Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1515 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 12:12:43 »
Jeśli kupię sobie coś z działu prasy na empik.com np. pomocnik historyczny polityki za 28,99 zł, to też dostanę kod i odbierając magazyn mogę wziąć Relax za 48 zł?

Ten magazyn muszę mieć, bo wyprawy na bieguny, to mój konik, a będę miał też do odbioru 4 komiksy z Ruchu, więc to  byłaby super wizyta w Ruchu i Empiku, które są obok siebie po 4 albumy i 2 magazyny. :)

Offline Leyek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1516 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 12:17:44 »
Raczej tak, tylko że darmowa dostawa w Empiku jest od 40/60 zł z tego co pamiętam (empik premium/premium free).
Lepiej weź kod tutaj z odpowiedniego działu z promocjami i kup i Relax i tą Antarktydę z -20% :)

A ten pomocnik chyba sam sobie kupię, dawno nie kupowałem, bo większość i tak tylko przekartkowałem (ale wmawiałem sobie że kupuję, bo dzieciakom się kiedyś przydadzą ;) ), ale tutaj może nawet coś bym poczytał :)

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1517 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 12:38:35 »
Mam tylko nadzieję, że:
a) kod przejdzie, bo zawsze w moim smsie było napisane, że kod obowiązuje przy odbiorze
b) Polityka ma naprawdę ekspertów. Bo czasem jest jakiś fajny magazyn, a potem się okazuje, że naczytałeś się głupot:
1. Gazety Wojenne czyli miłość mojego dzieciństwa zjechane przez Wołoszańskiego:
2. Wydawałoby się fajny magazyn o piwie zmieciony z powierzchni Ziemi przez Kopyra:

Za robienie w wała zainteresowanych otaczającym światem ludzi powinno być przewidziane łamanie kołem.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1518 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 17:24:50 »
Nowy Relax jest już w Empikach. Kupiłem te Bieguny Ziemi za 28,99 zł i normalnie mam darmową do salonu.
Naszła mnie taka refleksja... ależ to byłby magazyn gdyby znowu połączyć oba w jeden. Caza, Andreas, Hermann, Font, Kubert... Do tego fajna sensacja czyli Sangoma, a z Polaków Rebelka i być może ktoś jeszcze. Byłby mocarny magazyn bez zapychaczy. :)

Offline wujekmaciej

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1519 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 11:21:04 »
Jest gdzieś spis treści nowego Relaxu ? Tego z Andreasem i Cazą ?

Offline perek82

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1520 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 13:24:15 »
A jest. Np. tutaj:
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online kv

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1521 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 10:06:47 »
W ostatnim numerze jest informacja, że kontynuację Billa będzie wydawać Scream Comics.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1522 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 11:27:27 »
W ostatnim numerze jest informacja, że kontynuację Billa będzie wydawać Scream Comics.

Jakiego Billa?

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1523 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 12:10:21 »
Jakiego Billa?
Killa Psiejgłowy (a w zasadzie to chyba wilczej?)

Online kv

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1524 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 12:52:42 »
Racja, Killa. Ach ten upał...

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1525 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 21:09:12 »
Nowy Relax jest już
[.....]

