Autor Wątek: Przechowywanie komiksów  (Przeczytany 15589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 12:14:19 »

Offline starcek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 14:51:11 »
Postanowiłem skorzystać z doświadczeń z Małego Modelarza - oraz na fali bycia eko - więc z odzysku powstaje taki medium box. :-D

 
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 08:27:09 »
Oby utrzymał (czego, oczywiście, życzę!) ciężar zeszytów. Te dedykowane są tak sprytnie zaprojektowane i wykonane, że świetnie się sprawdzają i można je piętrować!

Offline starcek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 12:13:21 »
Te dedykowane są z cieńszej tektury, a to jest pudełko w których przywożą zakupy ze sklepu - grubsza tektura, dno to 3 wartwy. Jestem dobrej myśli.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 15:00:05 »
Okay! Może to kwestia zdjęć albo przycięcia tego kartonu - ale mam wrażenie jakby było dokładnie odwrotnie. Mam w domu shortboxy różnych producentów i są one z różnej grubości materiału więc nie wiem do których się odnosisz, ale ważna jest również "konstrukcja" boxu - stąd oryginalne mają przy swojej wytrzymałości zaledwie dwie warstwy na spodzie, ale sposób ich łączenia i łamania robi niesamowitą robotę!
Trzymam kciuki za powodzenie Twojego projektu!

Offline starcek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 18:33:44 »
Idzie powoli, ale już jasne, co w nim będzie.


   
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline stab

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 17 Kwiecień 2022, 14:34:03 »
Zamawiał ktoś może jakieś short boxy na zeszytówki z amazonu (najlepiej niemieckiego)? Jedyne sensowne jakie znalazłem to
https://www.amazon.de/dp/B005DPW59Q/ref=cm_sw_r_cp_api_i_9DWT045V6AQ3KMX9GCEK, tylko ta przesyłka 10€. Można gdzieś wyrwać taniej?

Offline komiksowe_warianty

Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 17 Kwiecień 2022, 16:43:02 »
Raczej mało prawdopodobne tu na forum ;) Zazwyczaj ludzie szukają zamienników a nie produktów dedykowanych, a tym bardziej w cenie 15 € z zagranicznego Amazona. Ja polecam Comicare na Atomie, ale nie wiem czy urządza Cię sklep z Polski.

Offline stab

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 18 Kwiecień 2022, 11:46:05 »
Szczerze to szukam czegokolwiek, bo robi mi się tego dosyć sporo,a z amazonu jest po prostu najszybsza dostawa, a i 7,5 ojro za sztukę co nie jest chyba jakoś bardzo dużo. Jedyne co mnie martwi to to że zeszytówki mają w tych pudłach luzy po bokach.


Offline komiksowe_warianty

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 18 Kwiecień 2022, 17:30:43 »
Jak nie będziesz tego przemieszczał, to dosuniesz raz do jednej strony i wszystko powinno być w porządku :) Te od Comic Defense (takie jak na Atomie) są węższe i zeszyty nie mają tyle przestrzeni. Podobnie jest z pudłami od Comiccare czy BCW.

Offline Crono

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 18 Kwiecień 2022, 17:53:57 »
Z tego co widać na zdjęciu to komiksy masz w folii z tekturką. Tektura jest szersza od komiksu, więc nawet jeśli komiks uderzy o bok, to tektura zamortyzuje uderzenie.

Offline starcek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 18 Kwiecień 2022, 19:06:24 »
Trochę trwało, ale się udało. Teraz czas zapełniać blankami.


Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 08:24:15 »
Jedyne co mnie martwi to to że zeszytówki mają w tych pudłach luzy po bokach.
Bo to nie jest pudło na zeszytówki. Te dedykowane mają mniejszy "luz".

Offline stab

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #58 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 10:23:07 »
@Crono
To nie moje pudło, zdjęcie z komentarzy na amazonie. Są jeszcze te plastikowe BCW, ale to już trochę przerost formy nad treścią. Chyba sobie daruje te kartony i przejadę się do sklepu z komiksami.

Offline Bazyliszek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 18:58:56 »
https://www.instagram.com/p/Cd_OzqvMav8/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Kupiłem sobie regał na komiksy, ale widzę, że to był średni pomysł jak na obecne warunki mieszkaniowe. Trzeba będzie przestać się pieścić i wydać poważne pieniądze na duży regał 2 metry na 3 metry. Zainwestować w przyszłość i skończyć z półśrodkami