Autor Wątek: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story  (Przeczytany 3696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 09:44:50 »
No Comixology to jest bardzo dobry przykład co to znaczy "zbieranie" elektronicznych komiksów. Zasadniczo to się tyle samo co za papierowe, różniąca jest taka, że nic z tego nie masz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Simon11

Odp: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 10:44:18 »
Wszystko co kupiłem na Comixology przed przekształceniem, wciąż mam w swojej aplikacji, wiec nic w tym kontekście się nie wydarzyło.

Aczkolwiek zgadam się że, Amazon popsuł tą usługę.

Natomiast rzeczy można kupować także w innych miejscach. Np. to co kupisz na Humble Budnle ściągasz w postaci plików. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby jakikolwiek nabyty cyfrowo komiks zaginał.

Dobrą opcją jest też Marvel Unlimited - to już opcja klasycznego dostępu, ale jeśli chciałbyś np. przeczytać wszystko z X-Men od Claremonta np. do House of M, to jeśli chcesz to czytać w formie fizycznej, szykuj 20 000 dolców plus szukaj części rzeczy w dziwnych miejscach gdyż od lat są oop lub tylko w  zeszytach - powodzenia.  8)

Masz też opcję wykupić MU za 50 pln i znaleźć tam te wszystkie tytuły bez najmniejszego problemu, do tego w lepszej jakości niż zeszyty które nigdy nie zostały zebrane w formie zbiorczej.

Offline Hobgoblin

Odp: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 11:59:09 »
Rozumiem, że dyskusja wyeowoluowała w strone jak najefektywniejszego kupowania komiksów w wersji cyfrowej. Dodam tylko, że jak dla mnie to ciagle byłoby zbieractwo (które mam ambitny plan spróbować u siebie zwalczać) bo zakłada, że chcesz to posiadać (choćby tylko cyfrowo) i daje to możliwość sprzedawcy do exploitu i sprzedawania komiksu Y aż o 54% :) drożej od bardzo podobnego komiksu X.
Także w sytuacji jak nie będzie możliwości wolnego dostępu na internecie to uważam, że zasadniejszy już byłby w moim wypadku abonament-wykupowanie czasowego dostępu do wszystkiego bez prawa własności.

Offline Kadet

Odp: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 14:14:57 »
Z ciekawości... Co to za "wybryki" z Comixology, o których wspominacie?

Wszystko co kupiłem na Comixology przed przekształceniem, wciąż mam w swojej aplikacji, wiec nic w tym kontekście się nie wydarzyło.

Jeżeli ktoś ma lepsze informacje ode mnie, to bardzo proszę o sprostowanie, bo jestem trochę cyfrowym laikiem, ale kiedy ostatnio sprawdzałem, to po tym, jak Amazon ostatecznie wchłonął Comixology:

- zniknęła witryna Comixology, w której do tej pory kupowało się komiksy - teraz kupujesz przez Amazona, a więc obok komiksów w wyszukiwaniu wyskakują Ci zabawki, gry, towary itd. itp.; poza tym wyszukiwanie czasem nie działa
- musisz się logować w tym celu na Amazonie, robić konto na Amazonie, logować się na PC na Kindle Cloud Reader Amazona, a ja na przykład nie pałam chęcią do przesyłania takiemu molochowi kolejnych moich danych
- poza USA nie można już subskrybować online tytułów
- dawniej niektóre wydawnictwa poza Wielką Dwójką udostępniały opcję pobrania kopii kupionego zeszytu w PDF - teraz już tego nie ma
- opcja Kindle Cloud Reader na kompa jest bardziej uboga, a na mobilu po update twoja apka Comixology połączy się z kontem Kindle, mieszając książki i komiksy.

Tu artykuł z lutego o zmianach: https://spidersweb.pl/2022/02/amazon-zabija-comixology.html - niektóre rzeczy może już poprawili, nie wiem, nie sprawdzałem...

A tu niedawny update w temacie: Amazon dzielnie pracuje nad rozwiązaniem problemów, które sam stworzył:

https://www.makeuseof.com/how-amazon-plans-fix-comixology/
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Global

