Autor Wątek: Rachunek sumienia 2021  (Przeczytany 7280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #30 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 15:08:28 »
1) 52 komiksy dodałem do swojej kolekcji, przeczytałem 58, sprzedałem 44.
2) 2020 był u mnie rekordowy pod względem ilości/wydatków więc w 2021 chciałem mocno przystopować i ten plan zrealizowany.
3) fajnie byłoby wreszcie przeczytać wszystkie zaległości, a może nawet wrócić do niektórych przeczytanych tytułów. Tempo ok. 1 komiks na tydzień wydaje się sprawdzać i nie zamierzam przyspieszać. 
4) najlepszy to chyba Brodeck, bez zaskoczenia.
5) rozczarował mnie zbiorczy Kloss pod względem jakości wydania i całej otoczki, no niesmak..
6) ..może The Last God z DC Black Label ?

Offline starcek

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #31 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 16:19:34 »
1. Gdzieś około 120 (bez pomazanych blanków).
2. Zdecydowanie mniej.
3. Utrzymać obecny trend - czytać na bieżąco to, co kupuję, a w przypadku skuchy sprzedawać bez żalu. Olewać całkowicie FMO (patrz punkt 6.).
4. KKK 26 tom 1. - nie spodziewałem się, że czytając te starocie publicystyczne będę miał taką frajdę.
5. Nestor Burma i Raport Brodecka.
6.Que Será, Será - i tak jest tyle dobra na rynku, że nie mam żadnych oczekiwań.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Voitas

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #32 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 17:15:32 »
1. 166
2. Dużo mniej, rok wcześniej było 233.
3. Kupować jeszcze mniej. Część komiksów, które chcę przeczytać, ale niekoniecznie chcę mieć na półce mam zamiar ogarnąć na świeżo zakupionym tablecie.
4. Dla mnie chyba Walking Dead, całość serii. Wiem, że to nie świeżynka na rynku, ale przeczytałem całość w tym roku i na prawdę świetnie mi się to czytało. Podobnie miałem z Sin City.
5. Nie pamiętam, chociaż mocno zawiodłem się na serii Ben Reilly Epic z Clone Saga. 
6. Nie mam sprecyzowanych wymagań. Zobaczymy co wyjdzie.

Offline gashu

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #33 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 21:20:45 »
1. 55 pozycji nie licząc tych dla dzieciaków oraz przeznaczonych na prezenty.
2. Porównywalna liczba.
3. Takie samo jak co roku, czyli zmniejszenie liczby kupowanych pozycji.
4. Dom, Popioły, X-men: Wielki Projekt i kontynuacja Corto Maltese nowych autorów.
5. Hellblazer Toma Taylora (jak dla mnie straszny kasztan).
6.  Nowe wydanie Achtung Zelig!

Offline sad_drone

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 18:11:33 »
1,2   485, mniej niż w roku poprzednim (550) ale za to znacznie więcej omnibusów (44>16)
3 Wincyj komiksów, reaktor wytrzyma ! Chociaż nowe regały to już niestety konieczność.
4 Najlepszy brodeck, największe zaskoczenie spectacular spider man/new avengers bendisa
5 Najgorszy strażnicy masery, rozczarowanie głębia, nestor burma.
6 Dreaming, sandman mystery theatre, zakończenie ubera gillena.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Styczeń 2022, 19:50:32 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline 79ers

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 19:41:19 »
1,2 485, mniej niż w roku poprzednim (550) ale za to znacznie więcej omnibusów (44>16)
Przeczytałem , że ok 2500 i przez chwilę trzeba było mnie cucić.  :o ;D ;D

Offline kenji

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 19:49:41 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Kupiłem 260 komiksów

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?

W zeszłym roku była to liczba 270 - tak więc kupiłem mniej o 10.
( ale za to wydałem więcej o ponad 2000zł)

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?

Jak co roku mam z tym duży problem. Bo w sumie chciałbym kupować mniej ( tzn wydawać mniej na to hobby) ale po prostu bardzo to lubie. Lubie komiksy , lubię wydawać na nie pieniądze lubie je kupować. Więc po co się ograniczać... Jednak w tych trudnych czasach i z tak wieloma innymi zainteresowaniami chyba chciałbym wydawać mniej na komiksy.
W sumie od kilku lat mocno uzpełniam zbiory o starsze klaszyczne tytuły, a teraz widzę że mam już prawie wszystko co chciałem mieć... więc może się uda.

4. Najlepszy komiks 2021 najwieksze zaskoczenie roku.

Najlepszy tytuł - Raport Brodecka
Największe zaskoczenie - Thorgal - naprawdę mi się podobał:)

5. Najgorszy komiks 2021 największe rozczarowanie roku.

Czyli tytuły których nawet nie dokończyłem ...
-Pinokio ( ten od Mandioki)
-Weatherman
- Twarz , głowa , brzuch

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2022 roku (max 3 tytuły).

