie skręcają często w kierunki pulpy syfy, w bardziej odjechane pomysły. Na pewno dla niektórych będzie to wadą i tak było dla mnie kiedyś. Teraz, kiedy czytam niektóre historie ponownie, a niektóre pierwszy raz bawię się przy nich naprawdę dobrze. Może przyczyną jest to, że filmy poszły inną drogą niż seria Marka Verheidena, które ustanowiła to uniwersum komiksowe. Obie wizje są różne. Sama seria filmowa, kiedy próbowała czegoś nowego: Prometeusz, Obcy: Przymierze, też finalnie poległa (ok, problemów jest tam więcej, ale zasadniczo bardzo różni się od klimatu pierwszych 4 części, zresztą czwarta też była przez długi czas wyklętą ;) ). Tylko trzeba zastanowić się czy tłuczenie tego samego co w Alien albo Aliens nie spowodowałoby, że stałoby się to nudne?

Co do Aliens Omnibus Black & White to jest jedyne wydanie, którego nie posiadam i nie mam zamiaru kupić. Nie ze względu na cenę, ale ze względu na to komiksy pozbawiono koloru. I nie jest tak, że nie lubię komiksów czarno białych, wręcz przeciwnie. Tak jak wspomniał wcześniej @amsterdream w wątku Alien. Niektóre z historii niestety straciły w czerni i bieli.

Ale ten Aliens vs Predator vs Terminator to w ogóle coś wartego uwagi?
Jakieś 20 lat temu, kiedy go czytałem w wydaniu Tm-Semic powiedziałbym, że tak. Z perspektywy czasu to tak średnio. Na obronę tytułu ciekawie rozwiązano to fabularnie, gdzie jest to bezpośrednia kontynuacja Obcy: Przebudzenie i wciśnięcie Terminatora o dziwo ma sens, patrząc co się działo z tą marką w innych filmach/serialach.
Spoiler: PokażUkryj
Nie ma tu podróży w czasie, ale wykorzystano motyw, gdzie terminator może czekać wiele lat w ukryciu, aby móc odbudować Skynet.

« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 08:12:30 wysłana przez michał81 »

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1489 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 10:34:51 »
Scream na FB na taki komentarz napisał ciekawą odpowiedź "to jak już takie rzeczy zapowiadacie, to może będzie szansa na Batman kontra Predator?"

SC"Hmh. Tu nie chodzi o złą wolę Egmontu czy Screamu. Bardziej o to co w Stanach. Minęła im miłość do crossoverów z różnych stajni, które były strategią na przetrwanie kryzysu milenijnego. I teraz niechętnie widzą te tytuły na innych rynkach."

Co za czasy ludzie/wydawcy chca dac zarobic wydawcy z USA a on niechce kasiory...

Motyl

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1490 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 10:45:46 »
Rozumiem, że sporo osób wolałoby większe urozmaicenie w ofercie, ale zapominacie o dwóch rzeczach. To są komiksy na 5-lecie wydawnictwa, więc wydanie ich w przyszłym roku mijałoby się z celem. Druga sprawa to licencja, która z nowym rokiem przechodzi do innego wydawcy, więc terminy też robią swoje.

W porządku, tylko sekretarki wydawnictwa najwyraźniej zaspały z tym świętowaniem, bo skoro w tym roku jest sens wydawania na piąta rocznicę i licencje się kończą, to mogli zacząć od stycznia, a nie skumulować tuzin grubasów w ostatnim kwartale roku. Tak się kończy wydawanie bez planu, bez pomysłu i w pośpiechu, aby wypchnąć kilka zbuków.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1491 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 11:26:52 »
@Motyl z tego co wiem to od początku roku działają w tej sprawie, to nie jest, że z dnia na dzień to wyszyło. Może powinni pomyśleć rok wcześniej na tym i stąd kumulacja.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 12:48:28 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1492 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 12:07:30 »
Scream na FB na taki komentarz napisał ciekawą odpowiedź "to jak już takie rzeczy zapowiadacie, to może będzie szansa na Batman kontra Predator?"

SC"Hmh. Tu nie chodzi o złą wolę Egmontu czy Screamu. Bardziej o to co w Stanach. Minęła im miłość do crossoverów z różnych stajni, które były strategią na przetrwanie kryzysu milenijnego. I teraz niechętnie widzą te tytuły na innych rynkach."

