Autor Wątek: Szukam komiksu  (Przeczytany 45588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #165 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 22:13:12 »
Cosey -W poszukiwaniu Piotrusia Pana, Yans cz.1, Thorgal- Władca Gór,
, Durango - 1 - Psy zdychają zimą ;)

Offline Death

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #166 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 03:41:26 »
W Hellboyu jest "Gwiazdka w zaświatach". Chyba w tomie drugim (integral).

Offline plast

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #167 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 17:16:54 »
Cześć Wszystkim, nie znalazłem osobnego tematu do powitań, więc równie dobrze mogę tutaj skoro mam pytanie ;) Czytam Was od dawna, a komiksy od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, ale jakoś nigdy nie było okazji się zarejestrować, oto nadeszła :)

To do rzeczy.

Szukam tytułu komiksu, z którym styczność miałem ćwierć wieku temu +/- 5 lat:

- o ile dobrze pamiętam to mogła to być klasyczna (?) historia o zombie lub czymś podobnym, tzn. najpierw długo nie wiadomo o co chodzi, a potem nagle zombie przy/wy/chodzą i się zaczyna akcja;

- z tym to że "się zaczyna" to dużo powiedziane, bo historia nagle się urywała - wydaje mi się, że mógł to być jakiś zbiór komiksów / czasopismo (na pewno nie Relax) / nie wiem, w każdym razie kojarzę, że historia była urwana przez 'c.d.n.' w najciekawszym momencie; oczywiście mogła to być po prostu pierwsza część;

- kreska była dosyć charakterystyczna, postacie były brzydkie np. pryszczate/spuchnięte, a tak to przynajmniej zapamiętał młody ja; komiks zdecydowanie w kolorze;

- motyw, który się przewijał i który najbardziej kojarzę to "że świt nie nadejdzie" albo "że świt nie nadszedł" (i dlatego martwi powstaną/powstali? no ale to raczej classic), niemniej tak mi się to właśnie mocno kojarzy;

- miejsce akcji raczej typu średniowiecze/zamek, na 90% nie współczesność, no chyba że po prostu ten zamek tak mi się kojarzy mocno i zaciemnia obraz wspomnień;

- było po polsku.

Offline Death

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #168 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 17:26:12 »
Możliwe, że chodzi Ci o moją ukochaną Zbyt długą jesień Jezierskiego i Szyłaka, której 3 epizody wydano w czasopiśmie Fan. A zamek i średniowiecze kojarzysz dlatego, że był tam inny komiks w częściach pt. Zaczarowany zamek.


https://m.facebook.com/media/set/?set=a.855522867849539.1073741928.793361597399000&type=3
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Styczeń 2022, 17:30:40 wysłana przez Death »

Offline plast

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #169 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 17:49:13 »
Jak szybko i jak pięknie - chyba to to, przynajmniej z tych plansz, które na szybko w sieci znalazłem... dziękuję :)

Teraz "tylko" pozostaje to zdobyć...

Offline Death

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #170 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 17:52:04 »
Niestety nie został dokończony, a są różne opinie co do oceny czy całość istnieje w szufladzie rysownika czy może już nie ma szans, żeby to kiedykolwiek wydać.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #171 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 17:59:00 »
Jedna z wielu spraw z Archiwum X w polskim komiksie :P

Cytuj
Jakie były losy ostatniego epizodu?
 
Ostatni narysowany epizod złożyłem pod koniec 1991 r. w siedzibie redakcji. Kolejnemu numerowi "Fana", w którym miał być zamieszczony, jednak nie dane było się ukazać. Nie wiem dokładnie dlaczego. Być może sponsorująca go firma działalność zakończyła.
 
Czy zachował się scenariusz albo jakieś szkice z tej zaginionej części?
 
Niestety, śladu po niej u mnie brak. Kopii nie zrobiłem, nie mając wtedy skanera. Pliku kartek z tekstem scenariusza nie przechowałem, nie mam też szkiców wyglądu postaci itp.
Szyłak jednak twierdzi co innego. Od lat pielęgnuje w sobie urojenie, jakobym ten zaginiony materiał z nieracjonalnych powodów skrzętnie przed światem ukrywał, skutkiem czego komiks nie może być ponownie wydany. Uporczywość, z jaką trzyma się tego fantazmatu, można chyba wyjaśnić tylko na gruncie pogłębionej wiedzy psychologicznej.