oba numery 38 przeczytane. jak dla mnie (bez osobistej urazy do któregokolwiek z wydawców) Lab-relax umocnił swoją pozycję, natomiast PCA-relax nieco opada w moim prywatnym pseudorankingu. piszę to bez żadnej radości, zawiści, czy czegoś podobnego. w sumie chyba wolałbym 2 fajne magazyny równolegle, ale myślę, że to mało realne na dłuższą metę.
wracając do Labrelaxu: genialny szort Cazy, świetny Andreasa (jeden z lepszych z Dryfów, bajdełej dopiero teraz zorientowałem się, że dostaliśmy już wszystkie szorty z albumu 1 i jeden szort z albumu 2), dosyć średni Jodorowsky (Robochrist) plus końcówka Killa Psiejgłowy - teoretycznie trzeba by powiedzieć wyciskanie 10-krotnie wyciśniętego już owocu przez samego Jodo, a jednak czytało się to całkiem znośnie. przyznam, że nigdy bym tego nie spróbował gdyby nie Relax. Podobna sytuacja ma się z Sangomą, mam problem z tym komiksem, bo normalnie bym go nie tknął, jednak czyta się bardzo fajnie: sensacja, kryminał, polityka, rozpierduchy w dobrym stylu nawet dla kogoś, kto niespecjalnie w tym wszystkim gustuje. ale mam problem z objętością tego komiksu, wydaje mi się, że prawie 1/3 zawartości numeru to trochę za dużo, z kolei gdyby go ciąć na mniejsze kawałki, to być może jeszcze gorzej by się skończyło.
świetna też kontynuacja Hobo Rebelki i rozwinięcie świata Czapiewskiego sprzed 2 numerów, Wilq oczywiście również nie zawodzi, chciałoby się w końcu powiedzieć "wciąż to samo", a jednak za każdym razem inaczej. jest okej, mocne okej plus:). nawet redaktor Szwendak w ciut lepszej formie niż zawsze.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1526 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 21:32:23 »
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, a szkoda zakładać osobny temat na PCA.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02s55gFQdkFdA5ZMT91ZERf46TUGsZz2krWvPcMQipcx9vXw32zqvi8hUAhJndhSkyl&id=341345759560848

Cytuj
Historia strony Komiksowy Otwór
https://www.facebook.com/Komiksowy-OTWÓR-111453034924695
Podczas trwających od 26-29.05.2022 roku Targów Książki i dołączonego do nich Festiwalu Komiksowa Warszawa Prezes Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego i właściciel wydawnictwa Timof Comics – Pan Paweł Timofiejuk, wielokrotnie pomawiał moją osobę o czyny karalne, godząc tym w moje dobre imię.
Wśród pomówień znalazły się:
- oskarżenia o kradzież
- oskarżenia o oszukiwanie artystów
- oskarżenia o podrabianie dokumentów (umów z rysownikami)
- oskarżenia o wstawianie do jednego z domów aukcyjnych odbitek xero zamiast oryginalnych plansz.
Wszystkie powyższe zarzuty jestem w stanie udowodnić!
Odbiły się one bardzo nie tylko na moim samopoczuciu, ale także na samopoczuciu moich bliskich, ponieważ godziły w dobre imię całej mojej rodziny. Prze długi czas moja rodzina żyła w napięciu przez tak nieuczciwe ataki. Zdarzyło się to nie pierwszy raz, jednak ja postanowiłem odpuścić. 
Jeden z moich najbliższych przyjaciół, który prowadzi nasze media społecznościowe, widział jak męczą mnie tego typu nagonki oraz ataki i bez jakiejkolwiek konsultacji, postanowił zadziałać w mojej obronie. Stworzył Fanpage, w którym postanowił wyśmiewać patologiczne zachowania osób ze środowiska, aby pokazać im, że największe problemy są w nich samych.
Bardzo Ci za to dziękuję, jednak nie proszę o obronę, a na pewno nie chcę zniżać się do poziomu niektórych zachowań.
Dziękuję wszystkim przyjaciołom, którzy znając i wiedząc co zaszło zawsze są z nami i na których zawsze mogę liczyć. Obiecałem dlatego po raz ostatni napiszę oficjalnie.
Wzywam Pana Pawła Timofiejuka w oparciu o treść art. 23 i art. 24  Kodeksu Cywilnego  do zaprzestania działań stanowiących naruszenie dóbr osobistych. Odrębne pismo zostanie także wysłane Pocztą.
Jeśli chciałby Pan coś mi przekazać bezpośrednio oraz porozmawiać to zapraszam. Jestem codziennie dostępny w Warszawie w Galerii PolishComicArt w Centrum Praskie Koneser, gdzie nie tylko planuję wystawy oryginalnej sztuki komiksowej, ale także pracuję projektami promującymi opowieści z dymkiem.
Krzysztof Garula

A co najlepsze, Pan Garula twierdzi, cytuję "Wszystkie powyższe zarzuty jestem w stanie udowodnić!" :D

