Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 269164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1320 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 19:10:43 »
I dokładnie tyle wiesz, ile zjesz.
W neoRelaxie Lechny są krajowe komiksy, ba, jeden z nich doskonale odnajduje się w międzynarodowym towarzystwie.
No tak, zapomniałem, że ty tu jesteś i możesz nie zrozumieć. To w Relaksie Lechny ilość polskiego komiksy po 1. zeszła do odpowiedniego poziomu, po 2. nie ma wreszcie różnych Lil i Putów i tego podobnych kiszek.

Cytuj
pojawia się kuriozalny artykuł
Publicystyka w Relaksie od początku nowej serii jest pod psem. Lepiej byłoby ją ograniczyć do niezbędnego minimum i dać w to miejsce komiksy.

Cytuj
cały projekt ratują kupione za dewizy komiksy licencyjne, które właściwie mógł kupić każdy.
Ale "każdy" nie kupił - kupił Lechna.

Cytuj
Wydawanie Relaxu w oparciu jedynie o komiksy z importu nie ma większego sensu, szczególnie w kontekście symultanicznie wydawanego MH.
Oczywiście, że ma sens, a pierwszy numer Metal Hurlant jest cienki jak d... węża.

Cytuj
Do kontynuowania dyskusji wszelkich „forumowych mędrców” zapraszam za rok. Chociaż, jak już nieraz dało się tutaj zaobserwować, za rok będą udawać, ze ta dyskusja nie miała miejsca.
Za rok to już pewnie będziesz po permbanie, bo jakoś napisanie jednego posta bez agresywnych wstawek i ad personam jest ponad twoje możliwości :D


to nie powinno polegać na kupieniu licencji na kilka europejskich albumów, które się podzieli na odcinki plus kilka szorciaków (zaprzyjaźnionych) Polaków z łapanki
Dlaczego nie? na polskich twórcach oparty jest np. Komiks i My. Jaka jest jego pozycja na rynku?

Cytuj
zobaczcie ile fajnych tekstów jest choćby w Zeszytach Komiksowych
Aha. A jaka jest sprzedaż tych Zeszytów Komiksowych? Zadowalająca dla wydawnictwa mającego ambicję sprzedawać się np. przez Empiki? Czy raczej może na poziomie fanzinu?


Sam sobie odpowiedziałeś.
Po prostu sądzę, że lepiej mniej polskiego komiksu, a wymusić wyższy poziom na twórcach. I pogonić tych, którzy są wszędzie, od Kura poczynając.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Styczeń 2022, 19:12:28 wysłana przez Pawel.M »

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1321 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 20:11:03 »
No tak, zapomniałem, że ty tu jesteś i możesz nie zrozumieć. To w Relaksie Lechny ilość polskiego komiksy po 1. zeszła do odpowiedniego poziomu, po 2. nie ma wreszcie różnych Lil i Putów i tego podobnych kiszek.

Gdyby autorzy sami się nie zgłosili, to „ilość polskiego komiksu” byłaby zerowa. Lechna nie ma pojęcia o rodzimej scenie i nie podejmuje żadnych racjonalnych działań żeby to zmienić.

Publicystyka w Relaksie od początku nowej serii jest pod psem. Lepiej byłoby ją ograniczyć do niezbędnego minimum i dać w to miejsce komiksy.

Ta, najlepiej te licencyjne, wyjdzie taniej i „bezpieczniej”  ::)

Ale "każdy" nie kupił - kupił Lechna.

Nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że bez udziału Piotra Rosińskiego, ani Lechna, ani Garula nie ruszyliby by tego tematu. Po co ta ściema? Lechna to twój kumpel?
Swoją drogą, jak już kupował to mógł zadbać o prawa do logotypów, bo teraz się na tym wyłoży.

