Autor Wątek: Przerwane serie  (Przeczytany 6087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 14 Październik 2022, 22:43:03 »
Z tych wymienionych, co czytałem, chciałbym: Pieśń Strzyg, Cubitus, Pirat Izaak. Cygan całkiem fajny, ale już mam. Dobre, ale dla mnie niekoniecznie konieczne: Aquablue, Vlad, Alpha, Wayne Shelton, Queen & Country. Nie interere mnie: Kukabura i Niclos Koda (takie średniaki minus), Bloodline (słabe ze słabymi komputerowymi kolorami), Lorna (słabe, a momentami głupie).

A z niewymienionych interesowałyby mnie: ApokalipsoMania, Charly (choć średniak), a nie interesowałyby: Alvin Norge, Anachron. Ognie Askellu chyba na plus, ale że niezbyt pamiętam, to też bez ciśnienia.

Jest też sporo przerwanych polskich serii.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline marcinp

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 14 Październik 2022, 23:08:17 »
Ja czekam na Black science.
Moze to ktoś przejmie po taurusie.

Offline Nowicjusz

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #17 dnia: So, 15 Październik 2022, 07:48:21 »
Ja bym jeszcze dołożył do tego taka serię WYPRAWA z crosgen chyba, pamiętam że miałem chyba 6 tych komiksów i fajne rysunki i fabuła była. Komiksy były wielkości zeszytu:)
A Gorn to też bym brał bo mega kreska Tiburca  tam jest.
Arie też  bym przytulił, ale to dużo tomów jak pisaliście, więc chyba tylko Egmont dałby radę to wydać

Offline Koalar

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #18 dnia: So, 15 Październik 2022, 13:02:20 »
CrossGen to sam nie pociągnął za długo (1998-2004) i chyba nawet te serie w oryginale się nie skończyły. Piszę serie, bo mieliśmy jeszcze od Egmontu komiksy Znak, Dziedzic i Meridian.

Na starym forum Gildii jest podobny temat i dużo serii zostało wznowionych (np. Władcy Chmielu, Potwór z Bagien, Rozbitkowie czasu, 100 naboi), więc jest lepiej niż parę lat temu.

A Taurus to już w ogóle aż szkoda znowu pisać. Tyle serii ma taką długą przerwę w wydawaniu, że chyba też je już można uznać za przerwane.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Mruk

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #19 dnia: So, 15 Październik 2022, 13:26:27 »
moim marzeniem jest by uporządkować to co już kiedyś zostało zasiane, ale z takich czy innych powodów nie pociągnięto dalej.

Może nie pociągnięto, bo nie warto?

Według mnie te serie, które warto było dokończyć, albo już zostały dokończone, albo ich dokończenie jest niemożliwe bądź trudne z innych powodów (np. Marine). Oczywiście, są wyjątki, dość nieliczne, np. Wielki Martwy (podobno wkrótce ma wyjść). Licencję na Kida Paddle ma zaklepaną Egmont, ale z jakiegoś powodu nie wydaje. Podobnie jest z XIII i Taurusem.

Cała reszta tu wymieniona to co najwyżej średniaki i w dobie obfitości znacznie lepszych tytułów, ja bym ich nie kupił, bo już nie mam ani kasy, ani miejsca na półkach.

Offline amsterdream

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #20 dnia: So, 15 Październik 2022, 14:39:46 »
Z wymienionych brałbym na 100%:
- Jessica Blandy
- Bloodline
- W kręgu podejrzeń
- Błękitna Jaszczurka
- Celadon Run
- Mandryl
- Frank Lincoln

Od siebie dorzucam:
- Soda (wyszło 3 z 13)
- Grzech śmiertelny (1 z 4)
- Milczenie i Krew (3 z 13)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #21 dnia: So, 15 Październik 2022, 15:18:05 »
Może nie pociągnięto, bo nie warto?

