Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mruk

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1605 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 18:38:40 »
A ja postuluję o pozostawienie jednego wątku na Relaksy (oba), osobnego wątku na Libertago (wydaje ekskluzywne Thorgale) oraz (jeśli nie ma) założenie osobnego wątku "PCA" na wszystkie sprawy związane z galerią oraz osobą pana Garuli. I do niego właśnie można przenieść całą obecną dyskusję.

Wydaje mi się, że tak będzie porządek.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Czerwiec 2022, 18:41:57 wysłana przez Mruk »

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1606 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 19:28:35 »
Ech ten odwieczny konflikt między świadomymi odbiorcami a biernymi konsumentami :)
ach, ja Ty lubisz ugryźć w dupala. miło. przypomina mi to o moim ulubionym psie: zawsze gdy ktoś głośniej szczeknie jest gotowy przegryźć gardło, by nauczyć drania zasad! pozdrawiam serdecznie, jak zwykle.
Skoro rozmowa dotyczy redaktora naczelnego jednego z wydawanych Relaxów a nazwa tematu to Relax magazyn opowieści rysunkowych to ciężko o bardziej odpowiedni temat. Takie etykietowanie, że wszystko to offtop zamyka jakąkolwiek żywą dyskusję. Najlepiej wrzucić zdjęcie nowego numeru, że w końcu dotarł dobrze albo niedobrze zapakowany i napisać, że fajnie, że jest Font i Hermann. Wspaniała dyskusja na forum dyskusyjnym.
całkiem możliwe, że co do zasady masz absolutną rację, ale czytanie o tym, jak jeden wydawca obraża się na innego, po czym ten drugi z kolesiami go wyzywa (o ile to w ogóle jest prawda, nie mam pojęcia) od najgorszych, a ten z kolei na szybko kleci grupę hejterską, niczym z ministerstwa. a kończy się to wszystko przerzucaniem na ślepo łajna o to, kto wyłożył czyją kasę i czy w związku z tym coś mógł bardziej czy też nie..... (jeśli coś przekręciłem, to proszę o wyrozumiałość, naprawdę czytałem to mimo woli)

Może i dużo w tym ciekawostek, ale na tyle mnie mdli od tego, że wolę już pooglądać nowe okładki i poczytać o błędach ortograficznych czy innych porozklejanych dziełach sztuki drukarskiej.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1607 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 19:50:50 »
ach, ja Ty lubisz ugryźć w dupala. miło. przypomina mi to o moim ulubionym psie: zawsze gdy ktoś głośniej szczeknie jest gotowy przegryźć gardło, by nauczyć drania zasad!

Doceń to, że "gryzę" nie ukrywając tożsamości, co, jak się okazuje, nie jest powszechną normą w środowisku twórców, działaczy i wydawców ;)
Najgorsze, że robię to naprawdę walcząc z samym sobą, bo, zupełnie szczerze, to najchętniej wszystkich bym przytulał i chronił, no ale nie da się :(

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1608 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 19:52:59 »
Doceń to, że "gryzę" nie ukrywając tożsamości.
doceniam.

Offline Gryllen

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1609 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 23:14:05 »
wszystko mi jedno, może być Libertago (bo nie czytam. ale na chłopskie oko, to ni w ząb nie pasuje, bo Rosiński Jr. chyba nikogo nie zwyzywał ani nie pobił), czy też innych bardziej zainteresowanych podmiotów. W każdym razie, jako czytelnika Relaxu, naprawdę mnie nie obchodzi, który Wydawca (tudzież Autor lub inny Działacz) ma większego siusiaka.

A Garula kogoś pobił? Kogo?

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1610 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 08:16:30 »

W najnowszym Relaxie będzie okładka i historia narysowane przez Krzysztofa Wyrzykowskiego. Kupili mnie tym. :) No i Hermannem. :)
Z drugiej strony ja się już chyba nigdy nie doczekam dalszego ciągu Ixbuniety.

Offline Pawel.M

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1611 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 08:24:54 »
Death, to ostatni nr Relax-Garula jaki dostaje ode mnie szansę. Jeśli poziom będzie tak samo pod psem, jak w poprzednich numerach - żegnaj Krzychu.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1612 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 09:10:50 »
Gdyby był w Empiku to mimo wszystko bym kupował, ale przy takiej dystrybucji jak jest teraz to olewam, natomiast kupuję cały czas ten z Labrum.

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1613 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 12:26:39 »
Death, to ostatni nr Relax-Garula jaki dostaje ode mnie szansę. Jeśli poziom będzie tak samo pod psem, jak w poprzednich numerach - żegnaj Krzychu.
też myślę powoli o takim kroku, ale jestem przekonany, że wyjątkowo ciężko będzie mi go wykonać. Na razie systematycznie szczegółowo "oceniam" sobie zawartość obu konkurencyjnych Relaxów; oczywiście moja ocena jest bardzo subiektywna, bo jest moja!... ale chyba o to właśnie chodzi. nigdy wcześniej nie robiłem podobnej "numerologii", moje decyzje zakupowe bywają raczej spontaniczne: generalnie unikam seriali i eksploatowania "uznanych" autorów aż po największe słabizny z dna ich szuflad. w takich przypadkach nie mam skrupułów, by powiedzieć "basta!", ale Relax z jakichś niewiadomych powodów jest wyjątkiem, być może rzeczywiście pierwsze skrzypce gra tu Nostalgia, w sumie nieważne. ważne natomiast jest to, że wychodzi mi z moich skromnych wyliczanek, że powinienem dać-se spokój z PCA-relaxem. tylko, że jakoś nie potrafię, myślę, że dopadła mnie typowa zmora zbieracza.....
W sumie to nie wiem, po co to piszę, być może to kolejny symptom uzależnienia. No cóż, pozostając w ułudzie typowego "wierzącego", że jeszcze będzie przepięknie (lub PCA-R wyzionie ducha) - tymczasem jaram się zapowiedziami, zapominam o gorzkim posmaku polekturnym.

