Autor Wątek: PolishComicArt.pl  (Przeczytany 93807 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #345 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 21:05:57 »
A ja się dziwię że jeszcze chcecie wspierać swoimi pieniędzmi  wydawnictwa krętaczy jak polishcomicart czy sideca, przecież im szybciej to padnie tym lepiej dla rynku.

Święte słowa, powinno się je oprawić w ramkę i powiesić w domu każdego komiksiarza na ścianie. Nie kupiłem żadnego komiksu od polishcośtam i nie zamierzam, nawet gdyby wydali najważniejszy i najwspanialszy tytuł na Ziemi. Przy okazji tegorocznej emefki podnosiły się głosy, że za różne akcje z poprzednich imprez to wydawnictwo nie powinno mieć swojego stoiska. Nikt nikomu wykupić stoiska na łódzkiej imprezie nie broni, za to czytelnicy mogą skutecznie takiemu partackiemu wydawnictwu nieszanującemu klienta pokazać swój sprzeciw za jego działalność i zignorować jego ofertę. Tylko że u nas lepiej jest narzekać i się wkurzać, niż mieć jaja i olać całkowicie podejrzane inicjatywy i wątpliwej jakości komiksy.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #346 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 22:09:05 »
Święte słowa, powinno się je oprawić w ramkę i powiesić w domu każdego komiksiarza na ścianie. Nie kupiłem żadnego komiksu od polishcośtam i nie zamierzam, nawet gdyby wydali najważniejszy i najwspanialszy tytuł na Ziemi. Przy okazji tegorocznej emefki podnosiły się głosy, że za różne akcje z poprzednich imprez to wydawnictwo nie powinno mieć swojego stoiska. Nikt nikomu wykupić stoiska na łódzkiej imprezie nie broni, za to czytelnicy mogą skutecznie takiemu partackiemu wydawnictwu nieszanującemu klienta pokazać swój sprzeciw za jego działalność i zignorować jego ofertę. Tylko że u nas lepiej jest narzekać i się wkurzać, niż mieć jaja i olać całkowicie podejrzane inicjatywy i wątpliwej jakości komiksy.
Trudno się nie zgodzić. Ja kupuję jedynie Thorgale bo jestem mega fanem. Gdyby Egmont zaproponował jakieś integrale w cenie budżetowej to w życiu bym nie spojrzał na ofertę PCA. Wiele złego robi ten wydawca komiksowej branży. Widać, że pasja zamieniła się w pogoń za $$$ jak najmniejszym kosztem a takie patologie powinno się orać tępą broną ;)

Offline PabloWu

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #347 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 22:29:25 »
I tu jest sedno sprawy i niezrozumiałe z mojej strony całkowicie: piszesz że to patologia i trzeba zaorać a i tak wspierasz finansowo bo "musiszmieć" . Nie jestem w stanie tego pojąć .

Offline freshmaker

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #348 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 22:48:07 »
ryzyko jest takie ze jeśli egkont wyda integrale to pierwsze tomy będą z nowym kolorem. najlepsze wydania jakie widziałem to niffle, ale są czb i po francusku. niby znam te komiksy na pamięć ale to jednak nie to samo.

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #349 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 23:50:48 »
Dlatego musisz mieć miejsce na Thorgala od Egmontu, żeby sobie poczytać, oraz od Niffle, żeby sobie pooglądać jak Cię najdzie chęć.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #350 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 00:29:13 »
I tu jest sedno sprawy i niezrozumiałe z mojej strony całkowicie: piszesz że to patologia i trzeba zaorać a i tak wspierasz finansowo bo "musiszmieć" . Nie jestem w stanie tego pojąć .
Troszkę się czepiasz. Przecież jak PCA pojawiło się na rynku z Thorgalami to nie było jeszcze Relax Gate, windowania cen (2.5 K za wrys na kolanie) i partolenia wydań. Te wszystkie niedorzeczności zaczęły się dziać jakoś po premierze Borgii. Przypominam też, że od czasu afery relaxowej nie wyszedł żaden Thorgal i w zasadzie nic nie wyszło poza Legendami. Gdybym wspierał finansowo to kupiłbym Legendy bo chciałbym je mieć. Odpuściłem właśnie ze względu na aktualną postawę wydawcy. Nie kupuję również Relaxów, w przeciwieństwie do większości forumowiczów.

ryzyko jest takie ze jeśli egkont wyda integrale to pierwsze tomy będą z nowym kolorem. najlepsze wydania jakie widziałem to niffle, ale są czb i po francusku. niby znam te komiksy na pamięć ale to jednak nie to samo.
Ja właśnie rozważam te Niffle bo faktycznie są śliczne.

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #351 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 08:11:02 »
Żeby nie być tak stronniczym, to o ile edytorsko i jakościowo Niffle bije na głowę PCA, to jest jedna rzecz, która bardziej podoba mi się w wydaniu PCA, a mianowicie grafiki na okładkach. Pomijam te wydumane zdobienia, ale jest tam jakaś fajna grafika, w porównaniu do Niffle gdzie zwykle mamy jakiś powiększony kadr z komiksu... Ale już jak projektować grzbiet komiksu to PCA powinno się uczyć od Niffle.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Grudzień 2022, 08:21:22 wysłana przez JanJ »

Bender

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #352 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 08:55:00 »
w porównaniu do Niffle gdzie zwykle mamy jakiś powiększony kadr z komiksu... Ale już jak projektować grzbiet komiksu to PCA powinno się uczyć od Niffle.

przy czym jednu z drugiego wypływa i ma logiczny sens. jak dla mnie okładki Niffle 100 razy lepsze. o grzbietach nawet nie wspominam, na półce przezentują się doskonale.

