Autor Wątek: Przechowywanie komiksów  (Przeczytany 15452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 21:20:50 »
Wiem ale przez brak miejsca narazie tak musi byc 😉

Offline Edgar

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 00:52:16 »
Przecież można napchać do pudełka, zamknąć, a następnie postawić pudełko w pionie. Wtedy zeszyty nie będą już na płasko, a powierzchnia magazynowa ta sama.  8)

Offline SawiK

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:17:59 »
Wiem ze sa tu Ojcowie wiec : Kartony po Pamperach/Dada nadają sie na zeszytówki. Tak trzymam zeszyty USA i Tm-Semikowe duble. Wystarczy okleić starymi komiks plakatami jak bobas z pieluchą przeszkadza  ::) ;)

Offline Leyek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 22:15:07 »
Do założyciela wątku - jeśli masz łóżko z prześwitem na dole to polecam pojemniki Skubb z Ikei. Są różne wymiary, te co ja brałem mają ok. 70 cm długości. Wrzucałem na forum gildii, ale widzę, że fotki już wygasły. Robiłem dziś porządek z kartonami co jeszcze z przeprowadzki zostały, więc wrzucam kilka fotek. Idealnie wchodzą dwa rzędy standardowych B5, ok. 1,40 metra dodatkowej półki :) Najlepsze łóżko z dostępem z obu stron, ja mam przy ścianie więc z drugim rzędem z tyłu jest problem, bo napakowane ciężkie to jak cholera, a wysuwać trzeba sposobem, bo rączka, którą mają te pojemniki nie wytrzymuje.









A co do pudełek przeprowadzkowych, które polecałem wcześniej do przechowywania, wrzucałem fotki wcześniej w innym wątku. Niektóre stały rok tak spakowane. Trzy warstwy kartonów na sobie (normalnie, a nie na przekładkę jak na fotce poniżej). Praktycznie zero strat, pojedyncze sztuki z mojej winy, co zbyt wystawały i dostały ciężar, a dodatkowo miały taką okładkę klejoną (zintegrowana oprawa to się chyba zwie) znacznie wystającą ponad blok kartek, np. Totalnie nienostalgia.

(...)
Parę fotek:
- ustawianie spakowanych pudeł


- wykorzystanie mniejszych kartonów (format B5 - kolekcyjne Marvele jako zabezpieczenia :); format Omnibusów/DC Deluxe)




- większe kartony (format ok. A4; formaty powyżej A4 musiały iść w poprzek)



(...)

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 09:07:04 »

Offline Castiglione

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 10:17:03 »
Nie wiem w sumie, czy to odpowiedni temat, ale taki był hejt na tego gościa, że to nieprawdziwy kolekcjoner i mówi o czymś, czego nie czyta, a jak się okazuje zbiory potężniejsze od niejednego na forum, a przede wszystkim w większości przeczytane, czego wielu tu brakuje...

Offline mariuszreyman

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 21:39:38 »
OK, chwilę to trwało, ale opiszę do czego doszedłem.
Na pierwszy ogień poszło WKKM
Kolekcja to ok. 288 cm długości i 130 kg wagi. Po konsultacji z firmą, która zgodziła się zrobić pudła wyszło 5 sztuk o długości 58 cm i nośności 26 kg. Niestety cena dość wysoka (95 zł za sztukę), ale doszedłem do wniosku, że pudła są robione na wymiar, a chcę kolekcję porządnie zabezpieczyć. W podobnej cenie są pudła z pierwszego mojego postu.
Pudełka wyglądają tak:



Do tego zakupiłem na Amazonie 2 x Ultimate Guard Comic Bags Golden Size za 31,12 za paczkę (Prime się do czegoś przydało ;-) )


Niestety nie mają żadnego "zapięcia", więc musiałem sobie radzić:


Trochę trwa pakowanie. W pudełku komiksy prezentują się tak:


Idealnie zmieściła się cała kolekcja:


Kolejne kolekcje będę pakował sukcesywnie dokupując pudeł... Jednak wydatek spory, więc trzeba to rozłożyć w czasie, ale wydaje mi się, że spełni swoją funkcję...

