Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1500 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 22:21:02 »
Stawiam, że ta sama skoro w ostatnim Relaxie to on napisał artykuł o znakach zodiaku bohaterów komiksowych.

Offline Rodrigues

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1501 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 22:28:58 »

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1502 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 22:54:41 »
Wy się śmiejecie, a on już z gwiazd wyczytał wynik rozprawy.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1503 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:11:08 »
Dlatego na pohybel Lechnie forum kupuje jego Relax w Empiku 20% taniej.

Czy kupimy z rabatem, czy bez - Lechna za sprzedany egzemplarz dostaje tyle samo. To na pohybel Empikowi :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1504 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:14:42 »
Czy kupimy z rabatem, czy bez - Lechna za sprzedany egzemplarz dostaje tyle samo. To na pohybel Empikowi :)


Offline Pawel.M

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1505 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 22:04:26 »
Relax Lechny i Relax Garuli rywalizują ze sobą, obrzucają się oskarżeniami, każdy uważa, że jego Relax jest tym prawdziwym, ale w jednej kwestii są zadziwiająco zgodne (nie wiem, czy zwróciliście na to uwagę): że klientom nie wolno kupować ich Relaksów z jakimikolwiek zniżkami.

Jeśli okładkowa cena Relaksu (jednego i drugiego) to 59,99, to znaczy, że Empik płaci wydawcom ok. 30 zł za egzemplarz.
Hmmmm... Ale Relaksu Garuli chyba nie ma w Empiku.

Offline moai

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1506 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 15:43:13 »
Czy ktoś z Was wie, czy nowy Relax (Labrum) jest już w empiku?

Offline Szekak

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1507 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 16:14:47 »
Nie ma, ma być od piątku jakoś.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gryllen

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1508 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 18:08:16 »
Ej, ale jeśli ktoś chce zrobić na złość Garuli i/lub Lechnie to może po prostu nie kupujcie tych Relaxów? One i tak fajne nie są....

Offline Mruk

Zagadka komiksowa
« Odpowiedź #1509 dnia: Śr, 15 Czerwiec 2022, 11:35:29 »
Zagadka komiksowa.

Który marszand jest na poniższym kadrze?


Offline RoseGunsDays

Odp: Zagadka komiksowa
« Odpowiedź #1510 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 02:01:20 »
Zagadka komiksowa.

Który marszand jest na poniższym kadrze?



Nudne życie musisz mieć Leszku.

Offline Pawel.M

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1511 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 05:39:00 »
Jeszcze nie przeczytałem, ale przekartkowałem Relax-Garula. Kurde, ale to słabe jest - głównie komiksy historyczne (nie lubię), trochę ramotek i trochę heheszków... Na dobrą sprawę moją uwagę przyciągnął tylko komiks Webera - Gedeona "Opowieści z arki", ale muszę pomyśleć czy warto mi kupować takie tomieszcze dla 8 stron...

