Autor Wątek: Powroty przerwanych serii  (Przeczytany 5053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 20:56:59 »
Okładka Sinozębego chyba już całkowicie odepchnęła ode mnie tę serię.
Offtop:
No właśnie - fatalny odbiór Aniela spowodował, że ciężko o recenzje Sinozębnego w sieci. A mimo naprawdę paskudnej okładki - środek całkiem przyzwoity. Nie widać, że Surżenko odwala w nim chałturę (może lepiej mu się rysuje cyfrowo kardy niż maluje okładki?) a i fabularnie porządny mainstreamowy frankofon. Owszem, to nie Thorgal u szczytu, ale mimo wszystko jest ok. Yann to nie epatuje swoimi nowożytnymi pomysłami, dość irytuje nadmiarem imion i pojęć arabsko-skandynawskich (jakby się chwalił, że zrobił porządny literaturowy research), ale koniec końców - czyta się to bardzo dobrze!

Offline JanJ

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 22:02:36 »
Ja marzę o: Pirat Izaak (żeby w końcu narysował ten 6 tom), Aquablue, XIII (tomy 14-19), Nabuchodinozaur, Joe Bar Team (ciekawe czy ktoś to jeszcze pamięta)

A jak bym mógł tak na odwrót, to żaby Rosiński skończył Thorgala na Klatce ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Lipiec 2019, 22:37:13 wysłana przez janjedlikowski »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 22:56:41 »
"Pewnego razu we Francji".
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Kapral

  • Gość
Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 23:06:10 »
Ja już dawno oduczyłem się liczyć na łaskę polskich wydawców, przynajmniej jeśli chodzi o komiks anglosaski. W zasadzie czekam tylko na "Black Science" i to raczej ze skąpstwa, bo akurat ten tytuł dostawałem gratis od Taurusa. Coraz częściej zdarza mi się, że Non Stop albo Mucha wydaje coś, co już mam na półce po angielsku. Trochę mnie wtedy szlag trafia, ale z drugiej strony łechce to moje ego (że niby mam nosa do tytułów).

Gorzej z frankofonami. Po francusku nic a nic nie kumam, więc jestem skazany na czytanie przekładów. Najbardziej brakuje mi kolejnych tomów "Mrocznych miast" i "Wód Morteluny". Chętnie bym też przygarnął jakieś nowe "Sprycjany".

Offline jotkwadrat

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 00:15:22 »
Miło, gdyby ktoś wrócił do wydawania Hitmana.
Ciepło przyjąłbym też uzupełnienie Śnienia, bo wyszedł u nas aż jeden tom, w dodatku zbierający kilka zeszytów ze środka serii.

No i trochę serii z DC się uzbierało. Flash i WW z 52 i sporo z Rebirth.

talibo

  • Gość
Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:03:46 »
Ciepło przyjąłbym też uzupełnienie Śnienia, bo wyszedł u nas aż jeden tom, w dodatku zbierający kilka zeszytów ze środka serii.
Tylko, że poza tym jednym wydanym u nas tomem jest jeszcze tylko jeden zbiorczy. Do tej pory, pomimo odpalenia nowej serii Dreaming, DC nie wznowiło w zbiorczych nic z tej serii. Dopóki tego nie zrobią Egmont sam nic nie zrobi.

Tak tylko zwrócę uwagę, że na rynek wróciła jedna seria, której nie było przez 20 lat i co się stało? Sprzedaż była tak oszałamiająca, że Egmont zamknął serię nie kończąc jej nawet. Może jednak nie wszystko powinno wracać.

Offline radioblackmetal

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:15:47 »
@up o jaką serię chodzi?
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

ramirez82

  • Gość
Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:20:08 »
Green Lantern z Odrodzenia? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeśli tak, to dyskutowalbym, czy to powrót serii, czy powrót postaci, ale w zupełnie innej serii. Oczywiście nie każdy powrót okazał się takim hitem jak Valerian, a przy dzisiejszej sytuacji na rynku, jeszcze trudniej trafić hita. Zawsze jsst ryzyko, czy to nowa seria, czy już u nas znana.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:30:11 wysłana przez ramirez82 »

Offline SawiK

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:14:19 »
Równiez jestem wzburzony i mega rozczarowany przerwaniem serii z Odrodzenia . Dzisiaj Egmont wydał zapowiedzi na październik i mamy 6 tom Flasha seria zgodnie z katalogiem miała skończyć się na tomie 5! Miejmy nadzieje ze będą kontynuować i inne tytuły, jest nadzieja licze zwłaszcza na powrót Aquamana i GL.

Offline Klint

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:13:38 »
Giacomo C., Rani, Falka, Tetfol ..... Czy tylko mnie marzy się wznowienie tych serii ?

Offline keram2

Odp: Powroty przerwanych serii
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 18:29:45 »
Giacomo C., Rani, Falka, Tetfol ..... Czy tylko mnie marzy się wznowienie tych serii ?

Nie tylko tobie, też chętnie bym to wziął.

Co do Falki to pamiętam, że była strasznie gnojona w recenzjach (AQQ, Produkt, internet), nie rozumiałem dlaczego bo mnie się podobała. W jednaj z recenzji było coś w stylu "cycki i krew, coś w rodzaju naszego Gaila" (cytat z pamięci).

Dodam, że jest jeszcze jedna trylogia z Falką, włoski tytuł "Orizzonti perduti".
https://www.bedetheque.com/serie-52729-BD-Orizzonti-perduti.html