Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271201 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:01:34 »
Patrz Hans, kolejny który ma ból dupy ;)
Jeśli to o mnie - to nie, nie mam. Ciekawi mnie to z zawodowych pobudek. Kiedyś uczestniczyłem w projekcie, który miał czerpać z zasobów PRL-u (w skrócie) i było naprawdę zabawnie, gdy zlecono mi drążenie tematu. Zakładam, że poszli po bandzie: "Rosiński stworzył znak graficzny, to się z nim dogadamy i jazda".

Co innego wydać antologię, dogadać się z rysownikami i scenarzystami, a co innego lecieć od nr 32 i mówić o kontynuacji tytułu. Egmont poszedł trybem "Proszę o kontakt spadkobierców i twórców", ale to była antologia.
Ongrys też stosuje podobne zagrania tam, gdzie nie udało się pozytywnie zakończyć poszukiwań.

Moment prawdy - jeśli idzie o przetrwanie tytułu - pewnie i tak przyjdzie przy 3 numerze. A niech nastrzelają do kolejnej trzydziestki. I jak najwięcej twórców z Polski oczywiście.

« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Listopad 2020, 10:19:01 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Dracos

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:03:10 »
Jedyny sens istnienia nowego Realxu widzę w tym, że będzie on dostępny w kioskach w bardzo przystępnej cenie, a co do tego mam wątpliwości.

No tak tylko że kiosków to już praktycznie nie ma.


A mam pytanie z innej beczki są tutaj ludzie oblatani z licencjami itp... Jeśli Relax będzie wydawał tytuły w odcinkach(jak np wymieniony wcześniej Texas Jack) tzn że licencja na album będzie na kilka lat zblokowana i o normalnym wydaniu możemy w zasadzie wtedy zapomnieć ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:05:53 »

@stracek, tylko żartowałem odnośnie tego co wcześniej napisałem do Hansa ;)

Widzę, że każdy sceptyczny głos przy inicjatywach Libertago, czy jak wolisz, Polish Comics Art, odbierasz jako ból dupy...

Offline Hans

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:09:25 »
Ale akurat tutaj Starcekowi przychylam posta.
Bo zupełnie czym innym jest wyrażanie swojej opinii w sposób właściwy, a czym innym w roszczeniowy.


Żeby nie było, mi dobór autorów nie przeszkadza. A jeśli to ma być choć trochę w duchu Relaxu, to właśnie tacy autorzy powinni się tam znaleźć.

Sądzę dokładnie to samo, dlatego krytykę od kolegi po fachu uważam za żałosną i posiadającą swoje drugie dno.

Kapral

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:29:10 »
Ale wiesz dobrze, że zawsze gdzie nie zgodzisz się z Markiem Turkiem, pojawi się Kapral, który to poprze, cokolwiek by to nie było 8)

Głupek i w dodatku obsesjonista  :o

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:33:33 »
Głupek i w dodatku obsesjonista  :o

O właśnie, lepiej bym cię nie określił. Dzięki!
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Listopad 2020, 11:05:29 wysłana przez ramirez82 »

brvk

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:40:36 »
A czemu to się musi nazywać Relax? Abstrahując od nuty nostalgicznej (choć Relax to w dużej mierze komiksy nienajlepsze, więc bez przesady z tą nostalgią), to ma być jakieś nawiązanie wewnątrz, czy tylko o nazwę chodzi?

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:45:55 »
Pewnie, żeby przyciągnąć czytelników tą nazwą ;)

Offline Hans

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:48:00 »
Dla mnie może nazywać się jak chce, ale na pewno z tą nazwą lepiej trafią i wypromują sam komiks wśród osób które nie czytają go regularnie. A każdy nowy zainteresowany będzie oznaczał dla wszystkich wydawców kawał dobrej roboty.

Offline isteklistek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 10:49:05 »
Biznesowo, to bardzo dobra decyzja i do celowo też, bo ostatecznie chodzi o to, aby mieć dostęp do zakupu plansz, które będzie można dobrze sprzedać. Gdybym coś tworzył to bym się cieszył, bo istnieje szansa, że dobrze zarobię, przecież wydruk w tym magazynie to będzie dodatek, a wydawca zdaje się być majętny, więc płacić będzie, jak będzie rzetelnie podchodził do komiksiarzy, to nic tylko się cieszyć. Z tym wiąże się jednak moja obawa, że historię mogą iść na drugi plan, bo najważniejsza będzie plansza. Libertago biznesowy zapał ma, gorzej trochę z wizją, ale kto wie może tym razem się uda coś ciekawego.

brvk

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 11:59:51 »
No to tylko czekać na głosy, że "czekam na zakup, aż wznowią wszystkie poprzednie numery, bo lubię mieć całość".

Mnie osobiście ani logo Relax nie zachęca, ani forma czasopisma nie elektryzuje, bo poziom w takich zbiorówkach jest różny. Może ceną pozytywnie zaskoczą (choć wątpię, zwłaszcza nie ten wydawca).

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 12:01:39 »
Ale czemu że ten wydawca to nie ma szans na niską cenę, skoro Libertago tego nie wydaje?

brvk

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 12:04:45 »
A to sorki, widzę w temacie Libertago. A wiadomo, kto wydaje?

Edycja: dobra, widzę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Listopad 2020, 12:07:03 wysłana przez brvk »

Offline Hans

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 12:09:38 »
Polishcomicart i Labrum.

Któryś z adminów namieszał, ten wątek dotyczy Relaxu, a admin zmienił na Libertago a wątek Libertago został wykasowany.

A na fanpage wypowiadali się że to czasopismo a nie ekskluzywnie wydany komiks.

Online Szekak

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 12:15:47 »
No tak tylko że kiosków to już praktycznie nie ma.
Ale sa empiki, saloniki prasowe, na poczcie tez sprzesaja gazetki... w kazdym razie widze sens istnienia nowego Relaxu tylko wtedy, gsy bedzie docieral do ludzi ktorzy normalnie komiksow nie kupuja, a by to sie stalo musi byc szeroka dystrybucja i atrakcykjna cena. Czy jest to mozliwe na naszym rynku by bylo to oplacalne? Moim zdaniem nie, choc trzymam kciuki by sie udalo.

Co do tytulu i licencji, to jest on tak charakterystyczny, ze wiele osob kupi wlasnie z uwagi na tytul wiex miloby bylo wiedziec, ze jest wsrod choc czesci ludzi ktorzy tworzyli dawnny Relax jakies blogoslawienstwo.
Piękno jest w oczach patrzącego.