Autor Wątek: Szukam komiksu  (Przeczytany 45589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebo

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #90 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:18:07 »
no tak, ale to nie prawdziwy Bartman tylko Jean-Paul ;)

Offline Zbyl

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 13:21:03 »
Witam wszystkich , możęcie mi coś polecić podobnego do Deadly Class, lubię brutalne komiksy i jak akcja dzieję się w szkole, liceum lub coś w tym stylu.


Offline Death

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 13:25:18 »
Locke & Key
Jeśli jeszcze nie czytałeś to kup i zapnij pasy.

Offline Zbyl

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 13:27:39 »
Dzięki sprawdzę na pewno :)

Offline Rafa

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 15:04:30 »
Battle Royal?😉

Offline salpaw

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #95 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 12:21:47 »
Dzień dobry wszystkim czytelnikom.
Chciałbym prosić o pomoc w znalezieniu nazwy komiksu, który czytałem, a w zasadzie dukałem, mając ok. 5-6 lat, a było to ok. 1990 roku.
Komiks dotyczył eleganckiego Pana w płaszczu z cylindrem na głowie, który zamieniał się w wilkołaka. Pamiętam, że rzecz działa się zimą, bo miejscowi mieszkańcy znajdowali ślady wilkołaka na śniegu.
Od dłuższego czasu staram się ustalić, co to była za pozycja, ale bezskutecznie. Proszę o pomoc.
Kłaniam się.

Offline Edgar

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #96 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 12:45:31 »
Ja również witam forumowiczów.
Być może chodzi o "Wilcze imperium" wydane przez KAW w tym właśnie czasie?

Offline nori

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #97 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 12:48:14 »
Tetfol?

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline salpaw

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #98 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 13:50:14 »
Niestety. Wilcze imperium zdecydowanie nie, natomiast Tetfol - Syn Wilka posiada pewne elementy zbieżne, tj. elegancki mężczyzna w cylindrze, pokazanie jego przeobrażania się w wilkołaka. Brakuje mi elementu wygnania go przez mieszkańców wioski/miasteczka - a to wydaje mi się, że pamiętam dosyć dobrze. Dziękuję za wsparcie. Czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy? 

Offline Chmielu

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #99 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 14:38:12 »
Ja bym zaproponował "Zbyt długą jesień" Szyłaka i Jezierskiego z magazynu "Fan". Tylko niekoniecznie był to wilkołak, a jakieś inne człekokształtne monstrum.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline salpaw

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #100 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 15:03:27 »
Dzięki, ale to był zdecydowanie wilkołak.

Offline enoce

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 15:51:18 »
Niestety. Wilcze imperium zdecydowanie nie, natomiast Tetfol - Syn Wilka posiada pewne elementy zbieżne, tj. elegancki mężczyzna w cylindrze, pokazanie jego przeobrażania się w wilkołaka. Brakuje mi elementu wygnania go przez mieszkańców wioski/miasteczka - a to wydaje mi się, że pamiętam dosyć dobrze. Dziękuję za wsparcie. Czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy?

Wydaje mi się, że wygnanie nastąpiło w drugim zeszycie "Książę Gevaudanu", ale pewien nie jestem, a zeszyty niestety zniknęły w odmętach czasu więc nie sprawdzę, a pamięć może być zawodna. Pamiętam, że powstawało tam też tajemnicze miasto(?) ze szkła (?).

Offline salpaw

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 16:42:01 »
Najbliżej fabułą jest Syn Wilka. Zaczynam zastanawiać się, czy to aby właśnie o niego mi chodziło. Być może będąc szkrabem trochę inaczej to widziałem niż teraz. Pomyślę, poprzypominam i dam znać. Pozdrawiam i dziękuję. Kolejne sugestie jak najbardziej mile widziane.

Offline radioblackmetal

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 19:57:39 »
To na pewno jest "Tetfol". Wszytko co opisujesz się zgadza. Wilkołakiem był notariusz - elegancki pan w cylindrze. Akcja działa się zimą. Jest pokazana jego przemiana w wilkołaka, robiła świetne wrażenie za dzieciaka 😄 po upolowaniu, jego odcięta głowa na jakiejś pice było obnoszona po mieście przez mieszkańców.

w drugiej części komiksu, byla inna opowieść.

Chętnie przeczytałbym całość w porządnym wydaniu.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Death

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #104 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 11:04:04 »
Na bank Tetfol. Na milion procent.