Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 269106 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #885 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 13:27:32 »
@tutucorp - z stricte krajowych to na pewno "Biały orzeł" ma swoje warianty okładkowe. Ba, nawet dostał warianty ekskluzywne sklepowe (Gildia, Atom) - a to jest już przykład rozwiniętego rynku, gdzie wiodące sklepy oferują ekskluzywne opcje okładek.
Zresztą, daleko nie szukając - Helena (Wydział 7) też ma warianty. Powinieneś wiedzieć... ;)

„turucorp” ;)
A warianty okładkowe mają wszystkie zeszyty W7, tyle, że u nas tak koncepcja jest sensownie przemyślana i niekoniecznie skierowana do „komplecistów”.
W sumie to ciekawy pomysł, paleta barw jest tak szeroka, że można wypuszczać setki wariantów, skoro jest to przejawem rozwoju rynku i pozwala na zarobienie dodatkowej kasy, to może rzeczywiście wszyscy powinni tak wydawać? Hm...

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #886 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 14:06:46 »
Niech wydają i niech rynek to weryfikuje.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #887 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 14:11:22 »
Niech wydają i niech rynek to weryfikuje.

Ależ oczywiście.
Przecież ja tylko próbuję pozyskać praktyczne informacje jak coś działa (o ile działa).
Jak mamy robić w Polsce komiksy bez takich analiz i informacji od czytelników?

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #888 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 14:21:53 »
Ja tylko w kwestii formalnej.

W kategorii czasopisma komiksowe wariantowe okładki miał np. Produkt Lux i Świat Komiksu od Egmontu (nr 25 o ile mnie pamięć nie myli).

Komiksy to inna kategoria wagowa - a zeszyty to już w ogóle inna liga, a amerykańskie zeszyty to już w ogóle...   ;)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #889 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 14:33:10 »
Ja tylko w kwestii formalnej.

W kategorii czasopisma komiksowe wariantowe okładki miał np. Produkt Lux i Świat Komiksu od Egmontu (nr 25 o ile mnie pamięć nie myli).

Niby tak, ale z PLux/DLux sprawa była trochę bardziej skomplikowana (problemy z prawem do tytułu itd.).
OK, częściowo zaspokoiłem swoją ciekawość, jest jakaś grupa potencjalnych nabywców, którzy kupią każdą wersję bo lubią mieć wszystko. A czy jest ich wystarczająco wielu żeby takie „warianty kolorystyczne” miały sens, zweryfikuje rynek. Dobra, „idę leżeć”.

Offline eridraven

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline KarolKról

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #891 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 11:39:28 »
https://dziendobry.tvn.pl/a/polscy-rysownicy-stworzyli-komiks-inspirowany-programem-dzien-dobry-tvn-dorota-wellman-piekny

Relax w telewizji  ;)

Dobry pomysł na promocję. Ode mnie plus.
Ważne żeby dotrzeć do tzw normies, bo oni wykupią wiekszość dużego nakładu magazynu komiksowego.

Moim zdaniem okładka limitowana dla magazynu komiksowego nie jest potrzebna (przynajmniej w takiej formie). Osobiście zamierzam kupić "drugi" numer z regularną okładką.

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #892 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 17:47:42 »
Ktoś kojarzy Joshue? Czyj to komiks?
pewnie już wiesz, ale może nie.....
tutaj piszą, że J. Blondel i J. Opena
http://alejakomiksu.com/obrazek/25313/Relax-33/

a tutaj pokazują nawet planszę:
https://www.gildia.pl/komiksy/455310-relax-33

Bender

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #893 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 13:24:36 »
Czy ja dobrze pamiętam, że prenumeratorzy mieli wcześniej otrzymywać swój numer? 🤔 Ktoś coś dostał?

Online michał81

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #894 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 13:27:08 »
Czy ja dobrze pamiętam, że prenumeratorzy mieli wcześniej otrzymywać swój numer? 🤔 Ktoś coś dostał?
Z pewnego źródła wiem, że jest problem z pakowaniem*, być może stąd jest obsuwa z wysyłką, więcej cierpliwości.

*mam na myśli, że brakuje rąk do pracy, ze względu na sytuację jaką mamy w kraju

Offline Murazor

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #895 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:15:00 »
Z pewnego źródła wiem, że jest problem z .............*,

*wpisz kolejną wymówkę od Libertago ::)

Online JanJ

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #896 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:54:24 »
Z pewnego źródła wiem, że jest problem z pakowaniem*, być może stąd jest obsuwa z wysyłką, więcej cierpliwości.

*mam na myśli, że brakuje rąk do pracy, ze względu na sytuację jaką mamy w kraju

Zaraz, a to bezrobocie u nas nie wzrosło ostatnio?

Offline Gazza

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #897 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:14:19 »
Wzrosło ale nie chodzi zapewne o brak rąk do pracy tylko o takich, którzy zaakceptują pracę na określonych przez pracodawcę warunkach.

Online JanJ

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #898 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:15:45 »
Aaa, czyli takich, którzy przy pakowaniu przymkną oko na wszystkie niedociągnięcia i literówki ;)

Offline Arku

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #899 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:17:35 »
Wysyłka może być wstrzymana przez wieloetapową kontrolę jakości.