Autor Wątek: Przechowywanie komiksów  (Przeczytany 15463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mariuszreyman

Przechowywanie komiksów
« dnia: Pt, 08 Październik 2021, 12:37:35 »
Witajcie,
Szukałem na forum, ale nie znalazłem, dlatego pozwoliłem sobie napisać. Część kolekcji muszę zmagazynować. Chodzi mi o WKKM, Conan itd. Rozglądam się za jakimiś plastikowymi pudełkami, do których po dopowiednim zabezpieczeniu będzie można włożyć kolekcje i umieścić w garażu/schowku.
googlując znalazłem coś takiego:

lub

Ktoś z Was badał temat, co i gdzie można w PL kupić ??
Będę wdzięczny za pomoc/poradę.

Offline LukCook

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 14:08:47 »
Witajcie,
Szukałem na forum, ale nie znalazłem, dlatego pozwoliłem sobie napisać. Część kolekcji muszę zmagazynować. Chodzi mi o WKKM, Conan itd. Rozglądam się za jakimiś plastikowymi pudełkami, do których po dopowiednim zabezpieczeniu będzie można włożyć kolekcje i umieścić w garażu/schowku.
googlując znalazłem coś takiego:

lub

Ktoś z Was badał temat, co i gdzie można w PL kupić ??
Będę wdzięczny za pomoc/poradę.

Cześć.

Ja używam pojemników z Ikei, Samla:

https://www.ikea.com/pl/pl/p/samla-pojemnik-z-pokrywka-przezroczysty-s69440822/

Dodaktowo pokrywę musisz kupić osobno:

Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 14:13:55 »
Ktoś z Was badał temat, co i gdzie można w PL kupić ??
Będę wdzięczny za pomoc/poradę.
Takie jak załączyłeś sam bym przyjął! Niestety nie spotkałem nigdzie. Z kolei te podlinkowane przez LukCook'a jakoś mnie nie przekonują (znam je z autopsji) gdyż format i niejednorodny kształt (luzy) nie są gwarancją bezpieczeństwa zbioru. :/

Offline Takesh

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 14:40:23 »
@Gazza popieram. W marketach chyba wszystkich szukałem ostatnio takich, plus alledrogo i wszystkie jakieś pozaokrąglane i nie bardzo do przechowywania komiksów.

@mariuszreyman A gdzie można dostać te pudła? Zdjęcie z komiksami Twojej roboty? Nadają się? Jakie koszty?

Offline komiksowe_warianty

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 15:07:14 »
To plastikowe pudło to z firmy UltraPRO (druga fotka), jego cena wynosiła 12$, ale jest to towar wyprzedany i już nie wróci do oferty firmy. W Polsce nie znajdziesz nic podobnego. Pozostaje eBay, gdzie możesz nabyć plastikowe pojemniki od innych firm. Są nawet jakieś noname'y.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Październik 2021, 15:10:59 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline gashu

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 15:13:52 »
Ja trzymam w tych ikeowych plastikowych pudłach jakieś stare magazyny (Produkty, AQQ) oraz zeszytówki.
Daje radę, chociaż o jakimkolwiek dopasowaniu nie ma w tym przypadku mowy.

Offline mariuszreyman

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 10:47:02 »
Jak nie ma gotowego rozwiązania to trzeba pokombinować.

To pudełko jest zrobione chyba z czegoś takiego - http://www.gekoplast.pl/product,5
A tutaj pierwsza z brzegu firma z internetu, która robi z płyty polipropylenowej pudełka - https://www.paj.pl/produkty/pudelka-i-opakowania.html

Napiszę do nich, zobaczymy jaki jest koszt...

martinezpl

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 11:01:30 »
Do twardych wydań Egmontu czy kolekcyjnych takie coś powinno dać radę: https://allegro.pl/oferta/mocne-pudelko-dekoracyjne-archiwum-deska-szara-11260328082
Wysokość 26 cm. Wydania DC Deluxe mogą trochę wystawać. Są też inne wzory: https://allegro.pl/uzytkownik/DekorHome?string=wys.%2026cm&description=1

Offline Leyek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 11:24:06 »
@up

Ryzykowne rozwiązanie. Używam tego do przechowywania czasopism. To jest bardzo cienki karton. Ustawiając jeden na drugi od razu się zniekształca, zapada. Przenoszę to podtrzymując spód, a i tak mam obawy czy się nie rozleci :) A papier w komiksach jest cięższy niż w prasie. Więc wypakowane na maxa pudełko będzie jeszcze cięższe.
 
To już lepsze porządne kartony przeprowadzkowe z pięciu warstw tektury. Cenowo wyjdzie z tego co pamiętam podobnie lub nawet ciut taniej a jakość nieporównywalna. Brałem takie do przeprowadzki. Mogą stać na sobie i nic się nie zniekształca.

Offline eyesore

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 11:48:52 »
Takie typowe kartony o formacie A4 są do kupienia w Ikei, chyba 3 zł sztuka, badziew ale o dziwo bardzo mocny. Trzymam marvele/dc w tych kartonach i daje radę, można nosić tez na większe odległości ale faktycznie trzeba uważać na to żeby spodem nie poleciało  ;)

Offline starcek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 12:06:59 »
Można też dorwać takie składane plastikowe pudełka.




Ja zdecydowałem się na składowanie płaskie - wchodzą dwie sterty i zostaje luz. Ale można też bokiem, bo akurat to ze zdjęcia ma odpowiednie wymiary.  8)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline bibliotekarz

Odp: Przechoywanie komiksów
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 12:12:30 »
Trzymam marvele/dc w tych kartonach i daje radę, można nosić tez na większe odległości ale faktycznie trzeba uważać na to żeby spodem nie poleciało  ;)
Połóżcie na dno podkładkę i podklejcie spód taśmą.

Przechowywanie w pudłach nie jest efektowne wizualnie, ale dobrze zabezpiecza komiksy. Po 10 latach widać sporą różnicę między komiksami trzymanymi w pudle a tymi na półkach.
Batman returns
his books to the library

Offline willy_poodle

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 17:44:41 »
A jakieś "pudło archiwizacyjne" z alle się nie nada?

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 19:11:48 »
Ja trzymam  spora czesc w takich pudlach ktorymi zeszytowki z USA mi przysylaja :)

Mam ich już z 200 w kazdym mam okolo 60 szt. lipa tylko taka ze na plasko leza ale musza poczekac na nowy regla bo sie dopiero za skrencanie zabralem :)


Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 20:21:58 »
 ??? Zeszyty na płasko to zły pomysł.

Napiszę do nich, zobaczymy jaki jest koszt...
Czekam na wieści!  :)