Odp: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 18:38:04 »
Nie widze dla siebie mozliwosci powrotu do czytania wydan papierowych. 99% tego co czytam to wydania cyfrowe. 99% tego co kupuje to wydania papierowe. Tak, dobrze przeczytaliscie.
Wyzej ktos napisal, ze na malym ekranie trzeba zoomowac i ze zle sie to czyta. Zimne piwo przez slomke tez sie zle pije wiec po co sie meczyc? Idealny do cyfry jest tablet lub monitor, ale na komorce tez nie ma tragedii. Jedyny problem na komorce jest taki, ze trzeba ja czasami odwracac, bo panele sa czasami zbyt male jak sie trzyma komorke horyzontalnie. Zoomowac? Nigdy nie zoomowalem. Rozumiem, ze ktos moze miec problem i musi zoomowac na komorce... skany, ale skany sa darmowe i masz to za co placisz wiec nie jecz. Automatyczne panele dzialaja luks na komorce.
Od kilku lat uzywam Comixology Unlimited i kilka razy w roku kupuje subskrypcje Marvela i DC zeby nadrobic zaleglosci. Do cyfry przekonal mnie brak gutter loss (nie znam polskiego odpowiednika). Kiedys czytajac wydanie zbiorcze Gideon Falls krew mnie zalala gdy zobaczylem (a wlasciwie nie zobaczylem) 2 strony, ktore tworzyly jeden obrazek a w srodku byla postac i tekst. Postaci nie bylo widac. Pewnie w wydaniu zeszytowym nie ma z tym problemu i wszystko widac, ale wydanie zbiorcze jest fatalne.
Comixology Unlimited dalo mi dostep do rzeczy, ktorych bym nigdy nie przeczytal a tak to na przerwie, na kibelku, w kawiarni, w kolejce zawsze znajde czas zeby kilka stron przeczytac. A wez to samo zrob z jakas papierowa cegla. Nawet manga mi podeszla (Vinland Saga). Zabawna historia: Costam dlugiego czytalem od Marvela i chcialem od tego odpoczac wiec zaczalem czytac Vinland Saga. Przeczytalem z 50 stron i  odstawilem na pozniej. Wrocilem do czytania po kilku tygodniach i zapomnialem jak sie czyta mange. (bo wczesniej nie mialem za duzo stycznosci). Doszedlem do poczatku. Smiechom nie bylo konca...

Offline Bushiken

Odp: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 16:42:16 »
Wrzucę swoją drobną cegiełkę.

Na wstępie zaznaczę, że zawsze preferowałem czytanie w oryginale i głównie Marvela oraz mniejsze wydawnictwa jak Image, z DC jedynie Vertigo czytałem. Wydania polskie mnie nie interesowały, na dodatek gdy zacząłem czytać na poważnie circa 2003 rok Egmont wydawał dużo mniej niż w ostatnich latach.
W związku z tym czytałem cyfrowo na bieżąco oryginalne scany. Na początku na komputerze a potem na Ipadzie 1 generacji. Ktoś przyzna, że okradałem Marvela. I tak bym wtedy tych zeszytów nie kupił, Atom i Multiversum jeszcze nie było a wciągnąłem się w Marvela na dobre i od około 2014 roku wydaję co miesiąc 4 cyfrowe kwoty na Omnibusy.
Obecnie bardzo szybko nowy materiał jest wydawany w tym formacie vide Spider-Man i Captain America Nicka Spencera ale generalnie aby być na bieżąco trzeba czytać zeszytówki których fanem w wersji papierowej nie jestem.

Dlatego w dalszym ciągu czytam na tablecie zeszyty. Różnica taka, że w pewnym momencie przerzuciłem się ze skanów na Marvel Unlimited. Obecnie wszystkie nowe zeszyty wskakują po 3 miesiącach od premiery, kiedyś było to pół roku, co pozwala być na bieżąco.
Forma cyfrowa dla zeszytów jest dla mnie idealna. Nie martwię się że nie posiadam tego fizycznie, to co ciekawsze będę posiadał w wydaniu zbiorczym.

Przy wielkości ekranu 10 cali i w górę jedna strona w pełni wyświetla się na ekranie. Nie wyobrażam sobie jednak czytania na małym ekranie smartfona.

Offline Nemen

Odp: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 17:17:48 »
Kilka razy podchodziłem do czytania komiksów na tablecie ale nie zaiskrzyło. Jednak ostatnio chciałem uzupełnić kilka luk w fabułach serii wydanych w Polsce. Niestety chyba nie jest mi dane. DC Infinite dostępne tylko w US, Comixology Unlimited chyba tak samo, a na Marvel Unlimited wyskakuje mi "Unexpected error has Occured" (dziwne bo na telefonie jest OK, ale wolałbym jednak czytać na większym ekranie). Macie jakieś porady lub propozycje jak przesiąść się skutecznie na cyfre?

Offline plast

Odp: Przejście od zbieractwa do cyfrowych komiksów- wasze porady i success story
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 09:54:10 »
Gdyby istniał czytnik komiksów, jakiś odpowiednik Kindle dla książek, to pewnie bym 95% komiksów połykał cyfrowo, tak jak to robię obecnie z książkami.

Może dożyję kiedyś jakiegoś czytnika z kolorowym (ale dobrym kolorowym, a nie jakimś tam wyblakłym) e-papierem w formacie 14-17", ze światełkiem jak w Kindle, który będzie strony wczytywał nie dłużej niż 1-2 sekundy - to mi wystarczy do szczęścia.

Czytanie na ekranie monitora, tabletu, telefonu - to nie dla mnie, za dużo czasu spędzam i tak przy tych urządzeniach, jakbym miał jeszcze dla przyjemności kolejne godziny sobie oczy psuć w ten sposób, to cała magia by prysła.

Obcowanie z papierem to jedno, tego nie da się zastąpić i Kindle też tego nie potrafi, ale wszystko inne jest do zrobienia, tylko nie obecnie dostępnymi metodami.