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1512 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 10:32:29 »
Jeszcze nie przeczytałem, ale przekartkowałem Relax-Garula. Kurde, ale to słabe jest - głównie komiksy historyczne (nie lubię), trochę ramotek i trochę heheszków... Na dobrą sprawę moją uwagę przyciągnął tylko komiks Webera - Gedeona "Opowieści z arki", ale muszę pomyśleć czy warto mi kupować takie tomieszcze dla 8 stron...
ja natomiast przeczytałem, w dodatku błyskawicznie, co niestety nie jest efektem świetnego materiału w numerze, a raczej zupełnego braku ciekawych prawdziwych artykułów (a nie ich erzatzów) oraz jakkolwiek interesujących krótkich form komiksowych:
- przede wszystkim totalne rozczarowanie zapowiadanym nowym komiksem Szyszki. 4 stronicowa historyjka w stylu wojennych szortów ze starych Relaxów, czyli pokazanie (prawdopodobnie) autentycznego bohatera, stawianego na piedestał przez aktualną władzę. kiedyś mówiło się na to "gadzinówka", aż tak bardzo pejoratywnego określenia bym nie użył (ani w PRL, ani teraz), ale pomimo bardzo starannych realistycznych rysunków, mamy do czynienia z typową dla starych "R" rwaną opowieścią, złożoną z luźnych scen, obrazujących wyjątkowość naszego laurkowego bohatera. jak dla mnie, to anty-wzór tego, co powinien zawierać nowoczesny magazyn z komiksami,
- podobnie komiks Moroza "Vive l'Empereur" mógłby się bez najmniejszych problemów wpisać w stare relaxy, tylko czy naprawdę o to nam chodziło?
- krótkie komiksy cykliczne (Zabdyra, Kiełbusa, Mazura, Skrzydlewskiego, Cichego) to typowe stany niskie z tendencją spadkową (wyjątkowo Płk Domino, którego nie cierpiałem, zalicza małą zwyżkę formy)
- wspomniany przez @PawłaM, komiks Gedeona również mnie rozczarował. chyba spodziewałem się czegoś naprawdę wyjątkowego, a dostałem jedynie bardzo fajnie ilustrowaną historyjkę wymyśloną pewnie w czasie jednego posiedzenia w wc. Również nie o to chyba chodziło, chyba że ten komiks ma jakieś piąte dno, którego zupełnie nie dostrzegam (jakieś podpowiedzi??). dosyć podobna sytuacja z szortem "Dara" Wójcika, jedyna różnica do Gedeona, to brak rozczarowania: przed lekturą nie spodziewałem się w zasadzie niczego.
- są jeszcze Krasnoludy wymyślone przez Pilipiuka. nie znałem tego wcześniej, po przeczytaniu wprowadzenia myślałem, że dostanę zabawną inteligentną rozrywkę w stylu KiK-a. nic z tych rzeczy. jak dla mnie szkoda czasu, Pilipiuk zamiast fabuł, mógłby się zająć pisaniem wstępniaków - zdecydowanie lepiej mu to wychodzi.
- na koniec kuriozum: "Jestem łucznikiem". obawiam się, że w połączeniu z adekwatnie "świetnym" wprowadzeniem autora ten komiks chyba niestety wieszczy poziom przyszłych relaksów PCA :(

aha, albumy w odcinkach na mniej więcej podobnym poziomie, co w poprzednim numerze, co raczej nie dziwi, bo to fragmenty tych samych komiksów. Kubert i Font kończą swoje opowieści minimalnie słabiej niż je rozpoczynali, natomiast Hermann wyraźnie się nieco rozkręcił, choć i tak dla mnie to jeden z najsłabszych  jego komiksów. (na minus powtórzenie tej samej okładki Drakuli - po co to komu?)

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1513 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 11:02:26 »
Idealnie żeś napisał o tym o czym jam chciał rano, ale Imgur odmówił posługi. :) Teraz działa. A zatem:

Fajna, co nie? To okładka z bardzo ładnie narysowanego komiksu Fonta, który ukazał się w dwóch odcinkach po 20-kilka stron w tym i poprzednim numerze galeriowego Relaxu. Zawsze chwaliłem Relax za umieszczanie okładek albumów. Wielu wydawcom zdarza się zapominać o tej podstawie: drukujesz integral, to wrzuć okładki poszczególnych albumów. A Relax ładnie drukował na początku przed pierwszym odcinkiem. I to się chwali. Ale Kwiat nowego świata wydrukowali bez. I to jeszcze bym przeżył. Ale w poprzednim numerze zaczęli też drukować Drakulę Hermanna i jak wspomniał tuco jego okładkę powtórzyli też przed drugim odcinkiem, a Alfonso Font jest bez. Czyli dokładnie ta sama Drakuli jest dwa razy, a okładki Fonta nima. Bez sensu.

Ps. A ja lubię komiksy historyczne ze świetną kreską. Opłaca mi się kupować Relax już dla samego Fonta i Hermanna, choć wiadomo, że wolałbym wydać 2 x 60 zł i mieć 2 pełne, ładne albumy.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1514 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 11:22:43 »

piykno!

PS.
ze strzępków informacji wyssanych z sieci, wnioskuję, że jutro możemy uderzać do empików z naszymi kodami -20% po nowy numer Relaxbruma!
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Czerwiec 2022, 12:02:54 wysłana przez tuco »