Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794900 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1110 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 14:25:26 »
Ale tamto wydanie do nowego to jak VHS do BD ;)

Zakładam, że Semic wygra tłumaczeniem tak jak to było w  przypadku Labiryntu :P
I nie, nie chodzi o błędy/pomyłki tylko zwyczajnie niezgrabne tłumaczenie w wydaniu Scream.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1111 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 15:14:47 »
Ale tamto wydanie do nowego to jak VHS do BD ;)
Mnie tam już nieraz jakieś stare wydanie Semica bardziej przypadało do gustu niż wznowienie na błyszczącej kredzie. I jak patrzę na przykładowe plansze tu może być podobnie (jakoś tak sterylne mi się tu szata graficznie prezentuje). Ale prawdopodobnie i tak kupię, najwyżej sprzedam.
Oprócz samego AvP ma tam być chyba jeszcze jakaś historia?

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1112 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 17:28:32 »
Jeśli się nie mylę, to Aliens vs. Predator: Blood Time tych samych autorów.

I o papier się nie musisz bać, bo w tej serii wydawnicznej wydają na matowym offsecie (przez kolory są zgaszone w stosunku do komputera).

Offline AntekSocjalny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1113 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 17:53:46 »
Dzisiaj odebrałem drugi tom rocznicowego Aliena. W związku z tym mam pytanie. Moja kopia pierwszego tomu nie ma tytułu na okładce i grzebiecie. Tytuł znajduje się na drugiej części. Czy to mi się trafiła taka wyjątkowa jedynka czy cały nakład ma ten brak. Na zdjęciach w internecie są tytuły...

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1114 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 17:56:59 »
Masz mega unikat. Mój egzemplarz ma tytuł.


Offline AntekSocjalny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1115 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 18:01:28 »
Szczęściarz ze mnie

Offline carnivale

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1116 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 18:25:07 »
No i to się nazywa limitowane wydanie ! Świetnie wygląda ta okładka bez żadnych napisów.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1117 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 18:37:35 »
Dzisiaj odebrałem drugi tom rocznicowego Aliena. W związku z tym mam pytanie. Moja kopia pierwszego tomu nie ma tytułu na okładce i grzebiecie. Tytuł znajduje się na drugiej części. Czy to mi się trafiła taka wyjątkowa jedynka czy cały nakład ma ten brak. Na zdjęciach w internecie są tytuły...
Bajka. Fajny unikat. Jakbym miał, to bym go sobie zostawił.

Offline nocny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1118 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 19:30:54 »
3 zapowiedź na lipiec:


Offline AntekSocjalny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1119 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 19:57:00 »
Bajka. Fajny unikat. Jakbym miał, to bym go sobie zostawił.
Zamierzam zostawić. Myślałem, że cała seria będzie bez tytułów więc się zdziwiłem jak odpakowałem dzisiaj drugi tom

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1120 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 22:20:05 »
Dzisiaj odebrałem drugi tom rocznicowego Aliena. W związku z tym mam pytanie. Moja kopia pierwszego tomu nie ma tytułu na okładce i grzebiecie. Tytuł znajduje się na drugiej części. Czy to mi się trafiła taka wyjątkowa jedynka czy cały nakład ma ten brak. Na zdjęciach w internecie są tytuły...

Strasznie dziwne. Zastanawia mnie jak to technologicznie zostało skopane. Bo druk raczej offsetowy. Okładka jest robiona na raz. Tzn wszystkie kolory są nakładane od razu wiec potwór jak i napis powinien zostać wydrukowany. Bo tak zostały przygotowane blachy ( matryce). Przecież nie dodrukowywane są elementy okładki ....

A czy alien w tomie 1 tez jest pokryty folia w błysku wybiórczo tak jak w tomie 2 ??

Bo najprawdopodobniej napis jest zrobiony z lakieru - którego w tomie nr 1 nie posiadasz

Z jednej strony fajna okładka , ale z drugiej strony chciałbym mieć taki sam komplet .... kup sobie jeszcze jeden egzemplarz tomu 1 :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Czerwiec 2020, 22:23:35 wysłana przez kenji »

Offline AntekSocjalny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1121 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 07:33:42 »

A czy alien w tomie 1 tez jest pokryty folia w błysku wybiórczo tak jak w tomie 2 ??

Bo najprawdopodobniej napis jest zrobiony z lakieru - którego w tomie nr 1 nie posiadasz

Z jednej strony fajna okładka , ale z drugiej strony chciałbym mieć taki sam komplet .... kup sobie jeszcze jeden egzemplarz tomu 1 :)

Obcy na okładce pokryty jest taką samą folią jak obcy na drugim tomie. Nadruku tytułowego nie ma na okładce i grzbiecie. Na tylniej okładce wszystko jest czyli napis Aliens i tytuły opowiadań.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1122 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 08:59:01 »
kenji - nie mam teraz pod ręką komiksu (siedzę w pracy), ale tytuł główny, podtytuł oraz (jeśli pamięć mnie nie myli) "hasło" zapisane po angielsku na okładce są drukowane farbą metaliczną. Zatem tym tokiem można wysnuć, że jednak inna matryca do tego była przygotowywana / zastosowano inną technologię.

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1123 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 18:41:46 »
PoprosZe o jakieś opinie dotyczące wspomnianej serii o obcym. Nigdy nie czytałem żadnego komisu z serii ale filmy lubiłem a forma wydania zachęca do kupna. Tylko czy zawartość jest tak samo atrakcyjna jak okładka ?

Dzieki

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1124 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 21:20:14 »
Scream w końcu wziął sobie krytykę do serca. Przeczytałem Aliensa rocznicowego srebrnego i tylko jedna mała literówka, czerwonego jeszcze nie skończyłem, ale jak na razie zero błędów.


PoprosZe o jakieś opinie dotyczące wspomnianej serii o obcym. Nigdy nie czytałem żadnego komisu z serii ale filmy lubiłem a forma wydania zachęca do kupna. Tylko czy zawartość jest tak samo atrakcyjna jak okładka ?

Dzieki
Jeśli lubisz Obcego to wydaje mi się, że powinno się podobać. W wielu tych historiach obcy są tylko tłem do opowiedzenia ciekawej historii z gatunku sci-fi. A forma wydania to ekstraklasa, być może to najlepiej wydane komiksy na polskim rynku.