Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #255 dnia: So, 14 Listopad 2020, 13:59:13 »
Rzeczywiście przyznaję, powinienem był napisać "niektóre obecne komiksy"[...]
A teksty o bekach, bucerach czy waleniu dzieciom po palcach to zostawiam już bez komentarza. Nie mój poziom.

To może doprecyzujmy. Przechodziłeś akurat przypadkiem (z tragarzami?) obok tematu „Relax” i postanowiłeś podzielić się swoją opinią o współczesnych rysownikach, którzy podobno rysują jak twój 8 letni syn.
Oczywiście gdzieś po drodze, zupełnie przypadkowo zgubiłeś słowo „niektórzy”, a na argument, że takie wykwity o swoich podobno „super uzdolnionych” (?) dzieciach wypływają od 30 lat w dyskusjach o komiksach, uniosłeś się honorem, bo przecież to „nie twój poziom”
Racja, nie twój, twój już zanurkował w muł, kilka postów temu :/
Coś jeszcze chcesz „dopowiedzieć”?

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #256 dnia: So, 14 Listopad 2020, 14:18:32 »
Nie, nie zniżę się do Twojego poziomu.

Ale przyznaję, że masz niezłą zwichę, jak sądzisz, że porównanie do rysunków 8-latka miało tegoż wywyższyć.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #257 dnia: So, 14 Listopad 2020, 14:24:18 »
Nie, nie zniżę się do Twojego poziomu.

Ale przyznaję, że masz niezłą zwichę, jak sądzisz, że porównanie do rysunków 8-latka miało tegoż wywyższyć.

A merytorycznie, co to ma wspólnego z tematem „Relax”?
Bo, że z poziomu mułu chciałbyś się jeszcze gdzieś zniżyć, to raczej nadaje się do tematu „survival” :/

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #258 dnia: So, 14 Listopad 2020, 14:45:43 »
A merytorycznie odniosłem się do tego np. postu:
By nie było tylko tak zielono i nostlagicznie to w oryginalnym Relaksie też się czasem jakiś Orliński, Sebok, Moczulski, Kobyliński Parzydło czy inny Wójciki trafili których kreska nawet według ówczesnych standardów wyglądała... "specyficznie" (w przypadku tego ostatniego mam wrażenie, że całość była odrysowana z innego komiksu)
że "specyficznie" nie zmieniło swojego znaczenia odnosząc się do współczesności.
Ot i cała historyja.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #259 dnia: So, 14 Listopad 2020, 14:56:34 »
A merytorycznie odniosłem się do tego np. postu:że "specyficznie" nie zmieniło swojego znaczenia odnosząc się do współczesności.
Ot i cała historyja.
@Kot oceniał kreskę scenarzystów, co już samo w sobie jest kuriozalne, a ty równie merytorycznie podjąłeś temat i nawiązałeś do twórczości twojego syna?
 :o

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #260 dnia: So, 14 Listopad 2020, 15:00:09 »
Kotowi się jeden scenarzysta popieprzył z rysownikiem bo nie ma wykutego na pamięć wszystkich Polskich rysowników z PRL-u, a nie zawsze było podpisane co kto robił :P

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #261 dnia: So, 14 Listopad 2020, 15:12:59 »
Kotowi się jeden scenarzysta popieprzył z rysownikiem bo nie ma wykutego na pamięć wszystkich Polskich rysowników z PRL-u, a nie zawsze było podpisane co kto robił :P

Dobra, kwestia twojej wiedzy o komiksie z okresu PRLu była kontynuowana w kolejnych postach, więc może dalej już nie płyń?

brvk

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #262 dnia: So, 14 Listopad 2020, 15:24:57 »
Muszę przyznać, że tekst o tym, że czyjeś dziecko ("moje", sąsiada", "we wczesnej podstawówce" itd.) tak rysuje lub potrafi lepiej pojawia się tu i ówdzie (nie chodzi tylko komiks, i nie tylko Polski komiks, a w ogóle o ilustracje). Nie wiem, skąd to się bierze - ta potrzeba natychmiastowej oceny i wystrzelenia jej w przestrzeń internetową. A taka wypowiedź dowodzi jedynie tego, że jej autor najprawdopodobniej nie poświęcił nawet sekundy na przyjrzenie się ocenianym tworom, nie wspominając o tym, że nie próbuje ich rozpatrzyć w jakimś kontekście, być może w ogóle nie rozumie medium.

