Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 269102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #930 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 03:56:28 »
O! Relaksowe uniwersum się poszerza o spinoff. Kolejny numer będzie wzbogacony o dodatek "Relax kids" z komiksami dla dzieci :

« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Maj 2021, 04:02:16 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline Pawel.M

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #931 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 18:53:50 »
O! Relaksowe uniwersum się poszerza o spinoff. Kolejny numer będzie wzbogacony o dodatek "Relax kids" z komiksami dla dzieci :
Mam pierwszy numer i odnoszę wrażenie, że i bez tego dodatku 70% treści jest dla dzieci...

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #932 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 19:01:18 »
Mam pierwszy numer i odnoszę wrażenie, że i bez tego dodatku 70% treści jest dla dzieci...
Cicho, bo się wyda ;)

brvk

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #933 dnia: So, 29 Maj 2021, 00:51:59 »
Osobny magazyn dziecięcy byłby fajnym pomysłem, dział w magazynie dla dorosłych jest kontynuacją tego co już miało miejsce w pierwszych dwóch numerach, a mieć miejsca nie powinno.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #934 dnia: So, 29 Maj 2021, 11:56:16 »
Mam pierwszy numer i odnoszę wrażenie, że i bez tego dodatku 70% treści jest dla dzieci...

Mi tam się podoba koncepcja dla magazynu gdzie jest i coś dla dorosłych i coś dla dzieci ale rozbicie tego na dwa różne istotnie jest lepszym pomysłem.

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #935 dnia: So, 29 Maj 2021, 18:34:21 »
Relax nie jest żadnym magazynem komiksowym, więc też koncepcji tu żadnej nie ma. To zwykła antologia komiksów bez ładu i składu – co fabryka licencji da, a szuflada z nieprzejętymi gdzie indziej materiałami wypluje.

Ktoś tu widzi jakąkolwiek pracę redakcyjną? Jesteście w stanie w określić jaka jest linia programowa tego pisma i do kogo jest skierowane? Znacie jakieś inicjatywy redakcyjne – a i choćby w zakresie zamawiania materiałów u wyrobników piór i tabletów? Jesteście w stanie zgadnąć, kiedy redaktorzy zaczną rozróżniać myślnik od dywizu? Posty na FB to raczej nie wszystko.

Ale jest dobrze, nie? Wrzucili do środka komiks Andreasa. Klękajcie narody! ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline PJP

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #936 dnia: So, 29 Maj 2021, 19:12:30 »
Byłem umiarkowanym optymistą po pierwszym numerze ale... po drugim odpadłem  8)

brvk

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #937 dnia: So, 29 Maj 2021, 23:03:19 »
Ale jest dobrze, nie? Wrzucili do środka komiks Andreasa. Klękajcie narody! ;D

Nie polaryzuj. Andreas był powodem mojego zakupu, ale nie znaczy, że przedsięwzięcie oceniam jako szczególnie udane.

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #938 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 22:16:04 »
Czyli jak ?
#32 #33 #34 to słaba kontynuacja, tego co zmarnialo w latach kryzysu '79-'80 ?
Apel do czytelników dla mnie stanowi ciekawą inicjatywę na później.
Cytuj
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do współtworzenia rankingu komiksowego
https://relaxmagazyn.pl/
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #939 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 22:31:06 »
[...] który regionalny KAW-ik zagarnął tytuł kiedy duży KAW się rozpadał. Mam gdzieś w szpargałach jakiś wykaz, spróbuję odgrzebać.
Okazało się, że to bez znaczenia, bo wydawca nie może rościć sobie niczego, bo ten peerelowski nie istnieje jako podmiot prawny i żadnej szkody nie ponosi.


"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Bender

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #940 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 18:02:13 »
Wpadli na świetny pomysł do wrzucania nowego numeru (w worku) luzem razem kwadratowym kartonikiem od kubka do większego kartonu.

Krytykowac samego wydawnictwa po prostu mi sie nie chce. Szkoda czasu bo trzeci numer to już zupełne nudy. Czwarty przyjdzie bo prenumerata, ale kontynuować na pewno nie będę.

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #941 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 10:06:15 »
Wpadli na świetny pomysł do wrzucania nowego numeru (w worku) luzem razem kwadratowym kartonikiem od kubka do większego kartonu.