Komiksy autorów:
- Bilal
- Pedrosa

Kontynuacje takich tytułów jak:
-Black Science
- XIII
- Urban
( ogólnie niech Taurus weźmie się do roboty)

To nie był jakoś mega fajny rok. W sumie działo się dużo w komiksowie, ale świetnych tytułów nie ukazało sie bardzo dużo.
Patrząc jakie są zapowiedzi - liczę że 2022 będzie duuuużo lepszy.

Offline Simon

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 20:07:38 »
Mój rachunek sumienia na 2021:
1. 117 komiksów.
2. Podobnie.
3. Nie mam żadnych postanowień. Ani nie zwalniam, ani nie przyspieszam tempa.
4. Najlepszy komiks to zdecydowanie Muminy (uwielbiam je!), a największym zaskoczeniem był komiks Życie i czasy Charliego Chan Hock Chye.
5. Najgorszego komiksu i żadnego rozczarowania nie było, bo dość starannie selekcjonuję zakupy.
6. Chciałbym, żeby u nas wystartowała jakaś fajna kolekcja mang Osamu Tezuki. Może coś na kształt kolekcji Rumiko Takahashi wydawanej teraz przez JPF, tylko w większym formacie!  ;)

No i fajnie byłoby, gdyby u nas pojawili się Oliver Schrauwen i Gary Panter.

O, no i może jeszcze Cerebus Dave'a Sima.  :)
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Online Castiglione

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 22:26:04 »
1. Wg Gildii: 35. Plus przeglądając swój temat z kolekcją wychodzi mi ok. 30 z innych źródeł, więc razem będzie pewnie pod 70.

2. Z poprzedniego roku z samej Gildii naliczyłem 90 pozycji, więc na pewno mniej.

3. Dalsze nadrabianie zaległości z szału zakupowego końcówki 2019/większości 2020, mniejsze, a bardziej wyselekcjonowane zakupy, przesianie kolekcji i pozbycie się wszystkiego, co nie jest mi potrzebne - chcę mieć w zbiorze tylko te komiksy, które faktycznie lubię i chcę do nich wracać - ten punkt realizowałem na bieżąco cały poprzedni rok.

4. Najlepsze przeczytane: "Hellblazer", t.2 i "Punisher: Welcome Back, Frank" Ennisa, omnibus "Animal Mana" Morrisona, "Strażnicy" Moore'a, "Lucyfer" z Sandman Universe - część z pozycji to ponowne czytanie. Największe zaskoczenia: bardzo dobry "Lucyfer" z SU oraz to, że pierwszy raz od 10 lat kupiłem najnowszy tom "Giganta" i podobał mi się.

5. Najsłabsze przeczytane: "Hellraiser" (Obrazy grozy), "Hitman", t. 1, "Rodzina z domku dla lalek", "Battle Angel Alita", "1602". Największe rozczarowania - dwa ostatnie.

6. Co bym chciał: kompletny "Fury Max" Ennisa w dwóch tomach, oryginalny "Swamp Thing" Weina i Wrightsona (spójny format z runem Moore'a), "Weapon X" Windsora-Smitha (pojedynczy album w Klasyce Marvela), więcej Punishera niż te 2 tomy na rok.

Offline rzodkiew

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 22:55:35 »
1) Między 50 a 60
2) Na czują trochę mniej
3) Nie mam jakichś bardzo sprecyzowanych planów , na pewno będę kontynuował Donżona/Wydział 7/Kompletne Akta, chciałbym się zapoznać z całością szóstego rewolweru i Sin City, reszta zależy od tego co wydadzą wydawcy
4) Najlepsze przeczytane: Collected Toppi 1-5/Raport Brodecka/Poranek ściętych głów/Nestor Burma 2
5) nie miałem jakichś wielkich rozczarowań
6) nie śledzę tego co jest wydawane za granicą, więc nie mam życzeń

Offline dreamer36

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:17:43 »
Witam wszystkich Forumowiczów.

To mój pierwszy post, mimo że forum śledzę od dłuższego czasu. Uznałem, że rachunek sumienia to dobry moment, aby zacząć się udzielać.
Komiksy zbieram od końca 2019 roku, jednak dopiero w 2021 zacząłem prowadzić jakieś większe statystyki, stąd porównanie będzie orientacyjne. Większość mojej kolekcji stanowi superhero (zarówno Marvel jak i DC), jednak nie stronię od komiksów z gatunku horroru, dobrych historii kryminalnych i s-f - ogólnie jestem otwarty na wszystko, co dobre. Dla mnie komiks to mimo wszystko jednak historia - jeżeli jest dobra, to rysunki schodzą na drugi plan. Jeżeli jest kiepska i nudna - to nawet dobre rysunki tego nie uratują.

