Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 269082 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1545 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:12:40 »

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1546 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:17:10 »
A ten katalog ofertowy (czy jak go zwać) - tak z czystej ciekawości pytam - co to nie był związany z wystawą za państwową kasę, to był w końcu sygnowany jako dzieło PSK, gdzie prezesem jest Timof, czy nie był?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Grrrgory

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1547 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:23:49 »
Tu całe to zamieszanie z Komiksowym Otworem zostało szeroko opisane. Masakra...

https://www.facebook.com/acabnews24/posts/155871217015753
A tak z ciekawości, to kto jest tym "scenarzystą akolitą" Garuli?

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1548 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:25:16 »
A ten katalog ofertowy (czy jak go zwać) - tak z czystej ciekawości pytam - co to nie był związany z wystawą za państwową kasę, to był w końcu sygnowany jako dzieło PSK, gdzie prezesem jest Timof, czy nie był?

A tak merytorycznie i bardziej z sensem? Co mnie, a tym bardziej Ciebie, obchodzi, czyja sygnaturka znajduje się na katalogu, który trafia do rąk potencjalnych wydawców? Zrobisz taki katalog za PSK? Dotrzesz z nim do zagranicznych wydawców? Jeśli nie, to gdzie masz problem?

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1549 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:55:53 »
Juz cofam pytanie - znalazłem screeny katalogu.

No pięknie, pięknie się Polskie Stowarzyszenie Królicze zaprezentowało. Jest moc.

Dziwnym trafem ze wstępu Timofa nie wynika, że ów katalog jest po prostu efektem zrzutki pewnej grupy znajomych, gdzie kto więcej dał, tym bardziej jego ofertę widać.  Fakt - co mam się czepiać. PSK to jak widać po prostu kolejna platforma dla oferty Timofa, o co gula strzeliła marszandowi. Każdy Franzuc powie - ou la, la, jak to PSK pięknie wyselekcjonowało to, co najlepsze u Was. Vivat!

Mam w domu jeszcze ze 3 kilo kukurudzu, zrobię popcorn i zobaczę jak się sytacja rozwinie.

Najbardziej oczywiście czekam na pozwy marszanda, co to w internetach jak widać słabo rozgarnięty.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:57:46 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Uluru

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1550 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 16:00:03 »
On się nazywa Garula, nie Garuła.

Każdy wie o kogo chodzi ;), ale fakt słabe to jak chcesz się z kogoś ponabijać żeby być fajnym w internetach, a nawet nie umiesz poprawnie napisać nazwiska.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1551 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 16:14:51 »
No pięknie, pięknie się Polskie Stowarzyszenie Królicze zaprezentowało. Jest moc.

Dziwnym trafem ze wstępu Timofa nie wynika, że ów katalog jest po prostu efektem zrzutki pewnej grupy znajomych, gdzie kto więcej dał, tym bardziej jego ofertę widać.

 Wiesz co, mam alergię na takich typów jak ty. Sam nic nie zrobisz, ale wyszukujesz każdy „otwór”, do którego można narobić.
Skąd wziąłeś informację o „grupie znajomych”? Co to za brednie o „kto dał więcej”?
Właśnie przez takich kolesi jak ty, część ludzi zajmujących się, jak to napisał pewien marszand „promocją historyjek z dymkiem”, czuje się komfortowo produkując swoje paszkwile.
Prymitywna żenada.

Offline Pawel.M

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1552 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:12:45 »
Turu, wierszem mu, wierszem!

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1553 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:48:01 »
[...]
Katalogu wystawy NIE BYŁO (wbrew kłamstwom na stronie "otworu"), był za to katalog ofertowy, bez ŻADNEGO związku z wystawą (i dostępny tylko w namiocie praw autorskich), który został wydany z pieniędzy wydawców i autorów, Timof wyłożył kasę na swoje tytuły, więc było go tyle ile było.
[...]
No masz rację - przeszarżowałem z tym kto da więcej. Ot, po prostu jego autorzy też sypnęli groszem zapewne, więc jego było najwięcej. Taki przypadek. Jak i to logo PSK na początku.

