Autor Wątek: Ekskluzywność wydania  (Przeczytany 4196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Ekskluzywność wydania
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 13:29:39 »
W angielskim znaczeniu nawet bardziej chodzi wyłączność dystrybucji, sprzedaży niż do kogo trafia.

Offline Hood

Odp: Ekskluzywność wydania
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 15:23:06 »
Skoro nikt Cię nie przekona, to nie ma co dyskutować ;). Ale ekskluzywny nie musi być z definicji limitowany. A przynajmniej nie w naszym tłumaczeniu słowa exclusive (czyli z definicji "wyłączny"). Jak rozumiem u nas mówimy odpowiedniku słowa deluxe / luksusowe. Ja też skłaniam się ku pewnemu zestawowi cech. Bo jak powiedziałem, jak dostaniesz nakład 100 egz z którego będą wypadać kartki to jednak średni ten ekskluziw.  Jak dla mnie główną cechą jest najdzwyczajna jakość, w powiązaniu z innymi wybranymi cechami.
Sporo z dopicowanych wydań płytowych jak najbardziej zasługuje na miano luksusowych a są w ciągłej produkcji.

DC i Marvel mają swoje 'Deluxe Edition' - są to wydania w twardej oprawie, lekko powiększone (OHC) i mogą, ale nie muszą zawierać jakieś dodatki (najczęściej jednak są). Nie są one limitowane nakładem.
Ekskluzywny =/= kolekcjonerski.

Offline PJP

Odp: Ekskluzywność wydania
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 19:21:30 »
Jasne, że wszystkie cechy mogą stanowić o ekskluzywności lub... prawie żadna ;) Nasze określenia są dość ułomne chociaż dla jednego wydanie będzie ekskluzywne ze względu na nakład (limitowane) a dla drugiego ze względu na sposób wydania (lepszy papier np.). Niestety nie umiem (nie wiem czy jest taka opcja) zrobić ankiety, żeby można było wybrać kilka opcji lub wszystkie. Sam wahałem się między wyborem opcji - nakład a dodatkami. Zwyciężyły dodatki ;) Na razie wyniki mnie nie dziwią specjalnie. No, może poza brakiem "renomy wydawnictwa", które nie jest reprezentowane. W dużym skrócie: ekskluzywne=musowo drogie?
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 19:26:11 wysłana przez PJP »

Bender

  • Gość
Odp: Ekskluzywność wydania
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 19:56:05 »
Myślę, że nie jako warunek sam w sobie. Ale często wyższa cena wynika po prostu ze składowych (wyższa jakość, mały nakład, bajery etc)

Offline Spiff

Odp: Ekskluzywność wydania
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 21:50:14 »
Popieram.
Dla mnie ekskluzywny = luksusowy .
Luksusowy = wysokiej jakości.
Wysoka jakośc = drogo.
Drogo = przeznaczony dla zamkniętej grupy osób
Przeznaczony dla zamkniętej grupy osób = ograniczony nakład :)
...
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 21:52:44 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline LordDisneyland

Odp: Ekskluzywność wydania
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 22:42:17 »


Słowem, nabywca wywalając duże skądinąd piniąchy musi czuć się dopieszczony w sposób ekskluzywny.


A i tak po jakimś czasie znajdzie coś, na co można ponarzekać ;)
,, - Eeeeech.''

Offline nayroth

Odp: Ekskluzywność wydania
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 20:51:46 »
Tak jak powiedział Spiff, eksluzywny MUSI mieć ograniczony nakład. Natomiast samo ograniczenie nakładu NIE ZNACZY że coś jest ekskluzywne. Czasami wręcz przeciwnie - świadczy ze coś jest niewypałem