Mam wrażenie, że w takich przypadkach wszystko sprowadza się do sytuacji: widzę kątem oka obrazek, instynktownie sięgam do sprawdzonej dychotomii lubię-nie lubię (tu w wariancie ładne-nieładne) i jeśli od razu nie kwalifikuje się do tej pierwszej grupy to wrzucane jest do przepastnego drugiego wora, gdzie ląduje w sąsiedztwie naszych własnych dziecięcych wypocin, o których nie mamy dobrego zdania i na zasadzie podobieństwa wszystko w tym drugim worze zostaje zrównane w dół.

A wystarczy chwilę popatrzeć albo pomyśleć.

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #263 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:08:05 »
brvk, właśnie zrobiłeś dokładnie to samo co mi zarzucasz - wrzuciłeś mnie do jednego wora z innymi co ośmielili się oceniać, nawet nie do końca zrozumiałeś jaki miał być przekaz.
I skąd wiesz, że nie poświęciłem wystarczająco dużo czasu na ocenę?

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #264 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:21:13 »
Dobra, czat z W7 na MFK się skończył, możemy hasać tutaj dalej.
brvk, właśnie zrobiłeś dokładnie to samo co mi zarzucasz - wrzuciłeś mnie do jednego wora z innymi co ośmielili się oceniać, nawet nie do końca zrozumiałeś jaki miał być przekaz.
I skąd wiesz, że nie poświęciłem wystarczająco dużo czasu na ocenę?
Ty nawet do końca nie wiesz po co i w jakim temacie się odezwałeś, więc jakim cudem miałbyś poświęcać czas na ocenę czy chociażby przegląd współczesnych twórców?

brvk

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #265 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:22:02 »
Jeśli ta wypowiedź

Cytuj
Ale wybaczcie, że to powiem, jak oglądam obecne komiksy, to poziom kreski jest na poziomie rysunków mojego 8-letniego syna, więc...

miała mieć drugie dno to niestety przez pierwsze dno, które widzę wyraźnie, nie zdołałem się przebić.

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #266 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:24:17 »
Jeśli ta wypowiedź

miała mieć drugie dno to niestety przez pierwsze dno, które widzę wyraźnie, nie zdołałem się przebić.
A turucorp znalazł, mam lansować swojego syna.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #267 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:26:19 »
Dobra, kwestia twojej wiedzy o komiksie z okresu PRLu była kontynuowana w kolejnych postach, więc może dalej już nie płyń?

Ty dalej płyniesz z wiedzą "czym ma być komiks" więc inspiracji sporo dajesz ;)


krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #268 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:27:31 »
Dobra, czat z W7 na MFK się skończył, możemy hasać tutaj dalej.Ty nawet do końca nie wiesz po co i w jakim temacie się odezwałeś, więc jakim cudem miałbyś poświęcać czas na ocenę czy chociażby przegląd współczesnych twórców?
Przez chwilę sądziłem, że wróciliśmy na drogę merytoryczności, ale jak widzę się myliłem.

Sorry turucorp, ale rozmowa z Tobą to jak walić głową w mur lub kopać się z koniem.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #269 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:30:40 »
Ty dalej płyniesz z wiedzą "czym ma być komiks" więc inspiracji sporo dajesz ;)
Widzę, że skoro „Hansa” zabrakło to usilnie próbujesz wejść w jego buty?  ::)

Przez chwilę sądziłem, że wróciliśmy na drogę merytoryczności, ale jak widzę się myliłem.
Sorry turucorp, ale rozmowa z Tobą to jak walić głową w mur lub kopać się z koniem.

Tak, oczywiście, w odróżnieniu od tego co ty usiłujesz tutaj „merytorycznie” wyprawiać :/

Na chwilę się uspokoili po banie jednego cwaniaka, ale widzę, że znowu głowy wystawiają.
Słabo panowie, słabiutko :/