Skoro nie było ŻADNEGO związku z wystawą, to wszyscy wydawcy i autorzy zrzeszeni w PSK (nie znający się, co też wyjaśniłeś) dostali info o katalogu i mogli w nim zaistnieć? Czy może w ogóle każdy twórca/wydawca - również niezrzeszony (czyli Garula właśnie) - mógł się w nim znaleźć jeśliby groszem sypnął, bo nie należy katalogu wiązać z PSK, a to logo to w ogóle przypadek, nie mający wpływu na odbiór tego wydawnictwa?

Ja po prostu lubię być dobrze poinformowany, a uczono mnie, że zawsze wysłuchuje się 2 stron i nie unika  pytań, o ile jest szansa ich zadania. Chcę po prostu wyrobić sobie zdanie o tej burzy, bo ciekawa jak cholera.

Oczywiści jak napiszesz, że nie wiesz, to trudno. Wtedy na marne mój trud znalezienia genezy tego konfliktu. Nawet nie wiedziałem, że marszanda wywalono z PSK, więc  może dlatego zakręcił się koło powołania kolejnej Fundacji komiksowej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1554 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:55:58 »
Turu, wierszem mu, wierszem!
Mówisz i masz:

Na forum raz pewien harpagan
Chciał zrobić malutki bałagan
A gdy się okazja trafiła
Straszliwe głupoty nawijał
I choć argumentów nie miał
To myślał, że ma ich arsenał
Wyciągnął „koleżków” i „kasę”
(Bo twórcy na kasę są łase)
Lecz wiedząc, że pisze bzdury
Zakrzyknął „pokażcie faktury!”
„I miejsce pokażcie w katalogu,
Bo kto tam pierwszy, ten pierwszy po Bogu!”

Skoro nie było ŻADNEGO związku z wystawą, to wszyscy wydawcy i autorzy zrzeszeni w PSK (nie znający się, co też wyjaśniłeś) dostali info o katalogu i mogli w nim zaistnieć?

Zdajesz sobie sprawę, że np. ja nie mam nic wspólnego z PSK?
Jeśli znasz jakiekolwiek inne inicjatywy tego typu, to poproszę o info.
Jeśli nie, to o co właściwie drzesz tutaj szaty?
Z pytaniami o szczegóły, pozwolę sobie przekierować do Timofa, jest dostępny na praktycznie każdej imprezie, więc nie powinno być problemu.
Ja jestem tylko prostym robolem ze Śląska, mam wywalone na wszystkie koterie i układziki, i jeśli ktoś do mnie przychodzi i proponuje miejsce w takim katalogu, to pozwalam sobie np. na wyłożenie na to swojej prywatnej kasy, zarobionej ciężką robotą w fabryce, i wuj do tego komukolwiek, na co tę kasę wydaję.
Jeszcze jakieś „bezstronne” pytanie?


Online michał81

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1555 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 21:08:27 »
On się nazywa Garula, nie Garuła.

Każdy wie o kogo chodzi ;), ale fakt słabe to jak chcesz się z kogoś ponabijać żeby być fajnym w internetach, a nawet nie umiesz poprawnie napisać nazwiska.

A bierzecie pod uwagę, że pan G. lubi straszyć pozwami sądowymi o byle co i może nazwisko celowo zostało lekko zmodyfikowane, bo i tak każdy wie o kogo chodzi?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1556 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 21:12:17 »
A bierzecie pod uwagę, że pan G. lubi straszyć pozwami sądowymi o byle co i może nazwisko celowo zostało lekko zmodyfikowane, bo i tak każdy wie o kogo chodzi?