Co za czasy ludzie/wydawcy chca dac zarobic wydawcy z USA a on niechce kasiory...
A Egmont jakoś dał radę z Batmanem i Dreddem.... Szkoda by było bo to fajne komiksy.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1493 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 13:28:19 »
Jak im minęła miłość to chyba z nienawiści wydali ostatnio Black Hammer/Justice League. Nowe wydania też są z nienawiści https://www.amazon.com/DC-Comics-Dark-Horse-Predator/dp/1401270786  ;) W ogóle wątpię żeby Scream rozmawiał z DC. Egmont puści tego Batman vs Predator tylko mogą z tym czekać na te nowe serie z Marvela które też może będą wydawać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 13:29:52 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1494 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 14:04:19 »
Scream mógł sobie gadać z DC a i tak by usłyszał odmowę. Z tego co pamiętam nawet Mucha Comics wspominała o tym, że DC nie było już zainteresowane współpracą z nimi odkąd Egmont ma wyłączność. A podany pod linkiem komiks jest wydawany przez DC, więc Dark Horse nie ma w tej kwestii nic do gadania. Z tego co się orientuje, to chyba żadne zbiorcze wydanie z Batmanem będącym w crossoverze z bohaterami DH nie wyszło pod ich szyldem (zeszytowe tak, ale nie zbiorcze).


sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1495 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 15:18:26 »
W porządku, tylko sekretarki wydawnictwa najwyraźniej zaspały z tym świętowaniem, bo skoro w tym roku jest sens wydawania na piąta rocznicę i licencje się kończą, to mogli zacząć od stycznia, a nie skumulować tuzin grubasów w ostatnim kwartale roku. Tak się kończy wydawanie bez planu, bez pomysłu i w pośpiechu, aby wypchnąć kilka zbuków.

Na 2021 pisza ze bedzie okolo 30 komiksow europejskich.

Offline Cypher

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1496 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 15:24:19 »
Scream mógł sobie gadać z DC a i tak by usłyszał odmowę. Z tego co pamiętam nawet Mucha Comics wspominała o tym, że DC nie było już zainteresowane współpracą z nimi odkąd Egmont ma wyłączność. A podany pod linkiem komiks jest wydawany przez DC, więc Dark Horse nie ma w tej kwestii nic do gadania. Z tego co się orientuje, to chyba żadne zbiorcze wydanie z Batmanem będącym w crossoverze z bohaterami DH nie wyszło pod ich szyldem (zeszytowe tak, ale nie zbiorcze).

No chyba nie do końca, po prostu tak się dogadali, bo część tych zebranych crossoverów z 2016-2017, raz było wydawane przez DC, raz przez DH.
Np. DC wydał zbiorcze crossovery z Batman vs Predator, Aliensami oraz Justice League Tom 1.
a DH wydał zbiorcze crossovery z Supermanem, Justice League Tom 2 oraz Mask'ą
A więc raczej kości niezgody szukałbym bardziej u Marvela (który przejął licencje na AvP) lub DC.
Jak ktoś się nie bedzie chciał się dogadać, to się nie dogadają.


Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1497 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 16:00:21 »
@Motyl z tego co wiem to od początku roku działają w tej sprawie, to nie jest, że z dnia na dzień to wyszyło. Może powinni pomyśleć rok wcześniej na tym i stąd kumulacja.
Jeszcze pewnie nagła pandemia też pewnie pokrzyżowała szyki w tej sprawie (i prawdopodobnie gdyby nie to, rocznicowe tomy wyszłyby najpóźniej w przedostatnim kwartale). Oryginalnie AvP miał w USA wyjść w maju, a skończyło się opóźnieniem.

Nawet taki gigant jak Egmont musiał się dostosować do nagłej sytuacji, a co dopiero małe (bądź co bądź) wydawnictwo.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 16:08:53 wysłana przez pawlis »

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1498 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 20:10:28 »
Właśnie dostałem wiadomość że pierwszy z rocznikowych Predatorow już do mnie wysłany, też tak macie ☺️

Offline Arne

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1499 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 21:09:28 »
Ja juz dzis rozpakowalem - razem z 5 Alienem.😀