Offline Teli

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #353 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 09:30:16 »
Nie będę hejtował bo zauważam u siebie objawy Bazylowania w stronę PCA ("PCA to ZŁO" :P )

Gdy opadł u mnie psychologiczny kurz sentymentalnego hype stwierdziłem że jedyna wartość dodatnia tego całego wydania to to że Mistrzu strzelił w nim wielkoformatowe wrysy :)

Ostatnio zauważyłem że już mi się nie chce i na "Wilczycy" skończę moją przygodę z wersją PCA. Poczekam na integralne Egmontu... może kiedyś wyjdą. A nawet jak nie wyjdą nie będę płakał.

Buble edytorskie, przegadane okładki, czekanie Bóg jeden wie ile na następny tom (o ile pamiętam deklaracje przy pierwszym tomie to powinniśmy mieć być już gdzieś w okolicach "Ofiary"), rozbiegnie ludzi w #@%& (patrz. akcja z wydaniem "Borgi" i kalendarzem którego nie było) no i najważniejsze - totalne zraziłem się do GK przy okazji targów i kontaktów osobistych. Nie będę pompował w te projekty więcej paliwa.

Zresztą za 600+ spokojnie ogarnę dwu jak nie trzy miesięczny koszyk zakupowy Egmontu i tam powędruje kasa która mogła iść do PCA. To chyba najlepszy sposób by wyrazić co ja o tym wszystkim sądzę.

I wszystkim dywagującym w temacie jakie "PCA to zło" radzę to samo. Jeśli GK choć raz zostałby z 3/4 niesprzedanego nakładu może przemyślał by swoje błędy i wypaczenia zamiast psuć komiksowo jeszcze bardziej.


Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #354 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 09:50:55 »
To wszystko prawda, tylko niestety sentyment do twórczości Rosińskiego jest nadal bardzo duży, co widzą po zakupie Legend z byle jakim wrysem za kilka tysi. Nakłady Thorgali są na tyle małe, że spokojnie im schodzą. Mogą się ew. przejechać, jak przy inflacji wywalą cenę kolejnego Thorgala w kosmos, a dodatkowo ludzie zrażą się trochę po Legendach.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Grudzień 2022, 10:58:32 wysłana przez JanJ »

Bender

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #355 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 10:01:27 »
Nostalgia to w fnalnym rozrachunku bardzo słaby bodziec zakupowy. Jak przychodzi co do czego zostajemy z pustym portfelem, zapchanym miejscem na półkach a pragnienie powrotu do tamtych czasów nadal niezaspokojone. Bo sie nie da. Zostaje tylko kac zbieractwa. Ostatnio staram się ją wyeliminować na tyle na ile się da i to działa. Polecam.

ukaszm84

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #356 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 10:07:34 »
Tylko akurat w przypadku sentymentu do Rosińskiego, wiąże się on również z jakością. Thorgal za najlepszych czasów, Szninkiel, Skarbek, nawet Yans na początku to są świetne rzeczy, czy ktoś ma do nich nostalgię czy nie.

Bender

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #357 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 10:17:19 »
Tylko akurat w przypadku sentymentu do Rosińskiego, wiąże się on również z jakością. Thorgal za najlepszych czasów, Szninkiel, Skarbek, nawet Yans na początku to są świetne rzeczy, czy ktoś ma do nich nostalgię czy nie.

Pewnie tak, ale juz Legendy za tę cenę niekoniecznie stana się lepsze. A co do wspomnianych to próbujac patrzeć na to z perspektywy, odcinając nostalgię, to fajne przygodówki, nierówno narysywane. Czy dzieła? Nie wiem, moge bez nich zyć. Ale już np Yans ma żenujace dialogi. Skarbek juz w ogóle słaby jak dla mnie. Legend bym juz nie kupił w zwykłym wydaniu, kilka screenów online wystarczy, zeby zaspokoic nostalgię.

Deluxy Thorgala kupiłem. Potem zapytałem sie sam, czy naprawde musze to mieć? Sprzedałem. Straty nie odczuwam. Nie mam już żadnego wydania poza Niffle, które czasem sobie otworze żeby popatrzeć na rysunki. Wracał do czytania Thorgala raczej nie będe.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Grudzień 2022, 10:25:36 wysłana przez Bender »

ukaszm84

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #358 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 10:20:13 »
A to prawda, ten komiks docelowo chciałbym mieć z powodów, powiedzmy, historycznych, bo akurat sentymentu nie ma do niego żadnego, nie czytałem za dzieciaka. Ale nie od PCA na pewno.

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #359 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 10:39:07 »
Gdy przy okazji szumu z edycji Thorgala przez PCA zrobiłem sobie powtórkę z kilkunastu albumów (bo dalej nie zdzierżyłem) stwierdziłem, że nie dość, że teraz jasno widzę ewolucję tej serii na gorsze, to jeszcze zderzyłem się ze wspomnieniami, które stoją w sprzeczności z tym, co teraz odczuwam.
Podobnie jak Bender - szybko pozbyłem się wydania PCA, a sentyment to kultywować mogę przeglądając stare Relaxy lub wydania KAW-u czy Orbity.

Dodatkowo, gdy wszedłem na stronę FNAC'a, to widzę jakim jesteśmy wydawniczym trzecim światem - u nas porządnych zbiorczych NIEDASIĘ, porządnych czarno-białych NIEDA SIĘ,  a u etranżerów hulaj duszo bez kasy w portfelu.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.