Autor Wątek: Rachunek sumienia 2021  (Przeczytany 7268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maxim1987

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 13:20:12 »
1. ok 300, poł na pół nowości vs komiksy wydane przed 2021
2. Myślałem, że rok 2020 był rekordowy, ale 2021 jednak go przebił
3. Na pewno będę kupował mniej - większość "staroci" na których mi zależało już mam, a z nowych rzeczy coraz mniej mnie interesuje.
4. Angel Wings - komiks starszy, ale dopiero w tym roku zdobyłem, Voyeur t3 - poprosze więcej tego typu komiksow erotycznych! Niestety żaden z głośno chwalonych tutaj na forum komiksów mnie nie porwał
5. Terra incognita - totalnie nie zrozumiałem tego komiksu, Reszta świata t4 - rozczarowujące zakończenie serii
6. Nausicaä z Doliny Wiatru, zbiorczy Thorgal w normalnej cenie, SPAWN

Offline Necr09

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 14:22:36 »
1. 150
2. Prawie dwa razy tyle co rok wcześniej
3. Raczej się ograniczać będę, w tym roku mniej więcej nadrobiłem wszystkie zaległości jakie mnie interesowały
4. Najlepsza - Katedra otchłani, największym zaskoczeniem Gwenpool
5. Najgorszy - Batman / Żółwie Ninja, męczyłem się z tym miesiąc, największe rozczarowanie Batman - Sekta, ilość idiotycznych rozwiązań w tym komiksie była niesamowita
6. "Geiger" Johnsa
FGO: 758,469,198

Offline Death

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 14:51:11 »
1. Bardzo dużo. W 2022 zamierzam już zacząć liczyć.
2. Pewnie podobnie. Jak coś chcę przeczytać, to może kilka dni się powstrzymam, ale ostatecznie kliknę kup.
3. Nie mam. Już od dawna wiem, że postanowienia nie mają większego sensu. Faktycznie przez 3 wakacyjne miesiące 2021 roku udawało mi się nic nie kupować, ale potem znowu ruszyło.
4. Corto Maltese. Wyszły 2 albumy nowych autorów. Dla mnie najlepsza kontynuacja w historii komiksu.
Zaskoczenie: Blade Runner. Klimat filmów! Świetna rzecz.
5. Naprawdę nie mam. Przy tej ilości tytułów i selekcji ciężko trafić na coś słabego. Może trochę więcej spodziewałem się po Walizce z Lost in Time, ale i tak była niezła. Plus przynajmniej rysunkowo dała radę.
6. Od kilku tygodni często wchodzę tutaj: https://m.bedetheque.com/BD-Gus-INT-333675.html
I pragnę tego integrala.
Poza tym wspomniana kolekcja Toppiego, bo już nie mogę patrzeć na te piękne albumy w tematach typu co sobie kupiliście fajnego. Wielki Martwy ma być. No to najnowsze Wieże Bois-Maury i Pasażerowie wiatru.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Grudzień 2021, 14:53:07 wysłana przez Death »

Offline perek82

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 15:19:53 »
1. 91 (liczone każdy tom osobno). Jestem zszokowany tą liczbą, bo myślałem, że bliżej 50. Jednak też sporo sprzedałem, bo optycznie aż tak przyrostu nie widać.
2. 73
3. Kontynuować przyjętą jakiś czas temu politykę - komiksy, których nie jest się pewnych szukać na rynku wtórnym i od razu po przeczytaniu decydować, czy zostawić, czy sprzedać. Mieścić się na tych samych półkach, które dzisiaj zajmuję.
4. Raport Brodecka - bezkonkurencyjny w tym roku. Zupełnie inna liga. Inny sport. Zaskoczenie - Życie i czasy Charliego Chana Hock Chye
5. Pawełek Pinokio. Tak myślę, ale też ostatnio czytałem, więc może dlatego najpierw przyszedł do głowy.
6. Hmm Thorgala w integralach ale w normalnej wielkości i cenie (tak jak ostatnie wydanie Yansa). Tak, to bym najbardziej chiał, bo prawdę mówiąc chyba nigdy nie czytałem Thorgala (chyba, że w dzieciństwie jakiś wymemłany album miałem w rękach). Wstyd, wiem. Ale nie lubię strasznie pojedynczych albumów. I czekam już tyle lat.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Comzilla!

