Autor Wątek: PolishComicArt.pl  (Przeczytany 93905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #330 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 22:16:00 »
To pewne info od nich? Bo nie wiem czy czekać czy brać na Gildii :P

Odpisali mi dzisiaj na komentarz na fb. Ma być, ale dopiero w pierwszym kwartale nowego roku.

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #331 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 10:59:54 »
Czy w Legendach są jakieś dodatki poza komiksami, np. jakieś szkice?
Ogólnie jak wrażenia?

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #332 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 12:37:26 »
Czy w Legendach są jakieś dodatki poza komiksami, np. jakieś szkice?
Ogólnie jak wrażenia?
Ogólne wrażenia pojawiły się wczoraj na FB ;)






Ja odpuszczam choć szkoda mi troszkę tych shortów z Relaxu. Najwyżej zakupię stare Relaxy. Legend mam wydanie Egmontu więc mi wystarczy ;)

btw.: szukałem wypowiedzi Grzegorza ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było więc na razie bez skutku. Ale znajdę.

Offline Death

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #333 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 12:42:02 »
Hehe, a u mnie czeka zamówiony w Gildii aż wyjdzie Button Man. :)
Mam nadzieję, że nie spierdolą dwóch kolejnych Thorgali, bo chcę to mieć do Klatki w powiększonym.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #334 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 12:44:06 »
Hehe, a u mnie czeka zamówiony w Gildii aż wyjdzie Button Man. :)
Mam nadzieję, że nie spierdolą dwóch kolejnych Thorgali, bo chcę to mieć do Klatki w powiększonym.
Tak samo. Do Klatki i wystarczy. Mądrego zawsze dobrze poczytać ;)

Offline Midar

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #335 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 13:30:44 »
Niedawno pooglądałem na żywca wydanie Legend od PCA, odłożyłem  i odszedłem, odczuwając głębokie zadowolenie z posiadanego egzemplarza od Egmontu.

Offline Random_Hero

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #336 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 16:34:14 »
Ja niestety kupiłem na Gildii i muszę przyznać, że jestem zawiedziony zakupem. Za takie pieniądze ilość błędów wydawniczych jest zatrważająca.  Mnóstwo literówek i słabej jakości rozmyte skany. Zwylka amatorka i skok na kasę

Offline PabloWu

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #337 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 16:52:33 »
A ja się dziwię że jeszcze chcecie wspierać swoimi pieniędzmi  wydawnictwa krętaczy jak polishcomicart czy sideca, przecież im szybciej to padnie tym lepiej dla rynku.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #338 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 17:38:04 »
A ja się dziwię że jeszcze chcecie wspierać swoimi pieniędzmi  wydawnictwa krętaczy jak polishcomicart czy sideca, przecież im szybciej to padnie tym lepiej dla rynku.
Mi się wydaje, że te Legendy wsparły głównie randomy z grubszym portfelem. Komiksiarze wiedą jak powinien wyglądać album za taką kasę i raczej bojkotują.

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #339 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 18:13:48 »
Hehe, a u mnie czeka zamówiony w Gildii aż wyjdzie Button Man. :)
Mam nadzieję, że nie spierdolą dwóch kolejnych Thorgali, bo chcę to mieć do Klatki w powiększonym.
Przecież te powiększone Thorgale też są spieprzone wydawniczo. Chamskie powiększenie materiałów Egmontu w tandetnym opakowaniu. Weź do jednej ręki tego Thorgala, a do drugiej - o ile kupiłeś - Prapradziadka Hieronima od Ongrysa i porównaj.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Midar

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #340 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 18:32:08 »
Przecież te powiększone Thorgale też są spieprzone wydawniczo. Chamskie powiększenie materiałów Egmontu w tandetnym opakowaniu. Weź do jednej ręki tego Thorgala, a do drugiej - o ile kupiłeś - Prapradziadka Hieronima od Ongrysa i porównaj.
Thorgal zawiera różne błędy i niedoróbki, niepsujące mi podziwiania poszczególnych kadrów. Nie zgodzę się, że jest to „chamskie powiększenie materiałów Egmontu”, bo akurat graficznie jest to zrobione bardzo dobrze i na świetnym papierze. Po drodze jest sporo baboli innego typu i jeszcze durniejsze ich usprawiedliwianie przez Garulę, np. wstęp nieuka w pierwszym tomie, brak napisów na grzbietach, numeracja stron w miejscach niepotrzebnych, wiotkie i przeładowane ornamentyką okładki, różne kolory grzbietu i krawędzi w tomie trzecim, pognieciony papier stron i bardzo mizerna, przy tej cenie ilość materiałów dodatkowych.

Offline Random_Hero

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #341 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 19:05:42 »
Legendy kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, że chciałem je mieć w kolekcji a wydanie Egmontu nadal trzyma wysoka cenę.  Ale już nigdy nie wydam swoich pieniędzy na to pseudo wydawnictwo.

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #342 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 19:38:13 »
Thorgal zawiera różne błędy i niedoróbki, niepsujące mi podziwiania poszczególnych kadrów. Nie zgodzę się, że jest to „chamskie powiększenie materiałów Egmontu”, bo akurat graficznie jest to zrobione bardzo dobrze i na świetnym papierze. Po drodze jest sporo baboli innego typu i jeszcze durniejsze ich usprawiedliwianie przez Garulę, np. wstęp nieuka w pierwszym tomie, brak napisów na grzbietach, numeracja stron w miejscach niepotrzebnych, wiotkie i przeładowane ornamentyką okładki, różne kolory grzbietu i krawędzi w tomie trzecim, pognieciony papier stron i bardzo mizerna, przy tej cenie ilość materiałów dodatkowych.

Tylko, że tam władowano powiększone materiały, a nie zrobiono ich od nowa na podstawie scanów oryginałów, stąd to "chamskie". Zero pracy własnej - suwaczek w programie graficznym.

Twoja wyliczanka to najlepsze podsumowanie faktu, że gdy marszand sam coś od siebie chce dodać, to wychodzi porażka w wymiarze antycznym. Mnie tym Thorgalem wyleczył z kupowania jego tytułów. I baardzo kusiły mnie te Legendy, ale teraz widzę, że wystarczą wcześniejsze wydania. Tyle, że czarno-białych opowieści z Relaxu nie zobaczę, a akurat kreska Rosińskiego z tamtych lat, bez koloru, jest bardzo interesująca (o ile  trawi się taki styl rysowania).
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #343 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 19:59:47 »
pamietajmy o szninklu - zarówno komiks jak i wystawa plansz bardzo udane. thorgal jest nierówny, byłoby świetnie gdyby nie zwalony kolor grzbietu 3go tomu i wspomniany już wstepniak, jako posłowie jeszcze bym zniósł.

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #344 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 20:54:42 »
Fakt, ten Szninkiel to wyjątek.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.