Autor Wątek: Przechowywanie komiksów  (Przeczytany 15590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 12:58:01 »
Nie bardzo rozumiem ….

Ja od 10 lat mam pomieszczenie w piwnicy gdzie trzymam cała swoją kolekcje.
Cisza, spokój. Zaszywam się tam co jakiś czas - nikt z domowników mi nie przeszkadza. Moja oaza
Brak miejsca - nie wiem co to znaczy

Zależy kto jakie warunki ma w piwnicy.

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 14:16:07 »
Tyko czy stoi regal czy pudla na jedno wychodzi, ale to Twoja sprawa twoja kolekcja :)

Offline sad_drone

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 20:12:48 »
@kenji Zazdroszczę, u mnie w bloku jest taka wilgoć w piwnicy że po tygodniu wszystkie komiksy byłyby do wyrzucenia ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline PawelC

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 20:19:42 »
Zeszyciarze, jak przechowujecie zeszyty na pułkach :)?

Miałem w końcu chwilę żeby trochę zrobić porządek na pułkach, w efekcie zeszyty w końcu wyjdą z kartonów i trafia na regały. Teraz tylko mam zagwozdkę, bo jeśli je postawię po prostu jak inne komiksy to... nie prezentują się najlepiej delikatnie rzecz ujmując, oraz przeglądanie lub szanie w ich jest mega niewygodne.

Co polecacie? Tylko i wyłącznie specjalistyczne pudła (longboxy), jakaś fajna i tańsza alternatywa, a może coś jeszcze innego?

Dodam jeszcze, że zeszytów trochę jest, około 250.

Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 12:27:24 »
Przechowuję w shortboxach (long nie polecam bo tego nie da się podnieść po wypełnieniu), a te piętruję na podłodze pod biurkiem mojej pracowni modelarskiej.
Na półce trzymam tylko chwilowo najświeższe zeszyty zanim trafią do boxów oraz kilka cenniejszych w case'ach BCW i jedynego slaba, którego posiadam.
Niestety zeszyty średnio nadają się do eksponowania na półce.

Offline Kielo

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 13:41:41 »
ja tez czesciowo trzymam zeszyty w shortboxach, ale problem jest z miejscem na te shortboxy... zmuszony wiec jestem czesc zeszytow trzymac na polkach i tutaj Gazza ma racje - nie jest to najlepszy pomysl. Nie wyglada to szczegolnie dobrze i bardzo latwo w ten sposob zeszyty uszkodzic (pomimo folii i kartonikow):


sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 15:03:52 »
Ja kilka lat trzymalem zeszytowki na regale na lezaco teraz wlasnie je przenosze do nowego domu na stojaco, folia do foli sie troche "przykleila" ale teraz beda dumnie stac i beda posegregowane choc juz wiem ze sie nie zmieszcza mimo iz regal 3m x 3m...

Offline PawelC

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 18:37:58 »
Dzięki panowie, czyli tak jak podejrzewałem short/longboxy to najsensowniejsza opcja. U mnie na starym mieszkaniu też leżakowały na płasko na stosach, ale wiem, że to nie najlepsza i w dodatku bardzo niewygodna metoda, dlatego kombinuję. Trochę chodzi mi po głowie zrobienie slipcase'ów, ale to jednak sporo roboty i pewnie ostatecznie nigdy tego nie ruszę :).

A może są jakieś fajne gotowce, tylu takie stojące etui/pudła na dokumenty? Ważne w sumie żeby rozmiar był w miarę odpowiedni, nie za wysokie, nie za głębokie.

Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 19:04:21 »
Byłbym zapomniał - mam dwa „slipkejsy” z BCW na zeszyty. Ale tam wejdzie 10-15 max. (Wrzucę jakieś foto przy okazji)
No niestety - na leżąco dochodzi prędzej czy później do uszkodzeń grzbietów więc zdecydowanie odradzam ten sposób przechowywania - chyba, że komuś nie zależy…
Shortboxy są najlepsze, ale jak napisał Kielo - wymagają miejsca.

Offline gashu

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 16:54:11 »
Zeszyty?
Ktoś to zbiera?
Ja trzymam jakieś pojedyncze egzemplarze, które darzę sentymentem, w pudle na strychu.
Cała reszta na stercie przy kibelku  >:(

Offline Alexandrus888

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 18:28:23 »
A powiedźcie co to są short- i long- boxy? Ostatnio się zastanawiałem jak przechowywać sensownie ziny a te są chyba w "konstrukcji" podobne do zeszytówek.

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 18:29:54 »
Zeszyty?
Ktoś to zbiera?
Ja trzymam jakieś pojedyncze egzemplarze, które darzę sentymentem, w pudle na strychu.
Cała reszta na stercie przy kibelku  >:(

Tak, np ja mam ich kika tysiecy i wlasnie przenosze je na nowy regal.

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 18:31:18 »
A powiedźcie co to są short- i long- boxy? Ostatnio się zastanawiałem jak przechowywać sensownie ziny a te są chyba w "konstrukcji" podobne do zeszytówek.

Krótkie i dlugie kartony do przechowywania komiksow na stojaco.


Offline kv

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 10:55:50 »
A gdzie coś takie można nabyć?

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 12:02:31 »
Popatrz lub popytaj w sklepach komiksowych moze maja albo ci sciagna na zamowienie np w Atomie.