Moim zdaniem warto wszystkie, które się zaczęło. Oczywiście nikt nie zrobi tego charytatywnie, ale unikałbym obiektywnego stwierdzania czy warto czy nie, bo gusty są różne.

Offline Midar

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #22 dnia: So, 15 Październik 2022, 18:41:20 »
Choć mam wszystkie te napoczęta kiedyś komiksy, to gdyby ktoś je teraz wznawiał/kontynuował, kupiłbym tylko Pieśń Strzyg i Cubitus.

Offline Alexandrus888

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #23 dnia: So, 15 Październik 2022, 21:12:32 »
- Grzech śmiertelny (1 z 4)
Mam ten zeszyt. Jeszcze nie przeczytałem, ale bym wziął pozostałe z pocałowaniem ręki. Może by tak integral... :)

Z wymienionych to Mysia straż wisi mi na liście "chcem to"

Sky doll - wyszedł chyba integral zbierający tomy 1-3, braknie ostatniego zeszytu :-\

No i pojadę mangowo:
  • Lady detektive - Yumegari nim wyzionęło ducha w oparach skandalu wydało 5 z 6 tomów. No już by mogli to dobić. Tym bardziej, że zdaje się w żadnym popularnym języku nie jest dostępne - nawet w skanlacjach.
  • Aż do nieba - JPF obiecywał wznowienie integrala. Obiecywał, obiecywał i wyszło jak zawsze
  • Wind breaker - Red Sun zaczęło z wysokiego "C" i... ducha raczyło wyzionąć. Papierowa wersja webtoona. 2 tomy wydane z 19+
  • Chrono Chrusade - nieszczęsne Okami >_< orginalnie manga ma 8 tomów, ale wyd. pl to 2w1. Został nam zapodany #1, brak jeszcze trzech. Problematyczne jest to, że po ang jest to raczej ciężko dostępna pozycja...
  • Radiant - manfra, również od Okami. Tu były jakieś zawirowania licencyjne. Ale czytało się fajnie! 2/16+
  • Spiryt Cyrcle - i znowu wilczki. Pierwszy tom narobił mi mega smaka, żaden z kolejnych 5 się nie pojawił po polsku. Chyba czas kupić importa póki jeszcze jest
  • Zgubne uczucia - tak, zgadliście to też od wyjącego do księżyca sierściucha. I też tylko jeden tom. Z bodaj 3...
  • Pets Shop of horror - zawsze chciałem przeczytać, ale status niedokończonego mnie skutecznie powstrzymywał
  • Lament jagnięcia - jw. a nawet bardziej >,<
  • O wczesnych mangach Waneko (Locke Superczłowiek, Miłość krok po kroku, Tu detektyw Jerz, Zapiski detektywa Kindaichi) nie wspomnę bo to ramoty i sam nie wiem czy bym kupował, tym bardziej, że taka MKPK ma coś pod 90 tomów i dalej powstaje O.O
  • Ale mogłyby kociaki utrzymywać w stałej sprzedaży swoje tytuły. Hiroszyma, Do Adolfów, Black Lagoon, Battle Royale, Vampire Knight... te tytuły osiągają zawrotne sumy na rynku wtórnym. Do niedawna Jeszcze GTO, ale doznało reaktywacji.
  • Poza tym masa tytułów kociaków stosunkowo młodych poszła pod gilotynę. Szczęściem mam wszystkie które mnie interesowały :D
  • Manga Guide - PWN wydał 6 tomów z 47. Niby to jednostrzały, ale fajna, mądra seria.

