Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 269058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #240 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 20:24:49 »
Komiksy Kobylińskiego w Relaxie tracą przez fatalne kolorki.
Jakim mistrzem był i jaki potencjał nie został wykorzystany w komiksowie pokazał turucorp w tym wpisie:
http://turucorp.blogspot.com/2010/03/retrospekcje-cz2.html

Offline LordDisneyland

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #241 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 20:34:20 »
To był jeden z moich ulubionych polskich rysowników , zdarzało mi się wypożyczać i kupować książki dla samych ilustracji Kobylińskiego. W dzieciństwie był rysownikiem nr.2- za Chmielewskim, ale przed Rosińskim choćby ;) Polecam przy okazji kupno książki duetu Siuchniński/Kobyliński, jesli nadarzy się okazja.



Warto mieć na półce, znakomita pozycja.
,, - Eeeeech.''

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #242 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 21:22:05 »
By nie było tylko tak zielono i nostlagicznie to w oryginalnym Relaksie też się czasem jakiś Orliński, Sebok, Moczulski, Kobyliński Parzydło czy inny Wójciki trafili których kreska nawet według ówczesnych standardów wyglądała... "specyficznie" (w przypadku tego ostatniego mam wrażenie, że całość była odrysowana z innego komiksu)

Rzecz jasna oczywiście te przypadki były w śmiesznej mniejszości i liczę, że najnowszy numer Relaksu będzie miał wyłącznie rzeczy na topowym poziomie ;)

P.S.
Oczywiście to tylko moje prywatne odczucia bo część z tych panów powróciła w antologii Egmontu więc może się nie znam (ale np. ten komiks o królu Kraku zawsze wyglądał "krzywo")
a wydaje mi się, że właśnie powiedziałem, że z dzisiejszego punktu widzenia (po poznaniu większości tego, co najlepsze w całej historii komiksu) "obiektywnie" poziom artystyczny bardzo rzadko (lub wcale) dorównywał temu, co było wówczas najlepsze w "światowym komiksie" (a jeśli już czasem dorównywał, to z reguły były to kopie lub "inspiracje"), to naturalne, mieliśmy o wiele uboższą tradycję, doświadczenie niż ci najlepsi.
mnie bardziej bolały ułomności nie warsztatowo-rysunkowe", co infantylność wielu historii, albo amatorskość pseudo-"scenariusza".


krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #243 dnia: So, 14 Listopad 2020, 11:41:52 »
albo pisanie "zgodnie z linią partii"... propaganda na obecnym pisowskim poziomie - ale i tak fajnie się czytało  ;D

Ale wybaczcie, że to powiem, jak oglądam obecne komiksy, to poziom kreski jest na poziomie rysunków mojego 8-letniego syna, więc...
Oczywiście to jest sztuka  :o

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #244 dnia: So, 14 Listopad 2020, 11:49:01 »
Nawet ,,Prof. Pechol"? Toż to perełka :D
Ten miał fajny scenariusz. Po prostu styl jakim to narysowano mnie specjalnie "nie grzał".

Komiksy Kobylińskiego w Relaxie tracą przez fatalne kolorki.
Niewykluczone, że to kwestia właśnie tego. Jak patrzę na jego indywidualne czarnobiałe ilustracje w podesłanym linku to wyglądają wybornie więc możliwe że kolor + ułożenie w kadrach wywołuje te niefortunne odczucia.

Czy poza Relaxem robił jakieś komiksy?

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #245 dnia: So, 14 Listopad 2020, 11:57:15 »
Czy poza Relaxem robił jakieś komiksy?
Tak z czystej ciekawości, masz jakiekolwiek pojęcie o krajowym komiksie? :o

Ale wybaczcie, że to powiem, jak oglądam obecne komiksy, to poziom kreski jest na poziomie rysunków mojego 8-letniego syna, więc...
Oczywiście to jest sztuka  :o

Pogratulować syna, rozumiem, że na pierwsze dałeś mu Pablo, a na drugie Picasso?
BTW od prawie 30 lat słychać takie„mądrości” o „poziomie kreski obecnych rysowników”, co wy z tymi dziećmi potem robicie? Walicie młotkiem po rękach czy miażdżycie w imadle?

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #246 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:01:16 »
nie, klepiemy po pupci.

Co się tak oburzasz? Mówię jak widzę... a jaka jest prawda? to dopiero potomni ocenią...
Ja nie widzę różnicy :o

Rozmawiamy tutaj a masówce takiej jak superhero i zastanawiamy się czemu inne nie mają takiego wzięcia.. Może to jest przyczyna? Może komiks staje się zbyt "sztuką" a mniej rozrywką?
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 12:14:41 wysłana przez krzychw75 »

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #247 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:12:31 »
Tak z czystej ciekawości, masz jakiekolwiek pojęcie o krajowym komiksie? :o

No patrz mi się od dawna nasuwa się spytać ciebie to samo tylko o komiksie ogólnie ;)

A co do Kobylińskiego to przyznaję, że jego twórczość to u mnie "biała plama" jeśli chodzi o jego komiksy. Bardziej kojarzę właśnie go jako ilustratora i satyryka.

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #248 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:22:35 »
Przypomnijcie mi proszę, do czego służy to forum?
Bo mnie się wydawało, że do wymiany poglądów, opinii etc..

Jeśli się mylę, naprostujcie mnie i będę się wypowiadał zgodnie z wytycznymi....

Kurczę, nie wiedziałem, że trzeba być znawcą... ale i tak będę zbierać i czytać to co mi się podoba, niezależnie na wartość artystyczną  :P

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #249 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:28:23 »
No patrz mi się od dawna nasuwa się spytać ciebie to samo tylko o komiksie ogólnie ;)

A co do Kobylińskiego to przyznaję, że jego twórczość to u mnie "biała plama" jeśli chodzi o jego komiksy. Bardziej kojarzę właśnie go jako ilustratora i satyryka.

Żartowniś się znalazł.
Przed chwilą wyłożyłeś się z odróżnianiem scenarzystów i rysowników z Relaxu, teraz „błyszczysz” z Kobylińskim, same „białe plamy” :/

Przypomnijcie mi proszę, do czego służy to forum?
Bo mnie się wydawało, że do wymiany poglądów, opinii etc..

Jeśli się mylę, naprostujcie mnie i będę się wypowiadał zgodnie z wytycznymi....

Kurczę, nie wiedziałem, że trzeba być znawcą... ale i tak będę zbierać i czytać to co mi się podoba, niezależnie na wartość artystyczną  :P

Forum służy do wymiany poglądów, a nie do bezczelnego hejtowania kilku pokoleń rodzimych autorów.
Czytaj sobie co chcesz, ale jak chcesz się tu popisywać bucerą to chyba jednak pomyliłeś adresy.

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #250 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:39:42 »
hmmm, coś nie mogę znaleźć mojego wpisu odnoszącego się do "rodzimych" autorów. Moja wypowiedź odnosiła się do tych, gdzie taką zależność widzę. A to, że Ty widzisz taką zależność tylko u nas, to gratuluję.
Dzięki za nowe słowo - nie znałem, coś się nauczyłem.

Dlaczego wyrażenie opinii (mojej własnej) nazywasz hejtem? Jakoś ja nie widzę tutaj obraźliwości ani skrajnej krytyki, napisałem wszak, że to "sztuka".

Czy jak rozumiem, trafiłem w Twój czuły punkt?
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 12:41:52 wysłana przez krzychw75 »

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #251 dnia: So, 14 Listopad 2020, 13:01:37 »
hmmm, coś nie mogę znaleźć mojego wpisu odnoszącego się do "rodzimych" autorów. Moja wypowiedź odnosiła się do tych, gdzie taką zależność widzę. A to, że Ty widzisz taką zależność tylko u nas, to gratuluję.
Dzięki za nowe słowo - nie znałem, coś się nauczyłem.

Dlaczego wyrażenie opinii (mojej własnej) nazywasz hejtem? Jakoś ja nie widzę tutaj obraźliwości ani skrajnej krytyki, napisałem wszak, że to "sztuka".

Czy jak rozumiem, trafiłem w Twój czuły punkt?

Rozumiem, że dla ciebie cały współczesny komiks to crap?
A wzmiankę o „PRLu” tak sobie wrzuciłeś, dla beki?
Wiesz, można mieć różne opinie, można nawet walnąć tutaj bzdurę, a potem wić się jak węgorz :/
Pytanie tylko po co, i czemu to ma służyć?
Bo na pewno nie konstruktywnej wymianie opinii.

A moich „czułych punktów” to byś nie znalazł nawet mając teleskop Hubble’a, więc się tak nie napinaj.

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #252 dnia: So, 14 Listopad 2020, 13:10:40 »
Kolejny post na poziomie. Proszę, czytaj ze zrozumieniem. Nie wyciągaj wniosków szukając czegoś pomiędzy wierszami.

Obawiam się, że napiety to jesteś Ty, więc sobie zluzuj.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 13:13:04 wysłana przez krzychw75 »

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #253 dnia: So, 14 Listopad 2020, 13:16:30 »
albo pisanie "zgodnie z linią partii"... propaganda na obecnym pisowskim poziomie - ale i tak fajnie się czytało  ;D

Ale wybaczcie, że to powiem, jak oglądam obecne komiksy, to poziom kreski jest na poziomie rysunków mojego 8-letniego syna, więc...
Oczywiście to jest sztuka  :o

Kolejny post na poziomie. Proszę, czytaj ze zrozumieniem. Nie wyciągaj wniosków szukając czegoś pomiędzy wierszami.

Te „wyluzowany”, zacznij czytać swoje własne posty, proszę :/

krzychw75

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #254 dnia: So, 14 Listopad 2020, 13:27:54 »
Rzeczywiście przyznaję, powinienem był napisać "niektóre obecne komiksy". To właśnie miałem na myśli.

Odniosłem się do PRLu, bo takie komiksy w Relaxie się pojawiały, i to często, i miały na celu tylko siać propagandę władzy. Więc czemu kwestionujesz zasadność tego wpisu?

Oceniając jak wg mnie wyglądają graficznie "niektóre" współczesne komiksy odniosłem się do oceny stylów graficznych komiksów w Relaxie, jak ktoś ocenia np. krytycznie kreskę tam a współcześnie wcale nie jest inaczej.

A teksty o bekach, bucerach czy waleniu dzieciom po palcach to zostawiam już bez komentarza. Nie mój poziom.

PS. Nie wiem też czemu opinia ma być konstruktywna, może wtedy jak chcesz przekonać innych do niej, ja nie mam takiego zamiaru, każdy może mieć inną i to jest ok.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 13:30:57 wysłana przez krzychw75 »