Swoją drogą bardzo polecam poczytać ten fanpage Komiksowy OTWÓR i komentarze pod postami, gdzie Holcman pisze "nie zesraj się", Turek "przedstaw się cwelu" i w następnej kolejności proszę nie narzekać więcej na poziom tego forum ;) Same posty to oczywiście również mniej lub bardziej zawoalowane pojazdy po innych ludziach, więc niekoniecznie poziomem odbiegają. Do meritum się nie odnoszę, bo tych tematów nie znam, ale poziom "dyskusji" tam to kompletna żenada.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Czerwiec 2022, 21:49:14 wysłana przez ukaszm84 »

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1527 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 23:05:23 »
Ależ @ukaszm84, ja tam piszę bardzo celowo i świadomie, takim a nie innym językiem, w celu sprowokowania "anonimka", prowadzącego ten paszkwil. Jak widać po efektach, udało mi się dzięki temu ujawnić jednego z administratorów. W rękawiczkach uprzejmości nigdy bym tego nie osiągnął.
Przypominam, że nie mam żadnych oporów, jeśli ktoś wypisuje kłamstwa i pomówienia i nie potrafi się pod tym uczciwie podpisać własnym imieniem i nazwiskiem.
A to co nazywasz "meritum" warto, mimo wszystko, poznać, szczególnie jeśli jest się świadomym odbiorcą kultury komiksowej, a nie jedynie bezrefleksyjnym konsumentem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1528 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 23:20:14 »
Ależ @ukaszm84, ja tam piszę bardzo celowo i świadomie, takim a nie innym językiem, w celu sprowokowania "anonimka", prowadzącego ten paszkwil. Jak widać po efektach, udało mi się dzięki temu ujawnić jednego z administratorów. W rękawiczkach uprzejmości nigdy bym tego nie osiągnął.
Przypominam, że nie mam żadnych oporów, jeśli ktoś wypisuje kłamstwa i pomówienia i nie potrafi się pod tym uczciwie podpisać własnym imieniem i nazwiskiem.
A to co nazywasz "meritum" warto, mimo wszystko, poznać, szczególnie jeśli jest się świadomym odbiorcą kultury komiksowej, a nie jedynie bezrefleksyjnym konsumentem.

Nie mówię o uprzejmości, tylko o poziomie infantylizmu, którego nie jestem w stanie zrozumieć u dorosłego człowieka piszącego w ten sposób. Już samo to, co się od początku dzieje z tymi Relaxami to niesamowita dziecinada, a zniżanie się do tego poziomu, czy nawet wręcz przebijanie nie sądzę żeby było dobrym rozwiązaniem. Można być nieuprzejmym, chamskim nawet w sposób, który nie będzie żenujący.

A co do meritum to bardzo chętnie bym się dowiedział czegokolwiek merytorycznego, gdybyś zechciał choćby tutaj sytuację przybliżyć, byłbym szczerze bardzo wdzięczny.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1529 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 23:49:32 »
eh, nie wiem czy nie zostanie to potraktowane jako off top (za co z góry przepraszam), ale spróbuję.
Jest taki festiwal komiksu we Francji, w miejscowości Angouleme.
O bardzo wielu lat ludzie z Polski jeździli tam jako zwykli uczestnicy.
W tym roku po raz pierwszy udało się, dzięki staraniom wielu osób, organizacji i instytucji, zorganizować polskie stoisko, wystawę i miejsce w namiocie z prawami autorskimi.
Jak zwykle, obok udanych elementów pojawiły się też wpadki, nie wydrukowano katalogów na wystawę, sama wystawa nie wyszła tak jak była planowana, kilka, podobno ważnych, spotkań nie doszło do skutku (bo ktoś nie przekazał dalej, zapomniał, itp.).
Niemniej sam wyjazd można uznać za udany, strona francuska jest zainteresowana kontynuowaniem tego formatu, wszyscy wiedzą co i jak trzeba poprawić.
I nagle na scenę wkracza wspomniana tutaj strona z "otworem" w tytule.
Dostajemy narrację o kompromitujących burdach na polskim stoisku, o domniemanych układzikach w kwestii wystawy, a szczególnie katalogu itd. itp. chamsko, brutalnie, kłamliwie przerysowując informacje z drugiej ręki, bez jakiejkolwiek weryfikacji, ale za to z roszczeniami o jakieś rachunki i faktury i to z poziomu internetowego anonimka.