Nie brałem tego pod uwagę, brałem pod uwagę pomyłkę. Ale gdyby było tak jak piszesz to już jest wtedy słabe, albo piszesz o kimś coś biorąc za to odpowiedzialność (czego swoją drogą pan Garula nie robi jak wiemy między innymi z tego wątku), albo nie piszesz w ogóle. Tzn. takie jest moje podejście oczywiście.

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1557 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 21:52:43 »
[...]
Jeszcze jakieś „bezstronne” pytanie?

No to w końcu jesteś rzecznikiem wydawcy katalogu ofertowego o którego kulisach powstania tak się stanowczo wypowiadałeś, a który jak już wiemy od Ciebie powstał bez ŻADNEGO  związku z wystawą (tragarze przypadkowo przynieśli, a Timof logiem PSK opatrzył równie przypadkowo, bo przecież to w żaden sposób nie wpływa na odbiór) - czy nie jesteś?

Więcej pytań nie mam, bo i tak tradycyjnie zaczniesz odnosić się do rzeczy, które nie zostały napisane, a które wynikają jedynie z twoich nadinterpretacji.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1558 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:07:41 »
Angouleme od lat jest dużym festiwalem komiksowym, na którym polscy wydawcy kupują licencje komiksów, które potem u nas wydają. Teoretycznie działa to w dwie strony - francuscy wydawcy mogą kupić licencje na wydanie polskich komiksów. Wiadomo, przebić nam jest się trudno i tamtejsi wydawcy nie są zainteresowani kupnem licencji, bo mają swoich komiksów od groma.

Ale rozumiem to, że ów katalog to katalog ofertowy, którymi ktoś z zagraniczniaków na Angouleme mógłby się zainteresować wydaniem. I katalog był dostepny w częściu namiotu, gdzie leżały wydrukowane umowy do podpisania , gdzie Francois mógłby pooglądać fragmenty komiksów z katalogu i od razu podpisać umowę wstępną.

W innej części namiotu była wystawa dotycząca polskiego komiksu, która miała mieć swój katalog, ale ktoś skrewił i katalog nie został wydrukowany.

Więc tak, niezależnie czy wystawa by była czy nie - katalog ofertowy jak co roku jest obecny na Angouleme gdyż co roku Polacy próbują coś tam sprzedać.

Coś pomyliłem?

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1559 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:19:27 »
No to w końcu jesteś rzecznikiem wydawcy katalogu ofertowego o którego kulisach powstania tak się stanowczo wypowiadałeś, a który jak już wiemy od Ciebie powstał bez ŻADNEGO  związku z wystawą (tragarze przypadkowo przynieśli, a Timof logiem PSK opatrzył równie przypadkowo, bo przecież to w żaden sposób nie wpływa na odbiór) - czy nie jesteś?

Nie koleżko, jak bardzo byś się nie starał manipulować, to te twoje prymitywne zagrywki po prostu się nie sprawdzą.
Nie jestem niczyim rzecznikiem, partycypowałem w powstaniu tego katalogu (za swoje prywatne, więc nic ci do tego), uczestniczyłem w tym festiwalu (też za swoje prywatne) i byłem uwzględniony na wystawie (nie interesuje mnie z jakiego klucza dobierano, nie wywierałem ŻADNYCH nacisków).
O czym chcesz tutaj „dyskutować”? Że każdy, kto ogarnia jakąś wystawę czy katalog ma się tobie przedstawić i pokazać faktury?
Proszę bardzo, przedstaw się z imienia i nazwiska, udowodnij swoją tożsamość i potem możemy kontynuować jakąkolwiek wymianę informacji w tym tonie.
No chyba, że jesteś kolejnym „tajemniczym przyjacielem”, z tego warszawskiego środowiska, z którego „popisami” mamy od pewnego czasu do czynienia w komiksowie?

Coś pomyliłem?

W sumie jedynie to, że ten namiot praw autorskich jest większy niż niejedna nasza impreza komiksowa, stoliczków wydawców jest tam tyle, że ja się gubiłem, a ofertami wymieniają się wydawcy z całej Europy, a nie tylko Francuzi.