Trzeba jednak przyznać, że sporo udało się reaktywować cennych pozycji (zwłaszcza po Egmoncie)
  • Ranma 1/2
  • InuYasha
  • Eden
  • Samotny wilk i szczenię
  • Miecz nieśmiertelnego
  • Battle Angel Alita
  • Wspomniane GTO
  • Pojawił się dodruk Do Adolfów, ale za mały, za mały. Taka seria powinna być w stałej sprzedaży :-\

Offline Kadet

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #24 dnia: So, 15 Październik 2022, 21:51:00 »
Ja bym brał "Vallianta" (nawet te stare tomy) i "Cubitusa", może także "Leonarda", bo podobał mi się "Clifton" tych autorów.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Toranga

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #25 dnia: So, 15 Październik 2022, 23:16:41 »
Najbardziej czekam na Marine.
Na pewno nie kupił bym Arii.

Offline Koalar

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 01:18:22 »
Jeszcze mi się przypomniała Epoka Brązu od Egmontu. Bardzo fajny komiks zarówno od strony scenariuszowej, jak i rysunkowej, nieprzypadkowo nagrodzony Eisnerem. Wygląda jednak na to, że seria jest zawieszona także w oryginale (zeszyt 33 został opublikowany w 2013, a ostatni 34 w 2019). Dotychczas powstały 4 rozdziały z planowanych 7, a w ostatnich latach autor skupił się raczej na kolorowaniu tych 4 powstałych rozdziałów. Ale że seria wystartowała w 1998 r., to chyba małe szanse, żeby została dokończona. Raczej po tylu latach sprzedaż zeszytów byłaby słaba, a robienie od razu dłuższych komiksów wydaje się ryzykowne. Ale kto wie, z chęcią przeczytałbym całość, gdyby była tak dobra jak to, co wydał Egmont.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline deFranco

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 12:05:56 »
Dodałbym jeszcze :
Rani 5 wydanych z 8 (Wydawnictwo Komiksowe)
No tej Rani trochę szkoda. Przyjąłbym całość 2x4 int.

Ja bym jeszcze dołożył do tego taka serię WYPRAWA z crosgen chyba, . . .
"Wyprawa" to dla mnie takie trochę "pięknie rysowane nic specjalnego". Nie tęsknię. Kiedyś
wystawiłem na sprzedaż i o dziwo ktoś kupił takie niedokończone

Może nie pociągnięto, bo nie warto?
. . .
Cała reszta tu wymieniona to co najwyżej średniaki i w dobie obfitości znacznie lepszych tytułów, ja bym ich nie kupił, bo już nie mam ani kasy, ani miejsca na półkach.
Średniaki zawsze były, są i będą. Cały rynek jest nimi ciągle wypychany. Co za różnica ?
A z tego co widać sporo przerwanych serii zdobyło jednak jakąś sympatię.
Czasem nie warto wyważać otwartych drzwi i przekombinowywać.

Najbardziej czekam na Marine.
Na pewno nie kupił bym Arii.
Odnoszę wrażenie, że dużo osób czeka na Arię. Ja tak średnio, ale pewnie ostatecznie bym się skusił.
Za to odpuścił bym na 100% Marine.

A Taurus to już w ogóle aż szkoda znowu pisać. Tyle serii ma taką długą przerwę w wydawaniu,
że chyba też je już można uznać za przerwane.
Chyba jeszcze za wcześnie na wyrok. Dlatego skupiłem się na seriach sprzed lat. Chociaż
jeśli chodzi o XIII i Luca Orienta to faktycznie się boję.

Offline JanJ

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 12:54:01 »
Skoro E przejął ostatnio Mariniego od Taurusa to myślę że jest szansa, że  za jakiś czas wydadzą porządnie  XIII. Wznowili już sporo rozgrzebanych serii, więc pewnie przyjdzie pora i na tę.

Offline PawelC

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 19:16:55 »
Z tego co gadałem z Taurami na KW, XIII cały czas u nich i nie zapowiada się żeby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości (ten i przyszły rok), planują cały czas wydawać tą serię.

Ofc, w obecnych czasach trzeba (niestety) brać zapewnienia Taurusa z dużą rezerwą, ale tak czy inaczej nie spodziewałbym się XIII od Egmontu lub kogokolwiek innego za szybko.