Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 807490 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline keram2

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1455 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 20:53:08 »
Niedzwiedzi kiel nie powroci, napisali mi na FB z powodu podejscia francuzow do polskiej AK.

A mógłbyś bardziej szczegółowo to wyjaśnić?
Czy w kolejnych tomach AK jest w jakiś sposób zniesławiana, pokazywana fałszywie?

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1456 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 11:54:30 »
Tak mi odpisali:

"Nie. Informowaliśmy już o przyczynach: drugi cykl jest historical fiction w 100 proc.i narusza dovre imie Armii Krajowej, na co Francuzi sobie mogą pozwolić, ale nie my."

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1457 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 11:56:44 »
No to szacun dla wydawcy!

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1458 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 12:12:48 »
Chciałbym być złośliwy i napisać o polskim komiksie, takim historical fiction, w którym Francuzi zamiast do upadłego walczyć z nazistami, poddali się i na dodatek zaczęli kolaborować z Hitlerem.

Tylko że żaden polski autor nie stworzył takiego paszkwila, na naszych francuskich przyjaciół.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1459 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 13:44:37 »
Chciałbym być złośliwy i napisać o polskim komiksie, takim historical fiction, w którym Francuzi zamiast do upadłego walczyć z nazistami, poddali się i na dodatek zaczęli kolaborować z Hitlerem.

No, w zasadzie to nie byłoby tak bardzo historical fiction...

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1460 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 08:13:28 »
Zapowiedź na styczeń


sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1461 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 10:30:51 »
Super czyli na poczatku roku bedzie ostro bo widac ze sie spiesza.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1462 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 10:33:09 »
Czyli jak podejrzewałem, kilka tytułów z Aliena i Preda zostanie wydane w styczniu (no bo raz, że pandemia, a pewnie Marvel na tyle jest wyrozumiały). Więc najprawdopodobniej rocznicowe Predator i AvP pójdą w 2021 roku.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1463 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 10:43:06 »
Napisali, że część styczniowych zapowiedzi wyjdzie w tym roku więc prawdopodobnie muszą wydać wszystko w 2020. Ciekawe czy zdarzą i czy z pośpiechu nie będzie jakichś błędów.

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1464 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 11:13:13 »
@amsterdream powiem ci, że od pewnego momentu widać skok jakości (pisze tu na przykładzie wydanych Aliens, bo ostatniego Predatora jeszcze nie czytałem). Odkąd nad całością siedzą osoby znające się w temacie AVP oraz Słowobraz to jest pewne ujednolicenie nazewnictwa, czy dobre zaimki osobowe. Przecinki/kropki nie szaleją w dymkach jak dziki w kartoflach. Może jeszcze brakuje szlifu w tłumaczeniach, ale wg mnie jest duży skok w porównaniu do tego co było na początku, kiedy w pierwszych tomach rocznicowych dużo rzeczy zgrzytało.

Dobrze by było, aby to przełożyło się też na jakość wydań komiksów europejskich w przyszłości.

Offline ASh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1465 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 12:09:53 »
Wiadomo kiedy będzie przedsprzedaz nowego Predatora i Aliena?

Offline fikander

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1466 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 12:45:41 »
Scream napisał na fejsie, że wszystkie komiksy zapowiedziane na grudzień powinny być w sklepach do 14 grudnia, a część zapowiedzi na styczeń będzie dostępna w grudniu, po świętach. Przedsprzedaż ruszy więc zapewne w ciągu najbliższych kilku dni.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Listopad 2020, 12:48:09 wysłana przez fikander »

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1467 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 18:00:13 »
Cytuj
Premier ciąg dalszy. Tak. To jest TEN jeden, jedyny klasyczny: ALIENS vs. PREDATOR vs. TERMINATOR wydanie zbiorcze.
Długo szukaliśmy materiałów i...dobra i zła wiadomość. Mamy wszystkie tomy wydania oryginalnego, ale jeden z nich tylko w wersji czarno-białej. Długo sie zastanawialiśmy w redakcji, wydawać czy nie. Pewnie będą i tacy, którym ten pomysł się nie spodoba. Zdecydowaliśmy się jednak na ograniczony nakład i mamy nadzieję, że część z Was zdecyduje się postawić ten komiks na półce. Pamietając, że są szczęśliwymi posiadaczami ostatniego jego wydania na tej planecie.🙂


Online 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1468 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 18:26:40 »
Mam nadzieję, że dwie ostatnie zapowiedzi w formacie Aliens Bunt, a nie powiększonym.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1469 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 18:34:29 »
Też na to liczę. Te powiększone wydania to dla mnie trochę przerost formy nad treścią. Ten sort komiksów dobrze sprawdza się w ekonomicznych wydaniach, a nie zaraz papier  jak bristol, złote krawędzie i inne cuda. 🙂