Mój rachunek sumienia 2021:

1. Kupiłem 400 komiksów tradycyjnych + 65 mang

2. Kupiłem zdecydowanie więcej (o ok. 150 pozycji + mangi zbieram od 2021) i jak sobie to wszystko skalkulowałem, to chyba trochę przesadziłem... :)

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie więcej czytać, ilość kupowanych pozycji może trochę też ograniczę, ale głównie dlatego, że nadrobiłem sporą część serii, które chciałem. Miejsce narazie jest, więc ten problem aż tak mnie nie dotyczy

4. Najlepszy komiks 2021 największe zaskoczenie roku - ze względu na to, że czytam bardzo dużo rzeczy zaległych, to moją topkę 2021 stanowią komiksy wydane w latach poprzednich.
I tak najlepszy komiks jaki przeczytałem w 2021 to WE3 Morrisona (btw mój ulubiony scenarzysta, a komiks ruszył mnie tak samo, jak śmierć mojego psa w dniu moich urodzin...). Z mang - Chainsaw Man (za poziom absurdu oraz wciągającą historię - niestety 8 tom to lekki zjazd, mam nadzieję, że jednorazowy)
Największe zaskoczenie - Dni, których nie znamy (spodziewałem się raczej porządnej obyczajówki, a to co otrzymałem przerosło najśmielsze oczekiwania)

5. Tak ja w pkt 4 - biorę pod uwagę to co przeczytałem w 2021

Najgorszy komiks - czytam większość staroci, więc raczej trzymają poziom, ale jakbym miał się doszukać to trzeci tom Potwora z Bagien Moore'a (jak dla mnie trochę przesadził z metafizyką - niektóre zeszyty były tak nudne, że czytałem dwa razy z nadzieją, że coś ominąłem i będzie lepiej - nic z tego)
Największe rozczarowanie - Pacjent (komiks jest dobry, ale niestety autor miał poprzeczkę zawieszoną na nieosiągalnym poziomie)

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2022 roku (max 3 tytuły).
The Invisibles Morrisona - życzenie spełnione, bo się ukaże :)
Green Lantern Goeff'a Johnsa - czytałem skanlację, ale jakby zostało wydane biorę w całości
Spawn - czytałem kilka zeszytów i bardzo mi się spodobało - chętnie zobaczyłbym więcej w porządnym wydaniu


Offline skil

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:44:02 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
około 80
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
dużo więcej, ale połowa z tego to pojedyncze albumy LL, Smerfy, Tintin itp.
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
zwykle kupuję około 50 komiksów rocznie i tego zamierzam się trzymać
4. Najlepszy komiks 2021 najwieksze zaskoczenie roku.
Najlepszy to Dom Paco Roki, a największe zaskoczonie to Maska - nie sądziłem, że tak dobrze będę się przy tym bawił
5. Najgorszy komiks 2021 największe rozczarowanie roku.
Najgorsze nie wiem, bo nie czytam superhero ( ;)), a największe rozczarowanie to Pacjent (poprzeczka zawieszona za wysoko), Życie i czasy Charliego Chan Hock Chye (nudziarstwo) i z bólem serca niestety Good Night, Hem Jasona
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2022 roku (max 3 tytuły).
Z polskich wydań czekam chyba tylko na Luca Orienta
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:46:20 wysłana przez skil »
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline Gieferg

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 16:17:09 »
Cytuj
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Dwa :)

Offline Gorzki

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 16:33:22 »
Dwa :)

Będziesz miał łatwiej w TOP10 za 2021. Pozazdrościć.

Offline FDH

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 17:45:56 »
1.Ponad 200 komiksów,ale dokładnie ciężko policzyć.Mam listę kupionych,ale nie notowałem w którym roku dokładnie kupiłem.Nie kupowałem tylko nowości ale też dużo starszych.Czytam też translacje i skany jak się bardzo spodoba to kupuję jak było wydane po polsku i jest dostępne.
2.Więcej ale j.w.
3.Zrobić sobie w końcu bibliotekę z prawdziwego zdarzenia,jest miejsce ale brak czasu.
Zacząć sprzedawać to co mnie nie zainteresowało.
4.Dużo nowości jeszcze nie przeczytałem
Najlepszy Donżon potem Czarna orchidea i Kowboj z Shaolin
Zaskoczenie na plus Mieszko-cała seria idzie w górę
Więzień gwiazd -klasyka zupełnie mi nie znana
Yans t.1 znam od czasów ŚM,scenariusz pisany na kolanie ale rysunki  dalej 10/10 myślałem że będę rozczarowany.Szkoda że Rosiński nie narysował więcej w klimatach sf
Duchy zmarłych- Corben jakoś nigdy mi nie pasował a jednak podobało się
5. Najgorszy to nie wiem ,staram się wybierać ciekawe.
Ale największe rozczarowanie  -teraz  nie bijcie mnie ale nie trafia do mnie oferta Wydawnictwa Mandioca a oczekiwania były duże.
Raport tak mnie zdołował że jeszcze go nie skończyłem,Shankar i Żywa stal według mnie przeintelektualizowane.Ale Alvara Mayora spróbuję.
Podobne Alberto Breccia, duże oczekiwania i nie wchodzą.
Ale na razie nie pozbywam się,może coś zaskoczy za jakiś czas.Już tak miałem.
6. Zdecydowanie Toppi,Caza może coś Gimeneza
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Styczeń 2022, 18:24:53 wysłana przez FDH »