Autor Wątek: Szukam komiksu  (Przeczytany 45598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #180 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 20:22:33 »
Jak z polskich to może o to chodzi?

Niezwyciężony
Nie przebaczaj
Niesłychane losy Ivana Kotowicza (nie skończone jeszcze, ale to co wyszło do tej pory, to można śmiało polecać)
Postapo (jak wyjdą wznowienia dwóch pierwszych tomów)
Literacka agencja detektywistyczna
Mieszko
Brom
Gaia/Bękarty Gail
Przyszyński: Odwieczne pieśni
Helena Wiktoria
Cwaniara
Będzie dobrze
Wounded
Kręgi Magii (nie tylko dla dzieci)
Podróże z Pazurem (nie tylko dla dzieci)
Exist: Loner
Biegnij Joe Biegnij

Offline Mruk

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #181 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 21:16:10 »
Jak z polskich to może o to chodzi?

Tak, to to.

Ciekawe dlaczego wyszukiwarka tego nie pokazała? Pokazała odpowiedź na tego posta (ale nie rozpoznałem), teraz pokazuje Twój cytat tego posta, ale samego posta nie znajduje.

Dzięki bardzo za pomoc.

Offline Rodrigues

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #182 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 21:48:12 »
Ciekawe dlaczego wyszukiwarka tego nie pokazała? Pokazała odpowiedź na tego posta (ale nie rozpoznałem), teraz pokazuje Twój cytat tego posta, ale samego posta nie znajduje.

U mnie to samo. Dziwne  ???

Offline JakubM

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #183 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 13:54:21 »
Chciałbym poszukiwać ostatniej części Trylogii "Sz" - SZALIK

Czy może komuś z Was obiło się  o uszy że ta trylogii miała być ukończona ?

Wiem że "Szelki" wyszły 2011 roku więc trochę czasu minęło, ale szkoda takiego niedomkniętego wątku.

(Trylogia "SZ" - "Szminka", "Szelki" no i "Szalik" - Jerzego Szyłaka)

Offline marcing

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #184 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 22:13:00 »
Pytałem jakiś czas temu Jerzego Szyłaka i powiedział że w ogóle żałuje, że zdecydował się pójść w trylogię, lepiej było zostawić to jako jeden album.
Koncepcja była taka, żeby trzeci album, podobnie jak dwa pierwsze, powstał w technice malarskiej i aby namalował go ktoś inny niż w przypadku dwóch pierwszych albumów. I problem był / jest ze znalezieniem odpowiedniej osoby, która będzie chciała poświęcić czas na tak pracochłonny projekt (to słyszałem od Wojtka Stefańca).
Nie odniosłem wrażenia, żeby w tej chwili ktokolwiek aktywnie działał w kierunku materializacji tego albumu, a też bardzo chciałbym go kiedyś przeczytać.

Offline JakubM

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #185 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 08:21:38 »
Koncepcja jest fantastyczna, ale tak racja , trudna w realizacji.
Udało  mu się zrealizować ten plan w 2/3 i ciekawe czy gdzieś z tyłu głowy nie ma poczucia że to jeszcze rozdział nie zamknięty.

Joanna Karpowicz i Wojciech Stefaniec - to mega zdolni ilustratorzy i wysoko podniesiona poprzeczka :-)

Pewnie profity z takiej pracy też nie są zbyt wysokie, skoro nakłady komiksów opiewają na 500 szt.

szkoda ;-/

Offline nori

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #186 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 13:40:44 »
Była taka krótka (parę stron) parodia Thorgala, Aaricia i Thorgal są na premierze bodajże filmu o swoich przygodach, po premierze wsiadają do ciasnego auta i chyba się kłócą.

Wiecie może co to dokładnie, i gdzie to można znaleźć? Kiedyś to czytałem, ale nie mogę zidentyfikować...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline bibliotekarz

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #187 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 14:02:10 »
W którymś numerze Świata Komiksu.
Batman returns
his books to the library

Offline Rodrigues

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #188 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 15:07:42 »
W którymś numerze Świata Komiksu.

W numerze 19 są śmieszki, co by było gdyby Thorgala rysował Leśniak, Śledziu i Trust, ale to są shorty max 2 strony i nie bardzo pasują do opisu Noriego. W pozostałych numerach też nie widziałem nic podobnego.

Offline radioblackmetal

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #189 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 15:15:55 »
Chodzi o "Para roku". To cztery strony

Ostatnio pojawiło się w magazynie Akt numer 26

Aha, chyba wyszło jeszcze kiedyś nieoficjalnie jako
Spoiler: PokażUkryj
translacja
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Sierpień 2022, 15:27:53 wysłana przez radioblackmetal »
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline keram2

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #190 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 16:18:27 »

Ja dodam tylko, że autorami tej historyjki są Rosiński i van Hamme, a powstała ona w połowie lat 80-tych (chyba w 84), gdy Thorgal wygrał "paradę hitów" czyli plebiscyt tygodnika Tintin na komiks roku.
W Polsce po raz pierwszy opublikował to w 1998 roku, BRAK (Biuletyn Rzeszowskiej Akademii Komiksu).

Offline nori

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #191 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 16:39:32 »
Taaak! Para roku, w sumie 4 strony! Wielkie dzięki!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline laf

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #192 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 09:45:50 »
"Para roku"
Nie było tego w którymś z wydań zbiorczych Yansa? Na pewno to widziałem, a nie czytam żadnych magazynów komiksowych więc musiało to zostać dołączone do zwykłego komiksu. A może było w którymś z wydań kolekcyjnych Thorgala? Ktoś coś pamięta?

Edit. Jak wrócę do domu to przejrzę kolekcję Thorgala. Wydaje mi się, że w którymś z tomów ta historyjka na pewno była.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Sierpień 2022, 09:48:38 wysłana przez laf »

Offline jerbil_konai

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #193 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 16:53:33 »
Hej, szukam jakiegoś wielotomowego komiksu w tematykach: fantasy, kryminał, przygoda, horror. Zależy mi, aby nie były to krótki komiks (2-5 tomów), ale długi z wieloma rozdziałami, wątkami, wciągający i angażujący na długi czas  :)

Offline Midar

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #194 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 21:02:59 »
Polecam Corto Maltese, Szósty rewolwer, Niezwyciężony (Invincible), wszystko ze świata Troy, XIII (jeśli zdobędziesz wszystkie tomy) oraz Hellboy wraz z uniwersum. Jeśli w grę wchodzi Marvel to Daredevil oraz Punisher Max i Marvel Knights.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Sierpień 2022, 21:08:00 wysłana przez Midar »