Oczywiście, że ma sens, a pierwszy numer Metal Hurlant jest cienki jak d... węża.
Za rok to już pewnie będziesz po permbanie, bo jakoś napisanie jednego posta bez agresywnych wstawek i ad personam jest ponad twoje możliwości :D

Pierwszy numer MH jest mocno taki sobie i wyraźnie pokazuje problemy, jakie obecnie dręczą część frakofońskiej sceny komiksowej, ale numery „retro” mu pociągną sprzedaż.
O mojego bana się nie martw, dopóki administracja forum bywa jedynie nieogarnięta i leniwa, nie spodziewam się takich zagrywek z ich strony. No chyba, że tam po „prawej stronie” planujecie jakieś przejęcie? Ale to sporą część forumowiczów musielibyście od razu zbanować.

Dlaczego nie? na polskich twórcach oparty jest np. Komiks i My. Jaka jest jego pozycja na rynku?
Aha. A jaka jest sprzedaż tych Zeszytów Komiksowych? Zadowalająca dla wydawnictwa mającego ambicję sprzedawać się np. przez Empiki? Czy raczej może na poziomie fanzinu?

Pozycja KiM była taka na jaką sobie zapracowali, wpychanie ideologii, szczególnie „prawej” nie jest najlepszym pomysłem na magazyn komiksowy.
ZK to magazyn publicystyczno-krytyczny, bez większym ambicji komercyjnych. Rozumiem, że możesz mieć problemy z rozpoznaniem takich niuansów, ale to już nie mój problem.

Po prostu sądzę, że lepiej mniej polskiego komiksu, a wymusić wyższy poziom na twórcach. I pogonić tych, którzy są wszędzie, od Kura poczynając.

Sugerujesz, że oczekiwanie na komisy z ogłoszenia jest skuteczną metodą „wymuszania wyższego poziomu”?  :o

Offline Pawel.M

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1322 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 20:39:27 »
Gdyby autorzy sami się nie zgłosili, to „ilość polskiego komiksu” byłaby zerowa. Lechna nie ma pojęcia o rodzimej scenie i nie podejmuje żadnych racjonalnych działań żeby to zmienić.
Bardzo mnie to cieszy. Chociaż... Paru twórców chętnie bym obejrzał, ale nie tych, którzy byli w poprzednich Relaksach.

Cytuj
Ta, najlepiej te licencyjne, wyjdzie taniej i „bezpieczniej”  ::)
I zagospodarowuje pewną lukę, która jest po Fantasy Komiks (którego nie kupowałem przez miniformat).

Cytuj
Nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że bez udziału Piotra Rosińskiego, ani Lechna, ani Garula nie ruszyliby by tego tematu.
Tego nie wiem, widocznie Lechna i Garula to twoi kumple i masz info z pierwszej ręki.

Cytuj
Pierwszy numer MH jest mocno taki sobie i wyraźnie pokazuje problemy, jakie obecnie dręczą część frakofońskiej sceny komiksowej, ale numery „retro” mu pociągną sprzedaż.
A co mnie obchodzą problemy "frakofońskiej sceny komiksowej"? I jeszcze mam płacić prawie stówkę, żeby je poznać?

Cytuj
No chyba, że tam po „prawej stronie” planujecie jakieś przejęcie? Ale to sporą część forumowiczów musielibyście od razu zbanować.
Mam poglądy centrowe akurat, ale to na marginesie. I nie, nie jestem, lewicą, żebym organizował akcje mające na celu wykluczenie kogoś. Cancel culture to zjawisko typowe dla lewicy. Nota bene, to ty wjechałeś na politykę - kolejna rzecz, od której nie umiesz się powstrzymać.

Cytuj
Pozycja KiM była taka na jaką sobie zapracowali, wpychanie ideologii, szczególnie „prawej” nie jest najlepszym pomysłem na magazyn komiksowy.
Skup się: nie wszyscy są tobą; chyba błędnie oceniasz sytuację przez siedzenie w pewnej bańce informacyjno-poglądowej. W Polsce jeszcze parę lat temu poglądy prawicowe miało 48% obywateli, centroprawicowe 12%, lewicowe i centrolewicowe - 24%. Więc masz potencjalnie 60%, którym takie poglądy odpowiadają +_ spora ilość takich, którym warstwa ideolo wisi. Więc nie tu jest pies pogrzebany - przyczyną są polscy twórcy. Wyżej ktoś pisał, a ja się z tym zgadzam, że o ile rysowników mamy pierwszoligowych, o tyle scenarzyści to co najwyżej liga okręgowa.