Offline Death

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #172 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 18:30:05 »
Dla mnie najważniejsza ze wszystkich spraw z szuflady Muldera i Scully. Jak ktoś to wyda to mogę zapłacić jak za album Libertago.

Offline plast

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #173 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 18:50:32 »
To jednak nie świt nie nadszedł, a zima nie nadeszła :) Reszta się zgadza, to 100% to. Wielka szkoda, że nie ma tego nigdzie po Fanem/antykwariatami, i że nie jest to skończone (zaginęło). Liczyłem, że w dobie renesansu wydawniczego komiksów w PL i to się znajdzie, tyle już serii sobie odświeżyłem ostatnimi czasy... no cóż, nie można mieć wszystkiego.


Offline Leszek

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #174 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 10:18:12 »
Szukam komiksu który często oglądałem gdy miałem jakieś 8 lat, gdzieś w okolicach 1978, plus minus 2 lata.
Długo myślałem że był w którymś z Relaxów, ale w żadnym z tomów zbiorczych go nie było.
To było SF, na innej planecie jakaś wyprawa poszukiwała innej, wcześniejszej, zaginionej  wyprawy.
W załodze był robot/android. Pamiętam scenę gdy ten robot idzie w powietrzu ponad przepaścią jak po równym gruncie, bo dla niego jest tam stały ląd, a gdy ludzki członek załogi próbuje pójść za nim to zaczyna spadać w przepaść, która dla niego istnieje, i inny załogant go łapie.
To praktycznie wszystko co pamiętam z tego komiksu.
Może jeszcze że kosmoloty wyglądały trochę jak deltoskrzydłe samoloty z czymś jak lufa czołgu przyczepionym do dziobu - tak 8-latek to zapamiętał. Lądowały jednak  pionowo.

Komuś się to z czymś kojarzy?

Offline Rodrigues

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #175 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 11:24:24 »
Może to "Lana w kosmosie"?

Scenariusz: Peter Kuczka, Tibor Cs. Horvath, rysunki: Erno Zorad.
Publikowany w relaxach 27-31



Bohaterowie szli po jakiejś niewidzialnej "ścieżce antygrawitacyjnej". Był też kadr na którym jeden człowiek prawie z niej spadł.
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Marzec 2022, 11:29:49 wysłana przez Rodrigues »

Offline Leszek

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #176 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 12:24:48 »
Tak, to jest właśnie to.  :)
Dzięki.

Offline Mruk

Szukam post
« Odpowiedź #177 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 19:55:40 »
Szukam nie komiksu, tylko post, chyba tutaj na forum.

Wrzucony tak coś z miesiąc temu, zawierał listę kilkunastu fajnych mainstreamowych komiksów, jeśli się nie mylę z ostatniego roku.

Przeczytałem (tą listę), stwierdziłem że fajna, trzeba będzie poszukać tych pozycji. Oczywiście teraz za diabła teraz nie mogę znaleźć ani tego posta, ani tej listy.


Ech, ta peseloza...
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Czerwiec 2022, 20:01:07 wysłana przez Mruk »

Offline Rodrigues

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #178 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 20:09:44 »
Daj więcej szczegółów:

Pamiętasz jakąkolwiek z tych pozycji?
Amerykańce czy Europejczyki?
Po polsku czy wydania zagramaniczne?

Offline Mruk

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #179 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 20:19:01 »
Daj więcej szczegółów:

Pamiętasz jakąkolwiek z tych pozycji?
Amerykańce czy Europejczyki?
Po polsku czy wydania zagramaniczne?

No właśnie im bardziej wysilam pamięć, tym większy mętlik w głowie.

Na pewno pozycje po polsku. Skoro mnie zainteresowała, to żadne superhero.

Wydaje mi się, że może to lista samych polskich pozycji, ale jak wpisywałem w wyszukiwarkę "żelazne" tytuły typu "Niezwyciężony", to nic nie wyskoczyło.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Czerwiec 2022, 21:17:19 wysłana przez Mruk »