W najnowszym Relaxie będzie okładka i historia narysowane przez Krzysztofa Wyrzykowskiego. Kupili mnie tym. :) No i Hermannem. :)
Z drugiej strony ja się już chyba nigdy nie doczekam dalszego ciągu Ixbuniety.
atakuj mr Garulę. on, mimo wszystkich wytykanych mu tutaj wad, ma dosyć dużą moc sprawczą. wielu wcześniej miało mokre sny o relaxach i ekskluzywnych albumach, a on "wziął i to zrobił", jak zrobił to już inna kwestia..............

Online michał81

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1614 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 13:14:54 »
Ja to bym tak szybko z zakupu kolejnych tomów Garulaxów nie rezygnował, bo finalnie wyrok sądowy może doprowadzić do zamknięcie tej odnogi Relaxu i przeznaczenia na przemiał niesprzedanych kopi, co tyn samym wywinduje cenę już sprzedanych do kosmicznych pułapów ze względu na dostępność.

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1615 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 13:26:38 »
Ja to bym tak szybko z zakupu kolejnych tomów Garulaxów nie rezygnował, bo finalnie wyrok sądowy może doprowadzić do zamknięcie tej odnogi Relaxu i przeznaczenia na przemiał niesprzedanych kopi, co tyn samym wywinduje cenę już sprzedanych do kosmicznych pułapów ze względu na dostępność.
no tak, ale co to tak naprawdę da komuś, kto bardziej lubi dobre komiksy niż pieniądze?
nawet jeśli zdrożeją fciul, to i tak ich nie sprzedam, tak samo jak kiedyś nie sprzedałem na kosmiczną kasę np. spaczonego Incala od Egmontu.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1616 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 15:06:54 »
on, mimo wszystkich wytykanych mu tutaj wad, ma dosyć dużą moc sprawczą. wielu wcześniej miało mokre sny o relaxach i ekskluzywnych albumach, a on "wziął i to zrobił", jak zrobił to już inna kwestia..............
Z tego właśnie powodu trochę męczy mnie nudzenie wszystkich "uczonych" jak "Relax" powinien wyglądać. Tyle lat nikt nie mógł się za to zabrać i nie było chętnych ale jak ktoś wreszcie to zrobił to teraz każdy najmądrzejszy.

Ja to bym tak szybko z zakupu kolejnych tomów Garulaxów nie rezygnował, bo finalnie wyrok sądowy może doprowadzić do zamknięcie tej odnogi Relaxu i przeznaczenia na przemiał niesprzedanych kopi, co tyn samym wywinduje cenę już sprzedanych do kosmicznych pułapów ze względu na dostępność.
Pytanie też który Relax sąd zastopuje bo są dwie opcje...

Online misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1617 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 15:24:06 »
Są 4 opcje. Może kazać się obu zwijać, albo mogą działać dalej na rynku z technicznymi zmianami.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1618 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 16:57:30 »
Z tego właśnie powodu trochę męczy mnie nudzenie wszystkich "uczonych" jak "Relax" powinien wyglądać. Tyle lat nikt nie mógł się za to zabrać i nie było chętnych ale jak ktoś wreszcie to zrobił to teraz każdy najmądrzejszy.

Czy za każdym razem trzeba to powtarzać jak mantrę, żeby dotarło?
Chętnych było od groma, ale wszyscy zainteresowani mieli obawy ze względu na nieklarowną legalność przejęcia tego tytułu.
Okazało się, że metoda „na rympał” dała się dopasować do aktualnie obowiązującego prawa.
Kwestią otwartą pozostaje legalność użycia logotypów oraz zadziwiające i kuriozalne stosowanie ISSN przez jednego z wydawców.
Inną sprawą, o której możecie sobie oczywiście tutaj dyskutować, jest ta domniemana „nostalgia”. Z mojego (i chyba nie tylko mojego) punktu widzenia, gdyby te czasopisma ukazywałaby się pod jakimkolwiek innym tytułem, to już dawno zniknęłyby by z rynku, jako niedochodowe.

Offline Dracos

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1619 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 17:32:01 »
Z mojego (i chyba nie tylko mojego) punktu widzenia, gdyby te czasopisma ukazywałaby się pod jakimkolwiek innym tytułem, to już dawno zniknęłyby by z rynku, jako niedochodowe.

Wydaje mi się że masz rację, ale to takie "wydaje mi się" bardzo bym chciał żeby była ankieta wśród nabywców kiedyś przeprowadzona która by to mogła pojaśnić. Ogólnie dziwię się że to się nie tylko utrzymuje na rynku ale jeszcze się rozmnożyło i toczy się batalia o prawo do wydawania.