Krytykowac samego wydawnictwa po prostu mi sie nie chce. Szkoda czasu bo trzeci numer to już zupełne nudy. Czwarty przyjdzie bo prenumerata, ale kontynuować na pewno nie będę.
Bender, poważnie odbierasz na gorsze zmiany w Relaksie? ja wręcz przeciwnie. w końcu powoli krystalizuje się profil magazynu:
- komiksy dla dzieci wywiało tymczasowo do dodatku (pewnie z okazji dnia dziecka). to bardzo dobry ruch, magazyn "z wszystkim" bywa niewiele lepszy niż taki "z niczym"
- średni poziom (odbierany oczywiście bardzo subiektywnie, bo jak inaczej?) polskich szortów wzrósł o co najmniej 2 oczka
- grafika Cazy na okładce nie wieszczyła jego komiksu wewnątrz (nie spodziewałem się tego), ale za to zapowiada w każdym numerze co najmniej jeden komiks z archiwów Metal Hurlant / Heavy Metal <-- bardzo dobry ruch! (dla mnie wczesne HM i Metal Hurlanty z lat '70/'80 to w wielu miejscach wyznacznik dobrego magazynu komiksowego dla dorosłych. oczywiście wiem, że nie żyjemy w latach osiemdziesiątych, ale dobre wzorce powinno się pamiętać i czasami (gdy nie ma niczego lepszego na horyzoncie) naśladować. w bieżącym numerze świetny szort Jodorowskiego i Opeńi (ten też już znałem, ale przeczytałem po raz kolejny ze smakiem).
- dużą frajdę sprawił mi też stary szorciak Berniego Wrightsona, który jest dla mnie (obok Corbena) kwintesencją stajni Warrena (magazyny Creepy, Eerie, Vampirella). wprawdzie chyba Berni bardziej jest znany z tego, że (współ)wymyślił Swamp Thinga, ale w sumie Relax zafundował nam w tym szorcie taki swoisty mix bagienno/warrenowy :). szkoda jeno, że poskąpili kilku zdań "na temat", być może jeszcze kiedyś skrobną coś przy okazji.
- bardzo fajny artykulik o twórczości Wróblewskiego dla starego Relaxu, systematyzujący pokrótce wszystkie  jego prace, stworzone dla "R". zainteresowani pewnie znają większość przytoczonych faktów, ale i tak chętnie sobie przypomną. jako bonus dostajemy też jego wczesną (bardzo naiwną) historyjkę, którą przypomniał już wcześniej Ongrys w swoich Archiwach Jerzego Wróblewskiego. być może dla kogoś będzie to zbędny dubel, ale ja przyznam, że nie śledzę tego cyklu, a daję głowę, że na pewno znajdą się czytelnicy, którzy z sentymentu sięgną po więcej tych przedpotopowych prac WR-a. na plus także reklama serii konkurencyjnego wydawnictwa, moim zdaniem to bardzo dobry model współpracy (użyczenie + reklama), wcale nie taki oczywisty we współczesnym komiksowie polskim.

Podsumowując,
widzę dużo zmian na lepsze. być może do ideału jeszcze wiele brakuje, ale przecież w życiu nie chodzi o znalezienie tego ideału, a bardziej o ciągłą pogoń za nim. osobiście jestem bardzo usatysfakcjonowany, z ciekawością czekam na następne numery!

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #942 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 03:56:45 »
Z numeru na numer coraz lepiej choć pierwszym nie byłem zawiedziony (nie licząc braku korekty). Oddzielenie komiksów dla dzieci od dorosłych niby fajne ale w sumie mi się taki mix podobał.  Papier rewelacyjny. Założę się, że twórcy oryginalnego Relaksu by się dali pokroić za taką jakość wydania.

Swoją drogą uważam nowy Relax za świetny prezent by podrzucić komuś kto w komiksie nie siedzi a chciałby zgłębić tę sztukę jak się ma współcześnie - dostaje fajną przestrzał kresek i typów historii a jeszcze z artykułów trochę faktów się dowie. W końcu wydawcy muszą myśleć nie tylko o statrych wygach ale też nowej krwi która dopiero ma wejść  w ten światek.


Offline fikander

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #943 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 09:25:28 »
Na prezent wybrałbym jakiś inny tytuł od normalnego wydawnictwa. Polish Comic Art jest u mnie spalone, nie kupię już niczego w czym maczają palce. Mają klientów w d... to ich też mam.

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #944 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 09:26:50 »
Gdy tak myślisz, że poziom dotarł do dna, zawsze się znajdą "redaktorzy" Relaxu i na FB zapukają od dołu:

"W nowym Relaxie poznacie także krótki komiks Bernie Wrigtsona."

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.