Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794819 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1080 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 12:28:32 »
Właśnie wydaje mi się, że obecnie SC pozostawia najwięcej błędów w rzeczach z DHC. I nie wynika to z tego, że każdy z tytułów robił jeden korektor. W pozostałych tytułach błędów jest znacznie mniej (np. w "Ja, smok" chyba była tylko płać jednego bohatera nieprawidłowa).
Nie udało mi się sprawdzić, kto robił korektę Predatora, ale w pozostałych tytułach tylko jedna osoba "bawiła się" przy dwóch tytułach (w tym Aliens B&W Omnibus), a pozostałe tomy poprawiały różne osoby. 
Napisałem do SC i dostałem odpowiedź. Nie będę jej cytował, ale ogólnie były przeprosiny, info o tym, że powinno być lepiej (zakończonej współpracy z osobą odpowiedzialną za dopuszczenie tytułu do druku), ale jak na razie nie wiem, czy przy nowym Alienie pracował stary skład, czy już nowy - jak będę miał info to dam Wam znać.

Błędów w tej pozycji jest niestety więcej.

Jak człowiek się nie zna w temacie dzielenie wyrazów to tutaj można skorzystać z pomocy w necie: https://www.ushuaia.pl/hyphen/



Błąd tłumaczenia i nikt tego nie wyłapał?



Ktoś je literki!



Lub zmienia teksty w dymkach:



a jestem dopiero w połowie komiksu...

Dzięki Motyl za info o Aliens 3, bo zastanawiałem się, czy nie wziąć tego tytułu. Skreślam go jednak z listy.

Jeśli rzeczywiście SC miało osobę odpowiedzialną za dopuszczenie komiksu do druku, to winić należy właśnie taką osobę (choć wiadomo, że na efekt pracują wszyscy). Po wlaniu tekstu w dymki ktoś powinien to przeczytać i wyłapać przynajmniej orty i interpunkcję i odesłać do poprawki. A tak mamy to co mamy za ("okładkowe") 250 złotych...
Błędy mogą wynikać z tego co napisaliście (bo łamacz tekstu nie musi znać się na polskim, komuś literka podczas pisania mogła gdzieś umknąć, albo się przestawić, np. "od" zamieniono na "do").

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1081 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 12:31:59 »
Może już przestań wrzucać tutaj te babole z Aliens Omnibus Black and White, bo tylko mnie dobijasz :(

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1082 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 12:36:31 »
Może już przestań wrzucać tutaj te babole z Aliens Omnibus Black and White, bo tylko mnie dobijadz :(
Panie. Ja wolałbym je widzieć przed podjęciem decyzji o zakupie. Dla tych, co nie lubią takich kwiatków, niech będzie info, że wreszcie ktoś ostrzegł. A tak ślepo kupuje się tytuł, a potem żal, że dostało się produkt średniej klasy, a nie obiecany "exclusive". I nawet nie piszę tu już o Aliens B&W, bo i w "tanich" tytułach mnie takie rzeczy denerwują. Tylko, że najczęściej są to pojedyncze błędy na komiks i są to najczęściej literówki, a tu masz przekrój błędów jakiego jeszcze chyba nigdzie nie spotkałem...

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1083 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 12:42:37 »
No wiadomo, żartuję tylko.

Jeszcze nie czytałem B&W, i nie jestem aż tak wyczulony na jakieś literówki, ale faktycznie tu jest tragedia, oceniając po tym co wrzuciłeś. Żałuję, że się skusiłem na taki bubel.

Offline neo789

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1084 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 20:18:10 »
Może warto uruchomić opcję zwrotu towaru zakupionego przez internet o ile 14 dni nie upłynęło.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1085 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 20:42:47 »
Owady w komiksie  ;D ;D Oceny na BD 2.0-3.0, ale zapewniam, że zwrotów nie będzie!!!

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1086 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 21:52:48 »
Może warto uruchomić opcję zwrotu towaru zakupionego przez internet o ile 14 dni nie upłynęło.
Jakbym miał taką możliwość, to chyba bym się nawet nie zawahał.

Offline Archie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1087 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 12:16:37 »
Wiadomo czy po zakończeniu Metabarona planowane jest wydanie Simak oraz Megalex?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1088 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 13:26:29 »
Megalex powinien być wydany już dawno temu. Seria zamknięta i nie ma na co czekać. Ale to komiks przeciętny, nie ma się czym podniecać. Powinni też wydać Broń Metabarona.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1089 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 17:11:50 »
Lepiej niech już wydadzą ten Megalex. Broń Metabarona to straszny gniot.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1090 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 17:47:31 »
Ale jest na co popatrzeć.
A Simak pewnie prędzej czy później też pójdzie na warsztat. Choć jestem ciekaw w jakim formacie, ang Humanoids w wydał tylko w pomniejszonym jak dotąd.

Offline nocny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1091 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 17:54:32 »
Pierwsza zapowiedź na lipiec z FB:

Długo przyszło nam czekać, ale skoro już jest we Francji, to musi i być u nas. Maestro Jodorowsky przedstawia swój świat fantasy. Tłumaczenie: profesor Wojciech Birek (serdecznie gratulujemy!).
KRÓLEWSKA KREW T.4!

Offline maxim1987

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1092 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 22:20:09 »
Drugi okolicznościowy Aliens - ależ to jest dobre. Uwielbiam historie o Obcych, w którch prawdziwymi potworami okazują się ludzie. I błedów edytorskich jakby mniej. Jeśli ktoś się zastanawia - polecam.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1093 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 22:53:54 »
Szkoda ze rysunki nie sa tak piekne jak okladki w tych Aliensach😀

Offline nocny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1094 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 21:20:21 »
Druga zapowiedź na lipiec: