Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 269078 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 08:10:45 »
Marka Turka bolą przysłowiowe 4 litery bo się nie zgłosił. Zauważyłem też jakieś jego chore roszczenia i pretensje z tego wynikające, których pokłosiem jest pocisk na dobór rysowników.  W związku z tym sieje teraz teorie spiskowe i ferment jak na grupie KGB.
A pod płaszczykiem troski i chęci zdobycia wiedzy, widzę coś zupełnie innego niż ciekawość.
Co to kurde za maniera jest w tym komiksowie, że ktoś musi cokolwiek komuś wyjaśniać na żądanie. Idź powiedz to Kolodziejczakowi, że żądasz wiedzy to zobaczysz nieskrywany uśmiech politowania nad swoją osobą.

W końcu wychodzi jakieś czasopismo, które po samych tytułach w miniaturach, widać że będzie miało określony poziom. I bardzo się z tego projektu cieszę, jak widać nie tylko ja.
Dlatego dopinguję tej inicjatywie z całych sił.
Czepiasz się doboru rysowników - najwyraźniej zmienia się era promowania w Polsce tylko undergroundu, a wielu tworzących w innym nurcie rysowników, będzie miało nowe miejsce do prezentowania swojej twórczości.

Offline freshmaker

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 08:14:59 »
odnośnie naboru do magazynu - to ja dowiedziałem się o nim dopiero kilka dni temu z fb polishcomic. zakładam że nabór wystartował już wcześniej wśród m.in. autorów ze strefy komiksu na wcc z którymi organizatorzy mieli bezpośredni kontakt.

Offline gashu

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 08:29:04 »
Ja podchodzę do tematu ostrożnie, gdyż przeżyłem już kilka podobnych reaktywacji na rynku magazynów o grach komputerowych, gdzie albo nie utrzymywały się one na rynku i po kilku numerach znikały ("Top Secret"), albo właśnie kłócili się właściciele praw do tytułu i tenże znikał ("Secret Service"). Kupię ten nowy numer i zobaczymy co będzie dalej...

Offline Hans

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 08:38:10 »
No właśnie o to chodzi, że trzeba kupić aby w ten sposób pokazać, że takie czasopismo jest jak najbardziej potrzebne i aby wydawca wiedział że warto to wydawać.
Uważam, że kilka numerów na pewno wyjdzie bo mają otwarte serie.
Tak jak pisałem o Conanie i Texas Jacku to jeszcze ten Andreas  :)
Kurde , w końcu jakieś czasopismo komiksowe.

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 08:53:14 »
Uważam, że kilka numerów na pewno wyjdzie bo mają otwarte serie.

Przecież to nie jest żadnym gwarantem :)

A patrząc na tytuły zagraniczne, które będą publikwac, chyba celują w szerszego czytelnika. Może być ciężko trafić dziś do takiego czytelnika z magazynem komiksowym.

Kapral

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:15:11 »
chyba celują w szerszego czytelnika. Może być ciężko trafić dziś do takiego czytelnika

Co prawda mam niewielkie doświadczenie strzeleckie, ale z geometrii wiem, że do czytelnika szerszego jest łatwiej trafić niż do czytelnika węższego.

Offline Hans

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:29:32 »
Bardzo dobrze że celują, chwała im za to.
I myśle że to jest przyczyną bólu czterech liter kilku osób   :)


DO ADMINA:

Stworzyłem wątek : RELAX- Magazyn Opowieści Rysunkowych
I został on skasowany. Takie wydarzenie powinno mieć swój wątek i nie rozumiem usunięcia go i wrzucenia do postu Libertago - gdzie to wydawnictwo nie ma chyba z tym nic wspólnego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:37:46 »
Bardzo dobrze że celują, chwała im za to.
I myśle że to jest przyczyną bólu czterech liter kilku osób   :)

No pewnie, że dobrze, niech próbują. Widzę, że każdy sceptyczny głos przy inicjatywach Libertago, czy jak wolisz, Polish Comics Art, odbierasz jako ból dupy...

Ja chętnie kupię ten magazyn, choć żałuję, że akurat Andreasa i Texas Jacka dostaniemy w odcinkach, zamiast w porządnym albumie.

Zobaczymy jak długo magazyn się utrzyma, bo może jeszcze nie wszyscy zauważyli, ale czasy się zmieniły.

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:42:45 »
To chyba powinien być wątek: nowy RELAX.

A teraz chyba czekamy na uaktywnienie się spadkobierców Henryka Kurty, któremu chyba przypisuje się wymyślenie tytułu pisma?  :D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:44:27 »
Patrz Hans, kolejny który ma ból dupy ;)

Offline Szekak

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:45:25 »
Jedyny sens istnienia nowego Realxu widzę w tym, że będzie on dostępny w kioskach w bardzo przystępnej cenie, a co do tego mam wątpliwości.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hans

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:50:45 »
No pewnie, że dobrze, niech próbują. Widzę, że każdy sceptyczny głos przy inicjatywach Libertago, czy jak wolisz, Polish Comics Art, odbierasz jako ból dupy...

Ja chętnie kupię ten magazyn, choć żałuję, że akurat Andreasa i Texas Jacka dostaniemy w odcinkach, zamiast w porządnym albumie.


Jak czytam takie posty jak Turka „zachowawczy dobór autorów” czy  „specyficzny dobór rysowników”, który w ten sposób obraża swoich kolegów po fachu, a uważa się za osobę dbającą o dobro komiksu to tak, odbieram to jako ból dupy. I jak widać nie tylko ja.
Tak samo było przy krytycznym ataku na nowe wydawnictwo wydające włoskie pozycje, któremu bardzo dopinguję.

Offline Hans

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:52:23 »
Jeden z adminów coś namieszał.

Zniknął wątek z dyskusjami dotyczącymi Libertago, natomiast ten dotyczący Relaxu dostał zmienioną nazwę na Libertago  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:56:32 »
I jak widać nie tylko ja.

Ale wiesz dobrze, że zawsze gdzie nie zgodzisz się z Markiem Turkiem, pojawi się Kapral, który to poprze, cokolwiek by to nie było 8)

Żeby nie było, mi dobór autorów nie przeszkadza. A jeśli to ma być choć trochę w duchu Relaxu, to właśnie tacy autorzy powinni się tam znaleźć.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:00:23 »
Nawet jeśli w późniejszym czasie Świat Komiksu był pismem reklamowym Egmontu to i tak miał w środku świetne komiksy np. nigdy później niepublikowanego w Polsce małego Hellboya.