Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1620 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 18:09:31 »
Ogólnie dziwię się że to się nie tylko utrzymuje na rynku ale jeszcze się rozmnożyło i toczy się batalia o prawo do wydawania.

Daleki jestem od oceny zawartości obu obecnie wydawanych „wersji”, jedynie sugeruję, że ich aktualna pozycja na rynku wynika przede wszystkim z użycia tytułu. Z pewnym niesmakiem obserwuję wypowiedzi m.in. na tym forum, które podważają kompetencje innych wydawców i osób zajmujących się profesjonalnie rynkiem komiksowym, stawiając w kontrze za „wzór” (a może nawet za wzorzec?) sposób, w jaki jest realizowany ten „relaxowy” projekt.

Offline Leyek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1621 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 19:22:07 »
@turucorp no ale obecnie w naszym Państwie to co robi marszand to jest właśnie wzorzec :) Przykład idzie z góry.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1622 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 19:38:18 »
Ale to raczej oczywiste, że jakieś nowe pismo komiksowe by zaistnieć musi się łapać jakiegoś "haka". Jak nie "RELAX" to by się z Rosińskim dogadali by to wydać jako "Magazyn Thorgal" (nawiasem mówiąc kupowałbym) albo szukaliby czegoś innego by zwrócić uwagę publiki szerszej niż kupujący ziny na imprezach komiksowych.

Tylko to normalna praktyka biznesowa. Egmont też jak wydaje pisemka to patrzy pod jaką markę Disneya to podpiąć.

Oczywiście jakby wyszło pismo komiksowe pod anonimowym sztandarem i by się przyjęło i zyskało popularność to bym się ucieszył, ale niestety taki "Komiksy i My" wychodzi raz na półtorej roku i też raczej to pchnięte pasją wydawcy, nie bo się finansowo to zwraca.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Sierpień 2022, 19:43:34 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1623 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 20:06:56 »
Tylko to normalna praktyka biznesowa.

Być może w twojej rzeczywistości jest „normalną praktyką biznesową” przejmowanie tytułów „na rympał”, domaganie się się praw do tytułu na podst. logotypów, których pochodzenie jest conajmniej niejasne, wpisywanie fikcyjnego ISSN (to jest naprawdę kuriozum) czy tworzenie i prowadzenie anonimowych profili hejterskich w mediach społecznościowych.
Wybacz, ale w mojej rzeczywistości coś takiego jest nie tylko haniebne, ale, w sposób dla mnie oczywisty, całkowicie dyskwalifikuje osoby prowadzące w ten sposób „biznes”.
To, że radośnie klaszczesz i wspierasz takie „normalne praktyki biznesowe”, a przy okazji próbujesz dyskredytować inne wydawnictwa, pokazuje jak nisko upadła cześć środowiska czytelników komiksów w naszym pięknym kraju.
Czym innym jest bierne czytelnictwo (kupuj sobie i zachwycaj się, czymkolwiek chcesz, twoja sprawa), a czym innym szkodliwe agitowanie i wspieranie działań, które są z gruntu szkodliwe i podszyte tylko i wyłącznie chęcią zysku.

Pimpek

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1624 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 23:35:54 »
To, że radośnie klaszczesz i wspierasz takie „normalne praktyki biznesowe”, a przy okazji próbujesz dyskredytować inne wydawnictwa, pokazuje jak nisko upadła cześć środowiska czytelników komiksów w naszym pięknym kraju.
Czym innym jest bierne czytelnictwo (kupuj sobie i zachwycaj się, czymkolwiek chcesz, twoja sprawa), a czym innym szkodliwe agitowanie i wspieranie działań, które są z gruntu szkodliwe i podszyte tylko i wyłącznie chęcią zysku.

No ale przecież rozmawiasz tu nie z biernym czytelnikiem zachwyconym praktykami wydawcy Relaxu, tylko z aktywnym autorem publikującym w tymże :) Czego więc się tu spodziewać? :)

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1625 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 23:58:31 »
Czego więc się tu spodziewać?

Może np. odrobiny refleksji? Niezależnie od tego, kim rzeczywiście jest i co robi.

Offline Pawel.M

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1626 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 04:48:23 »
Pytanie też który Relax sąd zastopuje bo są dwie opcje...
Nie, opcja jest jedna - zdumiewa mnie, że Lechna jeszcze z niej nie skorzystał. Lechna ma zarejestrowany tytuł = Garula nie ma zarejestrowanego tytułu (bo sąd przed rejestracją sprawdza, żeby nie było dwóch pism o tym samym tytule). Wydawanie czasopisma bez rejestracji, to wykroczenie (Prawo Prasowe art. 45), sprawa do zgłoszenia prokuraturze i w dwa tygodnie Relax-Garula będzie pozamiatany.

Inna rzecz, że powściągliwość Lechny w skorzystaniu z tej ścieżki nasuwa mi podejrzenia, że tam są jeszcze inne smaczki.

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1627 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 07:25:27 »
Ja sądzę, że to wolne tryby polskiej machiny sądowej. Sąd wzywa świadków, spadkobierców, wyznacza kolejne rozprawy, ktoś tam zachoruje, jest odroczenie itd., itp.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Sierpień 2022, 07:30:25 wysłana przez misiokles »

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1628 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 07:41:47 »
Niech ten sąd wolno działa, bo mi jeszcze muszą dokończyć Draculę Hermanna. :)

Offline HugoDumont

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1629 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 10:35:34 »
Niech ten sąd wolno działa, bo mi jeszcze muszą dokończyć Draculę Hermanna. :)
Spokojnie, zakończenie Vlada już w następnym numerze we wrześniu więc raczej sąd nie zdąży ;)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1630 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 13:42:36 »
No ale przecież rozmawiasz tu nie z biernym czytelnikiem zachwyconym praktykami wydawcy Relaxu, tylko z aktywnym autorem publikującym w tymże :)
Najpierw byłem ponoć Garulą... Teraz nie wiem czy awansowałem czy wręcz przeciwnie  ::)

Offline Pinto

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1631 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 18:14:03 »
Okładka limitowana nr 39 z Labrum to tragedia. :o

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1632 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 18:28:20 »
Jakby ktoś nie widział to wrzucam.



Trochę mi zajęło zanim skumałem, że te bohomazy w rogach to litery N i r oraz cyfry 3 i 9.

Pimpek

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1633 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 19:00:01 »
Najpierw byłem ponoć Garulą... Teraz nie wiem czy awansowałem czy wręcz przeciwnie  ::)

Oj Macieju, naprawdę nie trzeba być detektywem, żeby dodać dwa do dwóch, no daj spokój :)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1634 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 20:37:10 »
Oj Macieju, naprawdę nie trzeba być detektywem, żeby dodać dwa do dwóch, no daj spokój :)
Aż tak awansowałem? No ślicznie! ;D

[EDIT]
Co do okładki Relaksu z Kajkoszem to strasznie chaotyczna.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Sierpień 2022, 20:50:30 wysłana przez Kot Tip-Top »