Offline death_bird

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #22 dnia: So, 27 Listopad 2021, 19:40:22 »
Dobre, dobre. Możesz popełnić reklamę i podać namiary na firmę? Ciekaw jestem jaki mają profil działalności.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline mariuszreyman

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #23 dnia: So, 27 Listopad 2021, 19:56:42 »
Dobre, dobre. Możesz popełnić reklamę i podać namiary na firmę? Ciekaw jestem jaki mają profil działalności.

Proszę bardzo - https://paj.pl/ :-)

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #24 dnia: So, 27 Listopad 2021, 21:35:53 »
Tylko po co te pasy bedziesz to nosil gdzies,?

Offline amsterdream

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 08:44:07 »
Wyglądają fajnie, ale jak dla mnie te pudła na wymiar to trochę przerost formy nad treścią.

Teraz doczytałem, że komiksy mają być przechowywane w garażu to może jednak te pudła nie są przesadą chociaż osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na przechowywanie kolekcji w piwnicy/garażu/strychu. Jak by mi się komiksy nie mieściły to wolałbym je po prostu sprzedać.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Listopad 2021, 08:49:26 wysłana przez amsterdream »

Offline kenji

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 09:19:41 »
Nie bardzo rozumiem ….

Ja od 10 lat mam pomieszczenie w piwnicy gdzie trzymam cała swoją kolekcje.
Cisza, spokój. Zaszywam się tam co jakiś czas - nikt z domowników mi nie przeszkadza. Moja oaza
Brak miejsca - nie wiem co to znaczy

sum41

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 10:03:46 »
Przy tej cenie za pudlo to sie nie opyla. Ja ostatnoo zrobilem zaprojektowalem regal 3m x 3m gdzie takich pudel wejdzie mi z 4/5x tyle i kosztowaly plyty, z pocieciem i oklejeniem okolo 400zl.

Offline starcek

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 10:40:07 »
Tylko po co te pasy bedziesz to nosil gdzies,?
Spadkobiercy do skupu zaniosą.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline mariuszreyman

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 11:03:10 »
Odpowiem zbiorczo.
Tylko po co te pasy bedziesz to nosil gdzies,?

Dla bezpieczeństwa i wygody. Cała kolekcja to ok 130 kg. Jedno pudło to 26 kg, zdecydowanie łatwiej przenosi się z tymi pasami.

Teraz doczytałem, że komiksy mają być przechowywane w garażu to może jednak te pudła nie są przesadą chociaż osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na przechowywanie kolekcji w piwnicy/garażu/strychu. Jak by mi się komiksy nie mieściły to wolałbym je po prostu sprzedać.

Każdy podejmuje decyzje we własnym zakresie. Ja kolekcji nie chciałem się pozbywać, a chciałem zrobić miejsce. Doszedłem do wniosku, że takie rozwiązanie jest dla mnie optymalne.

Ja od 10 lat mam pomieszczenie w piwnicy gdzie trzymam cała swoją kolekcje.
Cisza, spokój. Zaszywam się tam co jakiś czas - nikt z domowników mi nie przeszkadza. Moja oaza
Brak miejsca - nie wiem co to znaczy

Nie każdy ma taki komfort. Raczej nie mam możliwości, żeby zmienić lokum tylko po to, żeby powiększająca się kolekcja miała się gdzie zmieścić.

Przy tej cenie za pudlo to sie nie opyla. Ja ostatnoo zrobilem zaprojektowalem regal 3m x 3m gdzie takich pudel wejdzie mi z 4/5x tyle i kosztowaly plyty, z pocieciem i oklejeniem okolo 400zl.

Trzeba mieć jeszcze miejsce, żeby taki regał mieć gdzie postawić ;-P

Założeń było kilka:
- sprzedaż na tę chwilę nie wchodziła w grę
- potrzebowałem miejsca
- najłatwiej jest spakować i zabezpieczyć coś co jest tej samej wielkości i jest zamkniętą całością
- musiałem brać pod uwagę miejsce przechowywania co wymuszało, odpowiednie zabezpieczenie
- i na koniec element, który jest nieprzewidywalny i prędzej czy później każdemu może pokrzyżować jego plany... Domyślcie się jaki ;-P

Zdecydowałem, że takie rozwiązanie, jest optymalne. Opisałem też opis, bo doszedłem do wniosku, że może komuś pomóc.
Ale jak wszędzie w naszym pięknym kraju dobrych rad znajdziesz bez liku ;-)