Autor Wątek: Scott Snyder  (Przeczytany 29198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Scott Snyder
« dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 08:43:17 »
Co by nie mówić o Snyderze, chyba w ostatnich latach się skiepścił? Trzymał poziom na początku dekady, gdy pisał Amerykańskiego wampira, Severed, Detective Comics i Batmana z N52 (i zapewne Swamp Thing), ale później wyraźnie obniżył loty - Batman im dalej tym gorzej, Amerykańskiego wampira przeciągał i chyba nie wiedział jak go skończyć... Mam wrażenie, że rozmienił się na drobne, jak swego czasu Bendis.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 09:29:52 »
Ale i tak zawsze było mu daleko do starego Bendisa.

Bez dwóch zdań. Choćby porównując ich prace przy tasiemcach: Snyder chyba nie miał konceptu na całość, ani nawet jakiejś spójnej wizji, żadnego z pisanych przez siebie.

Offline Antari

Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:07:21 »
Bez sensu takie porównania. Porównajcie jeszcze Justynę Kowalczyk do Kamila Stocha, kto jest lepszym sportowcem, który ma na nogach narty. Przecież jedno i drugie to narty, no nie? Różnicy nie ma.

U Snydera liczy się pomysł na zawiązanie historii, duże nastawienie na akcję i efekty oraz odważne decyzje fabularne. Ja tam spadku po N52 nie zauważyłem. All-Star Batman to solidna seria z ciekawym pomysłem. W porównaniu do tych serii, które dostaliśmy z Rebirth to jest zdecydowanie jedną z lepszych. Poza tym kompletnie pomijacie najnowszy Kryzys czyli Dark Nights: Metal również autorstwa Snydera.

Trzeba być totalnym ignorantem żeby twierdzić, że "to nic". Seria trwale wpłynęła na kształt uniwersum i została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytyków. Wiele oryginalnych postaci się z niej wykluło choćby Batman Who Laughs. Co ciekawego z runu Kinga zostanie zapamiętanego poza porażką jaką był event ze ślubem? Wiecznie niespełnione obietnice, bo trzeba walnąć planowaną ilość zeszytów.

JL Snydera dalej leci bez spadku formy z tego co słyszałem. I bardziej ufam takim opiniom (wystarczy poczytać zagraniczne fora), niż komuś kto się jara Kingiem. A Bendisowego Supka czytałem i to jest kaszanka. Heroes in Crisis Kinga też raczej słabe. King to one trick pony i rzemieślnik pchający swoją dekonstrukcję gdzie się da, któremu się wydaje "o patrzcie jaki jestem inteligentny".

JanT

  • Gość
Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:14:16 »
All-Star Batman to solidna seria z ciekawym pomysłem. W porównaniu do tych serii, które dostaliśmy z Rebirth to jest zdecydowanie jedną z lepszych.
Najgorsza z Batmanowych i ogólnie słaba jak na Rebirth.

JL Snydera dalej leci bez spadku formy z tego co słyszałem. I bardziej ufam takim opiniom (wystarczy poczytać zagraniczne fora), niż komuś kto się jara Kingiem..
Na zagranicznych forach uważają Ligę Snydera za najsłabszą :)

Offline Antari

Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:16:11 »
Trolluj dalej, może się znajdzie ktoś naiwny kto Ci uwierzy. Zakłady już porobione ile naiwniaków to łyknie na forum?

JanT

  • Gość
Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:18:36 »
Nie zgadza się z jego wyobrażeniami i od razu:
Trolluj dalej
;D
I to już nie pierwszy raz.

Najlepsze że mu podałem konkrety.

All-Star Batman jest najlepszą serią Batmanową z Rebirth?
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:20:22 wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:19:34 »
All-Star Batman jest najlepszą serią Batmanową z Rebirth?

Poproszę o cytat gdzie tak napisałem.

JanT

  • Gość
Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:21:22 »
Poproszę o cytat gdzie tak napisałem.
Napisałeś mi że trolluję gdy napisałem że jest najsłabszą.

Na zagranicznych forach uważają All-Star Batman (którego lubisz) za lepszego od Kinga (którego nie lubisz) ?
Bo tak bardzo posiłkujesz się ich opiniami  :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:39:19 wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:38:49 »
Raczej mało się o niej pisze, a jak ktoś ocenia to na 7/10. Jestem w stanie się z tym zgodzić. Solidna lektura ale do runu Batmana z N52 sporo brakuje. Z kolei na Batmana Kinga non stop ktoś narzeka. Konsensus jest taki, ze to najgorszy run Batmana tej dekady. Chwilowe przebłyski, gdzie jest lepiej. Po przeczytaniu ciężko się nie zgodzić.

Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:39:09 »
Cytuj
King to one trick pony i rzemieślnik pchający swoją dekonstrukcję gdzie się da, któremu się wydaje "o patrzcie jaki jestem inteligentny".

   Snyder o Visionie nie jest nawet w stanie pomarzyć.

Offline Gascon200

Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:41:34 »
Raczej mało się o niej pisze, a jak ktoś ocenia to na 7/10. Jestem w stanie się z tym zgodzić. Solidna lektura ale do runu Batmana z N52 sporo brakuje. Z kolei na Batmana Kinga non stop ktoś narzeka. Konsensus jest taki, ze to najgorszy run Batmana tej dekady. Chwilowe przebłyski, gdzie jest lepiej. Po przeczytaniu ciężko się nie zgodzić.

Owszem, jest krytykowany (w tym przeze mnie trochę :) ) ale nawet ja przyznaję, że ma dobre momenty - od 4 tomu jest coraz lepiej, i jest to Imo jeden z lepszych tytułów Rebirth.

Poza tym Tom King zrobił Mister Miracle, Visiona, Sheriff of Babylon czy Graysona. I conajmniej 2 tytuły, które wymieniłem nie powstały znowu tak dawno.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:45:09 wysłana przez Gascon200 »

Offline Antari

Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:45:46 »
   Snyder o Visionie nie jest nawet w stanie pomarzyć.

A co ma Vision do Batmana? Dobra mini seria z Marvela ma rzucić inne światło na słaby run Batmana rozwleczony do granic możliwości? To powinieneś jeszcze dorzucić Mister Miracle i The Sheriff of Babylon.

Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:48:35 »
No i widzisz sam zdołałeś dorzucić coś od siebie. A gościa nazywasz rzemieślnikiem.

JanT

  • Gość
Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:51:21 »
Konsensus jest taki, ze to najgorszy run Batmana tej dekady.
Który jest nominowany teraz do Eisnera. Wcześnie dostał za annual z tego Batmana. All-Star Batman na pewno jest uważany za gorszy run. Już nawet tutaj jest kilka opinii nie zgadzających się z twoją. To ty coś wmawiasz komuś i to bardzo :)

No i widzisz sam zdołałeś dorzucić coś od siebie. A gościa nazywasz rzemieślnikiem.
On tak ma często że się gubi :) King też krócej pisze komiksy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scott Snyder
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:52:20 »
U Snydera liczy się pomysł na zawiązanie historii, duże nastawienie na akcję i efekty oraz odważne decyzje fabularne.

Grunt to dostrzec pozytywy  ;)

We mnie komiksy Snydera na początku budziły spory entuzjazm, ale z czasem (druga część runu w Batmanie, końcówka Amerykańskiego wampira, Przebudzenie, Superman wyzwolony...) całkowicie uleciał on ze mnie. Może przejadł mi się przepisy Snydera na komiksy, a może zatracił równowagę między akcją i odważnymi decyzjami fabularnymi, a opowiadanej ciekawej historii?