Cytuj
ZK to magazyn publicystyczno-krytyczny, bez większym ambicji komercyjnych. Rozumiem, że możesz mieć problemy z rozpoznaniem takich niuansów, ale to już nie mój problem.
Rozumiem, że sens - jak zwykle - ci umknął i znowu trzeba przejść do łopatologii... Więc przedmówca dał ZK za przykład - a ja pytam: jaki ma być skutek wzorowania się na ZK? Sprzedaż na poziomie ZK? Bo jak zrobisz ZK, to będziesz sprzedawał jak ZK - chyba to oczywiste.

Cytuj
Sugerujesz, że oczekiwanie na komisy z ogłoszenia jest skuteczną metodą „wymuszania wyższego poziomu”?
A tak napisałem? Choć właściwie to nie jest zły pomysł - tak to się odbywa, twórca nadsyła pracę, wydawca ocenia czy chce ją opublikować. A może z czasem przy Relaksie Lechny zrobi się jakaś stajnia twórców, dziś mało znanych lub nieznanych? Wszak sam piszesz, że autorzy sami się zgłosili, a już jeden wywołał zainteresowanie ("New Hope"). Oby tak dalej.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1323 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 21:33:27 »
Mi tam wszystko jedne jakie poglądy ma dany magazyn choć wolę jak są neutralne, choć jak mam wybierać to już prędzej sięgnę po prawicowy niż lewicowy bo tym drugim wielu czytelników Polskiego komiksu już miotuje jeśli o underground idzie  ::)

Offline willy_poodle

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1324 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 20:42:15 »
U mnie w numerze 33 na stronie 7 nie ma nic.
Czy ktoś też tak ma czy jestem szczęśliwym posiadaczem limitowanej, ekskluzywnej edycji?

Offline wilk

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1325 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 20:48:34 »
U mnie jest normalna plansza z tego komiksu. Niestety masz wadliwy egzemplarz albo białego kruka - zależy jak spojrzeć.

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1326 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 20:58:39 »
Wadliwy egzemplarz. Białym krukiem byłby, gdyby cały nakład poszedł na przemiał i na rynku byłoby kilka takich walniętych egzemplarzy 'ocalałych od zagłady'. A tak to masz coś co trzeba reklamować.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1327 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:49:06 »
I to jest bomba!


Teraz to już naprawdę biorę oba Relaxy nie dla beki. :)

Offline wujekmaciej

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1328 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:51:00 »
jest gdzieś może spis treści tego nowego Relaxu ?

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1329 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:53:22 »
Na razie składają magazyn, więc sami nie wiedzą :)

Offline Arne

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1330 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:55:03 »
Uwielbiam te teksty typu kopiuj- wklej.
Zupełnie wystarczyłaby informacja o Draculi Hermana i koniec .
Ale zawsze nad wszystkim musi unosić się duch Honorowego Redaktora... A pasuje to wszystko do tego posta jak kwiat do kożucha...

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1331 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 11:04:16 »
Dużo tego Drakuli ostatnio. Na półce mam Breccię i Mignolę, niedługo Georges Bess z Kboom, a teraz Hermann.

Offline kv

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1332 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 11:17:13 »
Ciekawym, czy będzie całość w jednym magazynie czy to potną...

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1333 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 11:24:20 »
Już wiadomo, że potną. Oby na 2 części, a nie więcej.

Offline Nephilim

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1334 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 12:47:12 »
I to jest bomba!


Teraz to już naprawdę biorę oba Relaxy nie dla beki. :)
No szkoda, że w takim magazynie i z takimi gniotami jak reszta.