Autor Wątek: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...  (Przeczytany 5750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chmielu

Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 12:55:16 »
Ja bym Ci polecił "High roads" Scotta Lobdella i Leinila Francisa Yu. Szalona jazda, przepięknie narysowana przez Yu. Mogłoby Ci przypasować.

https://en.wikipedia.org/wiki/High_Roads_(comics)

Na okładce pierwszego zeszytu mamy w tle mapę z miejscowością "Lodz" - na co miałem okazję zwrócić uwagę Lobdellowi kiedy gościł na MFKiG. ;)
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

sum41

  • Gość
Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 15:08:21 »
Ja bym Ci polecił "High roads" Scotta Lobdella i Leinila Francisa Yu. Szalona jazda, przepięknie narysowana przez Yu. Mogłoby Ci przypasować.

https://en.wikipedia.org/wiki/High_Roads_(comics)

Na okładce pierwszego zeszytu mamy w tle mapę z miejscowością "Lodz" - na co miałem okazję zwrócić uwagę Lobdellowi kiedy gościł na MFKiG. ;)

WOW Super to wyglada dokladnie o takie  projekty mi chodzi WIELKIE Dzieki trafia na liste do poszukiwan/zakupow :)

Za Yu nie przepadam ale widze ze kiedyc ciekawiej rysował :)

sum41

  • Gość
Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 13:43:10 »
Moje kolejne zanlezisko z bardzo porządnie wykonanymi rysunkami (co w tego typu pozycjach nie czesto sie zdarza).

Captain Gravity And The Power Of Vril





sum41

  • Gość
Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 22:48:39 »
Dzieki koledze forumowemu Starcek natrafilem na kolejny ciekawy tytul

Doctor Tomorrow   8)


Offline starcek

Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 23:01:55 »
A to z Mandragory pamiętasz?



Idealnie wpisuje się w ten wątek.  8)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

sum41

  • Gość
Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 09:46:02 »
Nie znalem, dodaje do listy, jesli masz cos jeszcze zapodawaj :)

Offline gashu

Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 09:48:15 »


Nie jestem pewien, czy to adaptacja filmu, czy osobna historia osadzona w uniwersum.

sum41

  • Gość
Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 09:52:07 »
Dzieki Gashu - no to toż klasyk z ostatnich lat kinematografii, piekna stylizowana okladka, musze wreszcie nadrobic 2 czesc tego kultowego filmu ! Cyba wreszcie sie ukazal, musze sprawdzic  ???

Ktos juz wspominal o Swietlistej Brygadzie.


Offline starcek

Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 10:55:21 »
Nie znalem, dodaje do listy, jesli masz cos jeszcze zapodawaj :)
Szykuj pieniądze na to - Lobster w końcu dostanie omnibusa.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

sum41

  • Gość
Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 11:06:44 »
Ciekawe czy jest szansa na wydanie egmontu u nas?

Offline Torpedo

Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 16:14:30 »
A propos Egmontu to...



Może nazistów akurat tu nie ma, ale poza tym prawdziwa pulpowa papka, świetnie stylizowana i czerpiąca garściami z komiksów lat 40/50ych.

Offline Pan M

Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 16:58:24 »
A propos Egmontu to...



Może nazistów akurat tu nie ma, ale poza tym prawdziwa pulpowa papka, świetnie stylizowana i czerpiąca garściami z komiksów lat 40/50ych.

Świetny komiks, chciałem o nim napisać, ale nie zrobiłem tego chyba tylko z racji tego, że wydawał mi się zbyt dużą oczywistością w tym temacie. No jednak a nuż ktoś tego nie zna, bo dobra na naszym rynku wychodzi co nie miara i mógł komuś umknąć. Naziści byli, ale bardzo przelotnie w retrospekcjach, tak poza tym łapie się pod całą definicje gatunku. Generalnie to jedna z najlepszych rzeczy, którą stworzyło DC i zaryzykowałbym polecając to nawet tym, którzy dostają niestrawności na sam widok superhero. Duch staromodnej przygody aż bije z tej historii, a wszystko napisane bez tego siermiężnego stylu znanego ze starych komiksów z lat 50. Naprawdę fantastyczna pozycja umiejąca też poruszyć trudniejszą problematykę minionych dekad, zachowując przy tym nadzieję. Rzecz kompletnie przy tym pozbawiona tendencji do bycia edgy. To się ceni.

Od siebie dodam 




Klimat momentami rodem z pulpowego kryminału wymieszanego z noir. Seria do szybkiego połknięcia, bo liczy tylko 4 zeszyty.



One shot. Nic szczególnego, właściwie to wprawka przed opus magnum Cooke'a właśnie w postaci "Nowej granicy", ale wchodzi łatwo. Lekka lektura, nie ma tutaj typowego dla Batmana mroku przynajmniej nie w takim stylu jak zwykle. Dla samych ilustracji warto.
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Lipiec 2021, 17:01:10 wysłana przez Pan M »

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 21:26:14 »


Jan Hardy Żołnierz Wyklęty:
Rok 1945. Rosjanie przewożą na teren okupowanej Polski tajemniczy obiekt. Według informatora oddziału R.O.T.A. ma on pomóc w ostatecznym pokonaniu polskich superbohaterów z podziemia antykomunistycznego. Tylko Jan Hardy, Franciszek, Planit III, Danka i Źdźbło mają szansę pomieszać szyki komunistom.
Do walki z czerwonym terrorem przyłącza się pewna osobistość z 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii! Rok 1934. Jan Kwiatkowski staje się pierwszym na świecie superbohaterem!

Ognik (tylko 1 część):
Jest rok 1941. Do Polski okupowanej przez hitlerowskie Niemcy zostaje przerzucony Ognik, efekt polskiego projektu WAR. Misją tajemniczego superbohatera jest zniszczenie SS Übermenchen, niemieckiego komanda śmierci odpowiedzialnego za eksterminację polskich hardych podczas akcji AB. Na czele nazistowskiej grupy nadludzi stoi nieśmiertelny Otto von Aumbach, zwany Legionem. Od powodzenia misji Ognika zależą losy nie tyko wojny, ale całego świata!
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline burberry

Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #28 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 08:10:33 »
Sprawdźcie też najnowszego Henryka Kaydana, jest pełen zombie i Adolfa.  :D

Offline Toranga

Odp: Pulp, nazisci, adventures, superhero, dinozaury, roboty, world war 2 itp...
« Odpowiedź #29 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 08:47:46 »
Sprawdźcie też najnowszego Henryka Kaydana, jest pełen zombie i Adolfa.  :D

Wczoraj zamówiony.  8)