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 15:29:37 »
1. 12
2. Mniej  :(
3. Przeczytać Basiliska, najpierw czekałam na niego pół roku, a teraz nie mam czasu żeby go przeczytać  :-\
4. Basilisk, zaskoczył, że został wydany.
5. Najgorszy - Carol&Thuesdey / Największe rozczarowanie - Beastars
6. Hellsing w twardej oprawie / kontynuacja Skargi Utraconych Ziem i Mysiej Straży (i wiele innych kontynuacji, no ale miały być 3)
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Gorzki

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 15:59:05 »
1. Ile komiksów … ? Wygląda, ze 300+
2. Jak Wasze zakupy … ? Ten rok jest rekordowy a wystartowałem z WKKM
3. Noworoczne postanowienia … ? Zero kolekcji. Jeszcze mocniejsze przestawienie się na okazje z drugiej ręki.
4. Najlepszy komiks … ? W końcu skompletowałem XIII ależ to się czyta  :P. A całkiem serio. Muszę wspomnieć o integralu Kajka i Kokosza. I w końcu Star Trek.
5. Najgorszy komiks … ? Dla mnie synonimem rozczarowania/najgorszego komiksu jest Bunkier. Nic się do tej pozycji nie zbliżyło. Ewentualnie ‘Dusza leśnika’ spodziewałem się przygody a dostałem sam nie wiem – komiks edukacyjny chyba. Przynajmniej dołożyłem się do zakupu dzwonu  :P
6. Komiks, który chciałbym … Jeszcze ze dwie serie polskich zeszytówek. Coś o starożytności jak Murena albo Senator Alix ale np. w Egipcie. I z konkretów coś takiego https://www.medimops.de/german-aczel-world-cup-1930-2018-die-illustrierte-geschichte-der-fussballweltmeisterschaft-taschenbuch-M03841906133.html
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Grudzień 2021, 16:00:39 wysłana przez Gorzki »

Offline 79ers

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 16:00:16 »
  • Zdecydowanie za mało i niestety nie z powodu dokładniejszej selekcji  :(
  • Około 25% mniej, chociaż wydałem podobnie, albo i nieco więcej
  • Chciałbym więcej  ;D. Jedyny pozytyw z obecnej sytuacji to przeniesienie części premier na przyszły rok i  zdecydowanie więcej książek kupionych w AD2021. Standardowo pierwszy kwartał 2022 będzie na nadrabianie zaległości i domykanie serii.
  • Po dłuższym zastanowieniu Doktor Strange - kupiony na prezent - uśmiech na twarzy obdarowanego niekomiksiarza bezcenny. Wspólne miejsce na podium z wyczekiwanymi od lat Rozbitkami czasu.
  • Moonshadow - nie da rady przyczepić się do jakości wydania, ale lektura niestety poniżej oczekiwań - zbyt dużych oczekiwań!!!
  • Również Toppi - przypadek??, Punisher C.Pottsa i Excalibur-Chroniques

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 17:32:17 »
1. Nie liczylem. Mysle, ze okolo 200, a moze i wiecej. Musialem nadrobic zaleglosci po powrocie do komiksowa.
2. 45 w papierze i kolejne 15 w cyfrze
3. Z wiadomych powodow bedzie ostra selekcja.
4. Nie odkryje tutaj Ameryki,  jesli wskaze na Brodecka.Drugi sztos to Mroczne Miasta jako calosc.
5. Lekkie rozczarowanie mialem po lekturze Zygfryda. Fantasy, to jednak nie dla mnie🙂
6. Tez ludze sie,  ze ktorys z wydawcow pochyli nad Toppim.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Grudzień 2021, 17:35:40 wysłana przez kuba rozpruwacz »

Offline wujekmaciej

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 20:15:32 »
1. Około 160 po polsku i pewnie drugie tyle obcojęzycznych.
2. Kupiłem odrobinę mniej.
3. Zobaczymy co będzie :)
4. Na chwilę obecną najlepszy to chyba Punpun, a zaskoczenie Shankar.
5. Nie warto pisać :)
6. Love & Rockets, Jimmy Corrigan, Astro City.

Offline amsterdream

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 21:29:38 »
1. Około 150.
2. W tamtym roku było około 200 więc mniej.
3. Na pewno zwalniam bo wychodzi coraz mniej interesujących mnie publikacji.
4. Najlepszy komiks - Eden, największe zaskoczenie - Devilman. Jeszcze dużym zaskoczeniem jest dla mnie zapowiedź Tsubasy na polski rynek.
5. Najgorszy komiks - X-Men: Czerwoni, największe rozczarowanie - Top 10. Smax i inne opowieści.
6. Cutey Honey, Kekkou Kamen, Hanappe Bazooka... dawać więcej Go Nagai.

