Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1005 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 20:59:02 »
Zapytałem przedtem i otrzymałem odpowiedź, że nie planują poza Conanem innych komiksów z magazynu w albumach. A konkretnie zapytałem o Texas Jacka, Quintos Andreasa i Valeriana. To dobrze, dlatego kupiłem Relaxy, żeby mieć te komiksy, których nie dostanę w albumach. Podjąłem decyzję, że zaczynam kupować magazyn i byłbym  niepocieszony gdyby nagle wyszły osobno.

Offline Dracos

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1006 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 21:36:16 »
Obecnie nie planują, a jak będzie za rok to inna sprawa. Conan będzie takim testem czy warto jeszcze z wykupionej licencji coś wycisnąć :)

Offline Szekak

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1007 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 21:59:54 »
Zapytałem przedtem i otrzymałem odpowiedź, że nie planują poza Conanem innych komiksów z magazynu w albumach. A konkretnie zapytałem o Texas Jacka, Quintos Andreasa i Valeriana. To dobrze, dlatego kupiłem Relaxy, żeby mieć te komiksy, których nie dostanę w albumach. Podjąłem decyzję, że zaczynam kupować magazyn i byłbym  niepocieszony gdyby nagle wyszły osobno.
To troche jak podjecie decyzji o kupnie na allefro ciezko dostepnego komiksu i byciu niepocieszonym ze wznowienia. :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline kv

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1008 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 22:04:52 »
no właśnie czyli prawdopodobnie magazyn nie jest dla ciebie a targetem są osoby które właśnie chcą przegląd różnych historii.
mnie trafiłeś  ;)
po długich (lub nie) przemyśleniach ja np. zdecydowałem się, że zainwestuje 6 dych co kwartał na magazyn, w którym dużo będzie rzeczy, których przy normalnych warunkach wyboru komiksów do kupienia normalnie nie kupiłbym - przeczytam, zobaczę, może będzie jakiś efekt.
Jak to zwykle w komiksowie, kompromis był niezbędny, żeby decyzję podjąć  ;)

Nie wiem oczywiście czy takie było zamierzenie twórców kto będzie dla nich targetem. Ale jesteśmy dorośli (jak to widać na tym forum  ;)) i sami decydujemy.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1009 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 22:11:19 »
To troche jak podjecie decyzji o kupnie na allefro ciezko dostepnego komiksu i byciu niepocieszonym ze wznowienia. :p

Nie do końca. Bo długo marudziłem, że dzielą sztucznie albumy do magazynu, wszystko w częściach, ale kupiłem trzeci numer i stwierdziłem, że fajny papier, format i historie których nigdzie nie dostanę. Kupiłem na Gildii pozostałe numery, a to nie jest tani magazyn. Więc trochę słabo by było gdyby magazyn za 60 zł okazał się testem przed wydaniem albumów jak kioskowy Świat Komiksu, który kupowałem za kieszonkowe. A już najgorzej gdyby pojedyncze historie np. Conana musiałbym dublować chcąc poznać inne historie z tej serii. Ja to widzę jako drogi magazyn z ekskluzywnymi treściami. Wydam 60 zł za cos6 wyjątkowego.

Offline Szekak

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1010 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 23:05:44 »
A co tam jest wyjatkowego?

Niech wydaja integrale, niech czytelnicy komiksow ktorzy nie chca sie bawic w zbieranie magazynu maja mozliwosc zaxnajomienia sie z najfajniejszymi historiami.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1011 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 23:52:00 »
No w sumie. Wywalone. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1012 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 15:51:58 »
Jeśli ktoś się zastanawia to zajebisty jest ten Valerian z nowego Relaxu.

Offline wilk

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1013 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 15:39:43 »
Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie spisu treści najnowszego numeru? Jak zwykle nie sposób uświadczyć dokładnej zawartości tego magazynu. ::) Z góry dzięki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1014 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 15:57:17 »

Offline Leyek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1015 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 17:38:41 »
Te komiksy Jodorowsky'ego to wszystko szorty?
Po tytule Tajfuna myślałem, że to co w odcinkach jakoś zaznaczają, ale potem widzę, że Texas Jack już nie ma numerka, a to miało też być w odcinkach. Valerian to pewnie też część dłuższego albumu?

Ten Jodo i Wrightson trochę kuszą, ale nie na tyle, żeby dać 6 dych, za jakieś 40 interesujących stron. Dalej czekam na przeceny na 25-30 zł, tyle mogę ew. zapłacić :)

Offline kv

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1016 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 17:49:37 »
Na końcu Texas Jack w tym numerze jest mały napis "the end"...

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1017 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 18:04:51 »
Texas Jack to bardzo długi komiks jak na pojedynczego frankofona, bowiem liczy aż 120 stron. Dlatego wydawca Relaxu pozwolił sobie podzielić go aż na 4 odcinki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1018 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 18:32:02 »
W tym numerze po raz pierwszy jest publicystyka na wysokim poziomie, jak będzie takiej coraz więcej to tym bardziej będę kupował. Art o Dune Jodorowskiego super, choć akurat ten temat znam bardzo dobrze, więc dla mnie nic nowego, ale wszystko się zgadza. Wywiad z Adamem Ruskiem również świetny i czekam na tę książkę. Ten o Valerianie w sumie też spoko, ale jednak mocno skrótowy i po łebkach, bardziej w stylu poprzednich Relaxów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Wrzesień 2021, 18:36:47 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Leyek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #1019 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 18:56:38 »
Texas Jack to bardzo długi komiks jak na pojedynczego frankofona, bowiem liczy aż 120 stron. Dlatego wydawca Relaxu pozwolił sobie podzielić go aż na 4 odcinki.

Jeśli piszesz w kontekście mojej wypowiedzi to, że to jest dzielone to wiem (a, że powinno być wydane od razu jako pojedynczy album to już inna sprawa). Chodzi o to, że w spisie treści spokojnie mogli umieścić przy każdym z tych dzielonych komiksów dopisek w stylu "cześć 1 z 4" itd. (ew. nawet samo "część 1"). W Świecie Komiksu wydaje mi się, że lepiej to było rozwiązane (choć to może pamięć płatać też figle, a nie chce mi się szukać, żeby sprawdzić :) ).

Ponawiam pytanie czy komiksy Jodo to szorty?