Autor Wątek: PolishComicArt.pl  (Przeczytany 95371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 14:46:31 »
To GR w chwili wykonywania wrysów do Legend ;)

No, ta pani patrzy czy nie są za bardzo szczegółowe czasem.

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 15:21:31 »
PolishComicArt z francuskiego forum:
"Laisse-moi expliquer.
La mise en page du cadre et la bande dessinée elle-même sont dessinées de telle manière qu’il y aura des versions polonaise et française dans les ballons.
Cette traduction s’applique uniquement à la série Polish Legends.
Il y a aussi des ajouts du magazine Relax (Ils ont également été créés avant Thorgal).  Malheureusement, il n’y a aucune possibilité de changer les ballons en bilingues, c’est pourquoi ils sont dans la version originale PL. "

Nie znam francuskiego, ale wg tłumacza Googla Legendy będa PL-FR, a wszystkie pozostałe komiksy z Relaxu tylko PL. Jeśli dobrze to zrozumiałem. Widać, że oszczędzają jak mogą.

Offline Deg

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 19:34:05 »
Z FB:
"Pamiętacie kto ma dzisiaj swoje urodziny 🍰?
18 lat kończy GRZEGORZ ROSIŃSKI😍

Już 18? Jak ten czas leci...
This is my truth, tell me yours.

Bender

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 14:01:09 »

Comments are turned off.   8)

Offline Leyek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #229 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 14:12:08 »
Comments are turned off.   8)

Milczenie jest złotem ;)

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #230 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 21:23:08 »
Ilość odsłon porażająco - niczym sukces ilościowy na kickstarterze.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #231 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 16:00:39 »
A ja tylko chciałem poinformować, że na pewnym dosyć znanym serwerze aukcyjnym integral Thorgala wraz z podpisaną litografią oraz wrysem Rosińskiego poszedł za 355 EU (około 1850 zł). Wrys o wiele ładniejszy niż te bohomazy z Legend a i integral bardzo fajowski. Francuski ekspert nadzorujący aukcję, przed rozpoczęciem licytacji wycenił wartość grafiki pomiędzy 300 a 350 EU więc za wiele się nie pomylił, skoro poszła za 355 EU. Najwyraźniej wrysy G.R. nie są więcej warte na chwilę obecną.

W obliczu tego faktu, cena 4 tys zł. za słaby wrys w Legendach to czyste sku*wysyństwo. Inaczej tego nazwać nie można :(

Krew się we mnie gotuje po prostu.

Nie wydaje mi się też aby to ktoś spoza Polski kupił te bohomazy za 4K. Francuzi którzy interesują się komiksem raczej znają wartość prac G.R. na aukcjach więc pozostają tylko maniacy w stylu Pawła W. z FB, którzy mają hajs i nie są zorientowani w cenach wrysów.

Oto rzecz o której piszę. Aukcja zakończyłą się w poniedziałek.








ukaszm84

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #232 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 16:06:36 »
Skurwysyństwem bym tego nie nazwał, kto chce kupi, kto nie to nie. Ale na pewno nazwałbym to januszerką, żenadą i innymi temu podobnymi określeniami.

Offline stab

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #233 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 17:33:12 »
Z czysto inwestycyjnego punktu widzenia, to strzał w kolano. Wątpię że będzie to można kiedyś odsprzedać za te 4k.

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #234 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 17:54:51 »
Z punktu widzenia marszanda to było błyskotliwe posunięcie - 10 jeleni zagwarantowało uzyskanie celu zbiórki.
Teraz pozostaje czekać na błyskawiczną realizację druku, wysyłkę i pochwalne peany, gdy towar dotrze do nabywców.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Rodrigues

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #235 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 18:08:45 »
Z punktu widzenia marszanda to było błyskotliwe posunięcie - 10 jeleni zagwarantowało uzyskanie celu zbiórki.

Dokładnie. Możemy narzekać na jakość wrysów, wysokie ceny, przygotowanie i opis projektu, kontakt z klientem, ale nie można odmówić mu jednej rzeczy - GK przeprowadził szybką i efektywną zbiórkę funduszy.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #236 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 18:45:57 »
Skurwysyństwem bym tego nie nazwał, kto chce kupi, kto nie to nie. Ale na pewno nazwałbym to januszerką, żenadą i innymi temu podobnymi określeniami.
Niby tak ale z drugiej strony taki zawyżony pułap cenowy zamyka możliwość zakupu dla większości pasjonatów komiksu. Celowanie jedynie w wypchane portfele zawsze wywoływało u mnie obrzydzenie.

Jednocześnie ten sam gość na FB wrzuca posty które cytowałem jakiś czas temu, próbując wejść z klientami w miły dialog: "Macie jakieś śwoje ukochane prace? O jakich pracach marzycie?". I liczy na to, że przy jego cenach co ludzie napiszą?: "- Tak, moją ulubioną pracą jest okładka trzeciego albumu Blueberry'ego Girauda. Ma Pan? 64 tys? Fajno! Jutro wpadnę po pracy na zakupy".

Dla mnie to jest dno.

Z początku nic nie miałem do K.G. Kupiłem 4 tomy Thorgala i Borgię ale w końcu tak we mnie wezbrało, że jak typa widzę to ocieram z pyska pianę rękawem ;)

Offline Takesh

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #237 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 18:47:30 »
Wszyscy się śmiali z GK, a teraz to on śmieje się licząc kasę. Czyżby geniusz sprzedaży? Może otworzy jakaś szkołę i ludzie będą mogli się uczyć od niego skutecznej sprzedaży. Czy z kręgosłupem moralnym i sumieniem? To już każdy musi sam ocenić...

ukaszm84

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #238 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 18:50:13 »
Niby tak ale z drugiej strony taki zawyżony pułap cenowy zamyka możliwość zakupu dla większości pasjonatów komiksu. Celowanie jedynie w wypchane portfele zawsze wywoływało u mnie obrzydzenie.

No zamyka, widocznie nie celują w większość pasjonatów, pasjonaci zresztą odwdzięczają im się tym samym ;) Też mógłbym próbować sprzedać coś, co ja sobie nabazgram za na przykład 100 tysięcy złotych, byłoby to skurwysyństwem? Debilizmem na pewno :P Bardziej niż oni zresztą dziwią mnie ludzie, którzy to kupują.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #239 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 19:15:24 »
No zamyka, widocznie nie celują w większość pasjonatów, pasjonaci zresztą odwdzięczają im się tym samym ;) Też mógłbym próbować sprzedać coś, co ja sobie nabazgram za na przykład 100 tysięcy złotych, byłoby to skurwysyństwem? Debilizmem na pewno :P Bardziej niż oni zresztą dziwią mnie ludzie, którzy to kupują.
Nie. Jeżeli jesteś artystą to masz prawo wystawić swoją pracę za każą kwotę i w życiu nie nazwałbym Cię 'sku*wysynem'. Za to ktoś kto sprzedaje cudze prace za niebotyczne kwoty (przypuszczalnie bez wiedzy samego artysty) to po prostu spekulant/janusz... No dobra, poniosło mnie z tym 'skurwysyństwem' ;)

I żeby nie było, sam jestem posiadaczem trzech wrysów G.R., zdobytych za free na spotkaniach różnorakich więc nie zżera mnie zazdrość. Przeszkadza mi wątły kręgosłup moralny wydawcy u którego kupowałem i u którego będę zmuszony zakupić jeszcze jeden album ;)