Autor Wątek: Rachunek sumienia 2022  (Przeczytany 7740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 08 Styczeń 2023, 17:12:12 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
44

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Praktycznie tyle samo. Rok wcześniej było 46.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Nie mam szczególnych postanowień. Chciałbym nie przekroczyć 50 kupionych woluminów.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Metal Hurlant nr 22. Zdecydowanie to jest dla mnie największe wydarzenie ubiegłego roku. "Zieloną rękę" chciałem przeczytać odkąd zobaczyłem fragment tego komiksu w "Komiksie - Fantastyka".

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Nie licząc niektórych komiksów w Relaxie to chyba najgorszym i jednocześnie największym rozczarowaniem będzie trzeci tom "Wiki i chwały Pana".

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Jak zwykle, niewydane do tej pory w Polsce komiksy Andreasa.

Offline wujekmaciej

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 08 Styczeń 2023, 17:45:30 »

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Jak zwykle, niewydane do tej pory w Polsce komiksy Andreasa.


Za dużo juz ich chyba nie zostało :(

Offline wilk

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 08 Styczeń 2023, 17:59:54 »
Za dużo juz ich chyba nie zostało :(
Dużo to może nie, ale jednak trochę jeszcze zostało, jak dla mnie przede wszystkim Aztekowie, Czerwony trójkąt i seria Mobilis (rys. Christian Durieux)

Offline plast

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 00:27:51 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Założyłem się z żoną, że w 2022 roku kupiłem góra 100 kilka komiksów. Po przeliczeniu wyszło 351 :| :| Do końca stycznia muszę na wyłączność obierać ziemniaki.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?

Byłem pewien, że podobnie jak w 2021 (czyt. niecałe 100 lub kilka więcej).

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?

Za rok o tym czasie znowu obierać ziemniaki. I wynaleźć sposób jak to połączyć z czytaniem komiksów.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.

Wyszedłem z jaskini i odkryłem Donżona.

I jeszcze po drodze Mieszka spotkałem, polubiłem chłopa.

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.

Żaden komiks przeczytany przeze mnie w 2022 i wydany w 2022 mnie nie rozczarował.

Było parę rozczarowań przeczytanych w 2022, ale wydanych wcześniej, niemniej tu nie będę się przyznawał co dopiero w 2022 mi się udało przeczytać, bo sam się wstydzę, więc mam za karę.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku

"Zbyt długa jesień" w jakimś fajnym wydaniu w twardej oprawie na jaką to zasługuje - oczywiście po uprzednim solidnym dokończeniu tego! (i nie ma, że boli - ziemniaki czekają)

Offline skil

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 23:15:18 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
60-70

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Podobnie.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Chciałbym zamknąć się w 50, ale patrząc po zapowiedziach wydawców - nie uda się.

4. Najlepszy komiks 2022 największe zaskoczenie roku.
Najlepsze póki co "Ostatnie spojrzenie", przede mną wciąż "Blast" i "Powrót do Edenu", które mogą to zmienić. Największe zaskoczenie: "Saga Alandora" - ależ to jest fajne! Jak to się dobrze czyta! A to takie bzdury :)

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Kupuję raczej pewniaki, więc najgorszego nie ma. Niech rozczarowaniem będą "Potwory", bo nudne i przegadane oraz "Beverly", bo "Sabrina" sto razy lepsza.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Niczego mi nie trzeba.
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline pokia

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 23:34:51 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
178 komiksów.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Dużo więcej i dużo za dużo.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Nie planuję takich rzeczy. Wyjdzie jak wyjdzie.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Monster - nie liczyłem, że BWS jeszcze coś narysuje.

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Omijam takie komiksy.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Jakiś tytuł Picharda i GUS Blaina. Wiecej tytułów rozrywkowych.

Offline HugoL3

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 10:21:59 »
1. Ile komiksów kupiłeś w tym roku?
Około 60

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Raczej mniej. Sądzę, że w 2021 ta liczba mogła wynosić koło setki.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Zdecydowanie zwalniam. Aczkolwiek pierwsze zamówienie już złożyłem, w obawie że znowu coś się wyprzeda. Moim największym problemem od około sierpnia zeszłego roku jest to, że mniej czasu poświęcam na czytanie. Ta rozrywka przegrywa z innymi: gry video, seriale w streamingu, sport. Ceny i brak miejsca na półkach też zniecheca.

4. Najlepszy komiks 2022 największe zaskoczenie roku.
Moim problemem jest to, że mało czytałem, a nie chciałbym inicjować dyskusji na zasadzie: "jak mogło Ci się to podobać, przecież to było słabe/było 100 innych pozycji lepszych". Knightfall tom 1 czytało mi się super, drugi też, ale z trzecim dalej się męczę. Epic Punishera niezły. W tym roku kupiłem też Mausa w oryginale i bardzo mi się podobał

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
W wyniku hype'u kupiłem Raport Brodecka i chyba lekko się rozczarowałem, bo liczyłem na coś innego. Więc rozczarowaniem może być Raport, a najgorszym... możliwe, że Punisher Marvel Knights 2 albo ostatnia historyjka z carrefourowego Daredevila.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Nie wiem, czy chcę wchodzić w nowe serie. Nie mam oczekiwań. W dodatku chyba wszystko już na ten rok zostało zapowiedziane, więc nie spodziewam się dużych zaskoczeń.

Offline Eyeless

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 00:25:17 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Ok. 130, w tym z 5 sztuk w ramach prezentów. W dodatku poszerzyłem swoje horyzonty o jakieś 50 tytułów korzystając z biblioteki. Zwłaszcza cenię sobie możliwość poznania Corto Maltese. Gdybym siedział w komiksowie od początku tego wieku to pewnie okupowałby wszystkie moje coroczne topki :)

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Zważywszy na to, że poprzedni rok zakończyłem w granicach 80 tytułów to znacznie więcej.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Planuje zwolnić , ale w nawale dobra pojawiającego się na rynku może być to trudne. 

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
7 żywotów krogulca, tytuł którego ze względu na cenę nawet nie miałem zamiaru wziąć. Dostałem go od brata na urodziny i dzielnie czekał ze 2 miesiące na swoją kolej, jak już go zacząłem "czytać" wieczorem to kładłem się do łóżka przed trzecią. Fantastyczna lektura, misternie poukładane wątki, kończące się wieloma zwrotami, ciążące nad bohaterami fatum, które czytelnik w swej wierze do końca odrzuca. W dodatku ciekawie oddane realia tamtych czasów. Bardzo pozytywne zaskoczenie.

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Ze względu na ograniczony budżet staram się dobierać komiksy w zakresie zainteresowań (scenariuszowo czy graficznie) więc tych najgorszych komiksów raczej nie spotykam.
Natomiast czasem pod wpływem impulsów, podpowiedzi daje się ponieść i nabywam jakiś tytuł , który podszedł innym forumowiczom. I w tym roku na listę rozczarowań wpadły dwie takie pozycje : Incel i Ostatnie spojrzenie. Nie są to tytuły złe, niemniej czułem się po nich trochę rozczarowany , ten pierwszy musiał obronić się scenariuszem i niestety po zakończeniu lektury pojawił się pewien niedosyt. Natomiast twórczość Burnsa chyba sobie odpuszczę, odbiłem się od tego typu historii, z Black hole miałem podobny problem.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Niezmiennie Bezprawie.