Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 269259 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1530 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 00:01:42 »
@turu nie zaproszono na wyjazd Marszanda - największego znawcy komiksów w Polsce (coś takiego pisał Rosiński) to od razu cały wyjazd podejrzany :) To tak jakbyś na Mundial nie wziął Lewego :)

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1531 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 00:16:51 »
@turu nie zaproszono na wyjazd Marszanda - największego znawcy komiksów w Polsce (coś takiego pisał Rosiński) to od razu cały wyjazd podejrzany :) To tak jakbyś na Mundial nie wziął Lewego :)
Ale ja naprawdę nie mam problemu, żeby otwarcie debatować o niuansach takich wyjazdów, wskazywać problemy i wpadki i proponować alternatywne rozwiązania. Ale pod własnym nazwiskiem, z otwartą przyłbicą i bez tej pojebanej narracji, że kogoś się dyskryminuje i wyklucza.
Szczególnie, że na ten wyjazd ludzie jechali za swoją prywatną kasę i takie teksty o jakiś rachunkach i fakturach, to szczyt chamstwa i bezczelności.

Offline nayroth

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1532 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 00:57:29 »
HoHo, to już wiem o co się rozchodzi, bo niedawno na fb podpowiedział mi się sponsorowany artykuł (czyli reklama po prostu) w tym temacie. I tam wydźwięk był taki że na festiwalu zagranicznym polski komiks był prezentowany głównie przez komiksy wydawane przez Timofa, czyli promowali przede wszystkim swoich... Przeczytałem i zapomniałem o tym, bo jakoś mnie to ani ziębi ani grzeje, ale widzę że temat jak to sie mówi - rozwojowy. Wiec czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. 

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1533 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 01:16:31 »
HoHo
Tyle, że nie bardzo wiadomo o jaki "ciąg dalszy" może chodzić.
Katalogu wystawy NIE BYŁO (wbrew kłamstwom na stronie "otworu"), był za to katalog ofertowy, bez ŻADNEGO związku z wystawą (i dostępny tylko w namiocie praw autorskich), który został wydany z pieniędzy wydawców i autorów, Timof wyłożył kasę na swoje tytuły, więc było go tyle ile było.
Autorzy, których prace pojawiły się na wystawie są wymienieni np. tutaj: http://galeria-bwa.karkonosze.com/komiks-polski-na-festiwalu-w-angouleme/
Nie ma problemu, żeby policzyć, ilu z nich jest publikowanych przez Timofa.

Online michał81

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1534 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 06:56:57 »
Ten "Otwór" śmierdzi mi fanpagem Sztuka Komiksu.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1535 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 07:40:36 »
Ten "Otwór" śmierdzi mi fanpagem Sztuka Komiksu.

No cóż, we wpisie na PCA, Krzysztof wyraźnie wspomniał o „przyjacielu”, który pomaga mu przy tworzeniu „otworu”, możliwe, że to ten „przyjaciel” odpowiada za działalność „sztuki komiksu” i kilku równie „radosnych” projektów na FB. Styl rzeczywiście podobny.

Offline daniel gizicki

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1536 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 08:00:41 »
jeśli tak, to to jest środowiskowe samobójstwo

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1537 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 09:06:09 »
jeśli tak, to to jest środowiskowe samobójstwo
Niekoniecznie, zarówno w środowisku, jak i wśród odbiorców, jest dosyć duża grupa osób, której odpowiada taka narracja (lub kompletnie nie przywiązują do tego wagi).

Online freshmaker

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1538 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 09:24:23 »
a czy wiadomo coś o "sketchbook for ukraine"? w krakowie słyszałem że jest pomysł żeby go wydać, ale jest problem z prawami autorskimi. miała być też licytacja fizycznego szkicownika.

Pimpek

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1539 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 11:04:24 »
Tu całe to zamieszanie z Komiksowym Otworem zostało szeroko opisane. Masakra...

https://www.facebook.com/acabnews24/posts/155871217015753


Online Takesh

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1540 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 11:30:23 »
Grubo....

Offline tB

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1541 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 11:32:19 »
Ale chyba coś się zmienia, bo nie zaproponował jeszcze wyskoczenia na solo Pawłowi Timofiejukowi.

Offline Murazor

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1542 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 11:40:42 »
On nie z tych, raczej pozwy wysyła ;D wiesz, bardziej eksluzywne.

Offline Midar

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1543 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 14:28:06 »
Zawsze uważałem Garule za intelektualne dno, ale to jego sprawa. Za to, nadziwić się nie mogłem, że niektórzy uznani polscy twórcy współpracują z takim oszukańcem.

Offline eridraven

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1544 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 14:58:22 »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy