Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #285 dnia: So, 14 Listopad 2020, 18:02:50 »
Dla odmiany wstawię parę "milicyjnych" ilustracji Kobylińskiego - nudno tak bez obrazków ;)



   

   
,, - Eeeeech.''

brvk

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #286 dnia: So, 14 Listopad 2020, 18:09:44 »
Cytuj
Twoje odpowiedzi też nie traktuje poważnie. Zwłaszcza po porównaniu osoby, która ma inne zdanie odnośnie jak ma kolekcjonować komiksy, do snoba.

Nikogo tam tak nie nazwałem i nie porównałem, ale zdanie było długie i musiałbyś poświęcić mu trochę więcej, niż sekundę swojego cennego czasu.

A po co się odzywałem. Chviałem tylko zauważyć, że opinia, jak krzycha, ma tę wartość, jaką wedlug niego mają polskie komiksy. Tyle.


Słyszałem kiedyś taką anegdotę, że ponoć Himilsbach wchodząc kiedyś do knajpy, do której uczęszczała śmietanka artystyczna, miał zakrzyknąć od wejścia: "Inteligencja, wypierdalać!" Na co Holoubek, wstając od stolika, rzucił do towarzyszy: "Nie wiem, jak wy Panowie, ale ja wypierdalam."

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #287 dnia: So, 14 Listopad 2020, 18:43:23 »
Już nie miałem się odzywać w temacie, stąd poniekąd zastosowałem się do anegdotki wspomnianej przez brvk.
Ale muszę sprostować kilka twierdzeń brvk'a.

Ty wiesz jaką mam opinię o polskich komiksach, mimo, że takowej nie podałem. Wyraziłem się ogólnie i dodatkowoż tylko o kresce (stronie graficznej) a nawet ja wiem, że to nie jest cały komiks.
Więc Ty także nie poświęciłeś zbyt dużo czasu na przejrzenie całej konwersacji (sic!). Mogę trochę Cię usprawiedliwić zakręcenie przez innego użytkownika tegoż forum, ale nie do końca - zwłaszcza, że to samo zarzucasz mnie.

I proszę nie kontynuujcie już tej dyskusji, zwłaszcza kierując posty bezpośrednio do mnie - ja zastosuje się do anegdotki już w pełni i "inteligencja wy......a".
Mało się angażowałem w tym forum, więc nie zauważycie różnicy.

Bajo!

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #288 dnia: So, 14 Listopad 2020, 19:01:14 »
Dla odmiany wstawię parę "milicyjnych" ilustracji Kobylińskiego - nudno tak bez obrazków ;)

I te są dla mnie interesujące :)

Offline Mruk

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #289 dnia: So, 14 Listopad 2020, 20:44:39 »
Tak się zastanawiam, czy jest możliwe, że jak na forum wejdzie osoba, która nie ma za dużego pojęcia o komiksach, a mimo to napisze coś w rodzaju: "Komiksy są dla dzieci" albo "Czy komiks to sztuka? Chyba nie" albo właśnie "Współczesne polskie komiksy wyglądają jakby je rysował 8-latek" to zamiast jak Rejtan rzucać się, własną piersią bronić czci i honoru polskiego komiksu i nie rezygnując z erystyki i zgnojenia ignoranta rozpocząć gównoburzę na kilka stron, można na spokojnie w dwóch prostych zdaniach napisać, że tenże po prostu nie ma racji, a na poparcie rzucić stosownym linkiem? Może warto aby kilku światłych użytkowników przygotowało odpowiedzi na tego typu twierdzenia (które jak powiedział turucorp powtarzają się od 30 lat i być może ma rację), a w potrzebie tylko odsyłać niedouczonych do tej odpowiedzi, niosąc tym samym kaganek oświaty i unikając gównoburz na forum?

Bo mam wrażenie, że gdyby turucorp tę energię, którą włożył w odpisywanie w tej pyskówce, poświęcił na stworzenie takiego posta, byłoby to skuteczniejsze, a czytanie forum byłoby przyjemniejsze jak sądzę dla wszystkich, i dla tych co wiedzą, i dla tych, co nie.

Offline LordDisneyland

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #290 dnia: So, 14 Listopad 2020, 20:57:29 »
Dokładnie to starałem się zrobić po poście o słabym Kobylińskim: edukować i nawracać :)


Natomiast dyskusja o współczesnym komiksie i  rysujących go ludziach bez talentu/z talentem miała się nijak do tematu Relaksu i jako taka powinna była zostać przeniesiona gdzie indziej..
,, - Eeeeech.''

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #291 dnia: So, 14 Listopad 2020, 21:06:30 »
Eeeeej, nie pisałem, że był słaby tylko, że jego twórczość w "Relaksie" mi nie podpasiła i od początku pisalem że to własne subiektywne oczucia ::)

Offline PJP

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #292 dnia: So, 14 Listopad 2020, 22:06:47 »
Jak tak czytam całość dyskusji to przypominam sobie wystawę sztuki nowoczesnej z Nie lubię poniedziałku :>

Oczywiście, że współczesne polskie komiksy bywają dobre, tak samo jak spora część to sztuka dla sztuki i przerost formy nad treścią czy nawet bazgroły. Ale ja nie mam z tym problemu, bo każda potwora znajdzie swojego amatora a druga kwestia - nie muszę przecież tego czytać (jeszcze) :)

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #293 dnia: So, 14 Listopad 2020, 22:15:05 »
kobyliński - kobylińskim, ale że nikt witka parzydły nie broni, to się dziwię. myślonauci wypalili w moim młodzieńczym niegdyś mózgu piętno niezatarte. to dla mnie przykład zaprzeczenia tezy, że scenariusze w relaxie były słabiutkie. o rysunkach wspominał nie będę, nie wiem, czy parzydło miał wtedy lat osiem czy trochę więcej, ale jak dla mnie, wymiata panie, wymiata!
Jak tak czytam całość dyskusji to przypominam sobie wystawę sztuki nowoczesnej z Nie lubię poniedziałku :>

Oczywiście, że współczesne polskie komiksy bywają dobre, tak samo jak spora część to sztuka dla sztuki i przerost formy nad treścią czy nawet bazgroły. Ale ja nie mam z tym problemu, bo każda potwora znajdzie swojego amatora a druga kwestia - nie muszę przecież tego czytać (jeszcze) :)
edit
ojaciebie! kolejny analfabeta heheh, takie czasy panie, skoro tłumoki nami rządzą....
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 22:17:15 wysłana przez tuco »

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #294 dnia: So, 14 Listopad 2020, 22:41:12 »
Tak się zastanawiam, czy jest możliwe, że jak na forum wejdzie osoba, która nie ma za dużego pojęcia o komiksach[…]
Bo mam wrażenie, że gdyby turucorp tę energię, którą włożył w odpisywanie w tej pyskówce, poświęcił na stworzenie takiego posta, byłoby to skuteczniejsze, a czytanie forum byłoby przyjemniejsze jak sądzę dla wszystkich, i dla tych co wiedzą, i dla tych, co nie.
-mój „antagonista” nie był w żadnym momencie zainteresowany jakąkolwiek opinią, podpowiedzią czy sugestią, nie widzisz tego, czy starasz się tego nie zauważyć?
-energii zużyłem tyle co na wypalenie fajki w przerwie od rysowania
-jak ktoś jest zainteresowany, to ma cały mój blog do dyspozycji, nie mam zamiaru tego wszystkiego przepisywać przy każdej okazji na tym forum
-forum byłoby przyjemniejsze gdyby ludzie pisali na temat, a swoje „opinie”, które nie mają nic wspólnego z opiniami, a bardzo dużo z szukaniem okazji do zadymy, zostawiali sobie na lepsze okazje.
 ::)

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #295 dnia: So, 14 Listopad 2020, 23:27:31 »
Cytuj
Oczywiście, że współczesne polskie komiksy bywają dobre...

  To rzuć jakieś tytuły, bo jak próbowałem coś tam czytać nowszego to w większości wypadków była to gajówka.

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #296 dnia: So, 14 Listopad 2020, 23:40:45 »
Niesłychane losy Ivana Kotowicza, Niezwyciężony, Mieszko, Piper, Będziesz się smażył w piekle, Rodacy.

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #297 dnia: So, 14 Listopad 2020, 23:59:48 »
  Będziesz smażył się w piekle czytałem i naprawdę fajny był, Rodaków też i tutaj raczej odwrotne miałem odczucia zresztą ta stylistyka rysunków z miejskiego wucetu do mnie nie przemawia. Piper na chwilę mnie zainteresował, ale jak przeczytałem "Duszny, niepokojący i brudny" to mój entuzjazm opadł, w tym kraju to chyba nic innego nikt nie potrafi prawie każda książka czy film są reklamowane tym hasłem, ale na wszelki wypadek wrzucę do schowka może będzie brakowało do darmowej przesyłki czy coś. Niezwyciężony mam od dawna na liście do kupienia, za pierwszym razem się za szybko sprzedał, za drugim może mi się uda. Kotowicza omijam, antropomorfizację toleruję tylko u disneya i w Folwarku Zwierzęcym. Mieszko jakoś też mi się nie widzi za bardzo.

Offline PJP

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #298 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 00:25:24 »
Niezwyciężony, Będziesz smażył się w piekle, Pochód zimowy, Mieszko, Wydział 7.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Listopad 2020, 01:01:55 wysłana przez PJP »

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #299 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 00:48:20 »
  Zmówiliście się czy jak? Wrzucę w schowek w sumie ten Pochód, taka cena to żadna cena.