Offline Konrad

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 22:38:46 »
1. Kupiłem 308 komiksów
2. W poprzednim roku było ich mniej, nie liczyłem tak dokładnie, ale około 180
3. Jeśli finanse będą pozwalać to chciałbym kupować jeszcze więcej
4. Najlepszy Raport Brodecka, a najbardziej na plus zaskoczył mnie Dom Paco Roki
5. Chyba żaden tytuł nie rozczarował mnie na tyle, żeby o nim tutaj wspominać. Natomiast najbardziej się zawiodłem na anulowaniu przez Muchę dalszego wydawanie The Wicked + The Divine, mimo że rozumiem powody tej decyzji
6. Najbardziej bym chciał, żeby Egmont albo NSC zabrały się za wydawanie zbiorczo, po 12 zeszytów The Walking Dead w kolorze (ale do tej pory nawet Image nie zaczęło wydawać tego zbiorczo, więc w tej chwili są raczej małe szanse). Do tego integrale Thorgala od Egmontu w formacie Szninkla i jako trzecie podam coś nieoczywistego, czyli francuskie Jours de sable

Offline Megatron

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #26 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 10:23:50 »
1. Kupionych komiksów ok 250. Większość to zbiorcze wydania.

2. Kupiłem trochę więcej, ale struktura zakupów jest całkiem inna. Wcześniej liczbę nabijały haszety, a ten rok to dużo wejść w inne serie, często trwające od dłuższego czasu. Ogólnie bardziej różnorodny rok. Przez to w nadchodzącym roku raczej nie zwolnię z zakupami jeśli ukończyłem 2 serie a wszedłem w 20 nowych.

3. W 2022 planuję zacząć wietrzyć półki, a nie tylko dokładać, jakieś 10% kolekcji jestem gotów pożegnać. Nie będę też wchodził od nr 1 w serie od wydawców którzy mi podpadli. Dociągną coś do 50% zacznę kupować, nie dociągną kupię wydanie angielskie. Są ciekawe serie za którymi stoją wydawcy psujący mi krew.

4. Najlepiej czytało mi się Resident Alien, Donżon 2 ale to poleżało rok więc może się nie liczy. Zaskoczenie to Mieszko Drużyna. Czytałem dwa poprzednie i podobały mi się, bo to moje zainteresowania, a trzeci album zalicza skok jakościowy i samodzielnie jest dobrym komiksem.

5. Nie mam rozczarowań, chronię się przed nimi dobrze googlując przed zakupem. Byłem nakręcony recenzjami na Słodkich Chłopaków, na szczęście wyszukałem jaka to graficzna
Spoiler: PokażUkryj
kupa
a by była wtopa.

6. Taki Dracula wygląda obłędnie https://www.glenat.com/sites/default/files/images/evenements/expo-dracula.jpg i z chęcią kupię polskie wydanie.

Offline Konrad

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #27 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 13:02:45 »
6. Taki Dracula wygląda obłędnie https://www.glenat.com/sites/default/files/images/evenements/expo-dracula.jpg i z chęcią kupię polskie wydanie.

Trochę offtop, ale będziesz zadowolony, bo któreś wydawnictwo już kupiło prawa do wydania tego Draculi (oraz Mary Shelley Frankenstein tego samego autora), ale wciąż się tym nie pochwaliło:

Pojawił się nowy katalog Glenatu, w którym możemy znaleźć kilka świeżych zapowiedzi na nasz rynek:
Mary Shelley Frankenstein - adaptacja, 208 stron
oraz w poprzednim katalogu był też wciąż niezapowiedziany przez nikogo:
Bram Stoker Dracula - adaptacja, 208 stron
https://www.glenat.com/hors-collection-glenat-bd/mary-shelley-frankenstein-9782344040522
https://www.glenat.com/hors-collection-glenat-bd/bram-stoker-dracula-9782344038604
https://www.bedetheque.com/serie-67173-BD-Dracula-Bess.html


Offline GoNzO

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #28 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 13:41:19 »
Trochę offtop, ale będziesz zadowolony, bo któreś wydawnictwo już kupiło prawa do wydania tego Draculi (oraz Mary Shelley Frankenstein tego samego autora), ale wciąż się tym nie pochwaliło:


Obstawiam KBOOM :P

Offline Konrad

Odp: Rachunek sumienia 2021
« Odpowiedź #29 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 13:52:31 »
No właśnie to nie KBOOM, bo pytałem ich o tego Draculę jakiś czas temu i zaprzeczyli, a raczej nie mieli powodu żeby kłamać