Autor Wątek: Powroty przerwanych serii  (Przeczytany 5054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Powroty przerwanych serii
« dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:34:40 »
Przerywanie serii. To coś czego nikt nie lubi. Na szczęście czasem po latach serię przejmuje inny wydawca i zyskuje punkty szacunku u komiksowej gawiedzi. Czasem serię kontynuuje to samo wydawnictwo, ale mam wrażenie, że chyba najczęściej już inne. W ostatnich tygodniach wróciły np. Kot Rabina, Lazarus, Władcy Chmielu, wcześniej Corto Maltese czy Potwór z bagien, a niedługo pojawią się Klezmerzy, Bouncer i Mroczne Miasta. Fajnie jest.
Ja płaczę m.in. za: Queen and Country, Rachel Rising, Muminkami, Piratem Izaakiem... Przerwanie których serii, o których kontynuacji dzisiaj nic nie wiadomo, sprawiło Wam najwięcej bólu?

Offline Cyber

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:38:33 »
Przerwanie Tm-Semic. Do dziś mam żal.

Offline PJP

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:43:01 »
Poczytałbym te z Pegasusa, szczególnie Marine i Kaledine'a.

Offline Death

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:44:37 »
Idziemy w stronę aż tak prehistorycznych czasów? No to Tetfol. Co noc płaczę w poduszkę za Tetfolem.  :D

Offline parsom

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:46:12 »
Mroczne miasta? Kto ma wydać?
Ja chciałbym powrotu RR i Pirata (wraz ze wznowieniem pierwszego tomu, bo nie mam).
A żeby może nieco poszerzyć dyskusję - odwrócę pytanie. Kiedy wy sami decydujecie się na porzucenie jakieś serii? (Death, jak mieszam szyki to daj znać - usunę).

Offline keram2

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:49:50 »
Na Komiksowej Warszawie spytałem Kołodziejczaka czy skoro świat Troy powrócił to czy inne przerwane serie (np. Aquablue) mają szansę na powrót w integralach. Trochę się rozgadał przy odpowiedzi, ale jednak nie.

Moje typy:
Aquablue, Aria, Marine, Głowy Orłów, W kręgu podejrzeń, Soda.
Chętnie też powróciłbym do humorystycznych: Mały Sprytek, Titeuf, Uczeń Ducobu, Cubitus.

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:49:54 »
Marine jak dobrze pamiętam to ktoś obiecywał wydać u nas, tylko nie mogę sobie przypomnieć kto i kiedy. Również nie miałbym nic przeciwko Ianowi i Tetfolowi, ale tylko i wyłącznie w postaci integrali, żadnych pojedynczych albumów.

Offline parsom

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:51:04 »
Już widzę - Scream wyda jedną część Mrocznych miast. Jak na jednej części się skończy, to będą mieli szansę trafić na szczyt listy w tym wątku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:52:59 »
To piękne, ile przerwanych serii powróciło na rynek w ostatnich latach. Taki Kot Rabina, to istna sztafeta, wycofują się kolejni wydawcy wydający te serię, a następni ją przejmują. Bouncer też nie mniej ciekawe losy ma na naszym rynku - bierze się za niego trzeci wydawca i każdy wydaje po swojemu. Do wymienionych kontynuowanych serii, można dorzucić co najmniej drugie tyle: Largo Winch, 100 naboi, Transmetropolitan, Y Ostatni z mężczyzn, The Goon, Storm... Doszło do tego, że coraz mniej możemy wymienić serii, na których kontynuację czekamy - choć dorzuciłbym jeszcze kilka: Milczenie i krew, Rozbitkowie czasu, Samotny wilk i szczenię, Miecz nieśmiertelnego, Vagabound...

Przerwanie których serii, o których kontynuacji dzisiaj nic nie wiadomo, sprawiło Wam najwięcej bólu?

Na pewno Nestor Burma - wiem, wydawca twierdzi, że będzie w przyszłym roku, cieszę się, nie chcę zapeszać, ale już czytałem kilka jego odpowiedzi na ten temat i póki co, żadna się nie sprawdziła. Więc na razie traktuje to jako "o kontynuacji nic nie wiadomo".


Offline Cyber

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:57:40 »
Chętnie poczytał bym nowe przygody Funky Kovala. Ostatnia część nie była hitem, ale i tak przytulił bym nowy tom. To samo tyczy się Yansa. Pomarzyć można, ech...

Offline Death

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:57:58 »
Nestor serio musiał się sprzedać arcydziadowsko. A to taki świetny komiks jest. A dzięki temu, że jest czarno-biały, to nawet w tym dużym screamowym formacie, na kredzie i twardej oprawie ma zaledwie 50 zł na okładce. A liczy dwa razy tyle stron ile przeciętny frankofon. Nie wiem jak to mogło się nie sprzedać... W Mestro toto było za 30 zł czyli dwie paczki fajek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:14:49 »
A żeby może nieco poszerzyć dyskusję - odwrócę pytanie. Kiedy wy sami decydujecie się na porzucenie jakieś serii?

Chodzi ci o porzucenie serii wydawanej? Czy takiej, która wydaje się przerwaną?

Z drugiego przykładu, w zeszłym roku porzuciłem Dekalog. Nie porwała mnie aż tak ta seria, a że wydawało mi się, że Scream na tych dwóch integralach poprzestanie, to sobie odpuściłem. A jak w tym roku okazało się, że jednak będą kontynuować, to nawet mnie to nie zainteresowało.

Offline Death

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:27:02 »
Ja już chyba porzuciłem te poboczne Thorgale. To się stało w sposób naturalny, po prostu coraz bardziej rzygałem okładkami, rysunkami, kolorami i scenariuszami. Mam nawet kupionych kilka ostatnich Louve i Młodzieńczych lat, których nawet nie mam ochoty czytać. A kilku innych nie kupiłem i wątpię żebym kupił. O dziwo z Kriss jestem na bieżąco, bo ten rysownik w Górze czasu mnie rozwalił, więc chętnie kupiłem, przeczytałem i potem to samo zrobiłem z kontynuacją. Mnie się podobały. Ale jak widzę jaką chałturę odwala ostatnimi czasy Surżenko i przede wszystkim te kolory, to nawet nie mam ochoty przeczytać jednej strony. Okładka Sinozębego chyba już całkowicie odepchnęła ode mnie tę serię. Światy Thorgala i główną serię po rezygnacji Rosińskiego ratuje już tylko Vignaux. Reszta autorów nadaje się do kręcenia karuzeli. Pewnie dla niego kupię kolejny tom głównej serii i Kriss też.

Offline parsom

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:39:02 »
Chodzi mi raczej o przerwanie wydawanej, ale interpretacja pytania dowolna. Ja np. nie tyle porzuciłem, co wręcz rzuciłem Monstressą po kilku stronach tomu 2. A Y po tomie 4. Im dalej w serię, tym trudniej rzucić. Ale z drugiej strony skreślić coś po pierwszym tomie też może być błędem.
Co do Thorgala, to akurat zbieram go na nowo. Ale czytałem całość i teraz z góry podjąłem założenie, że kończę kupowanie na ostatnim tomie Van Hamme'a.

Offline Spiff

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 20:05:14 »
Bob Morane.
Daniel Dudek
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?